digitalnet

Člen
 • Počet príspevkov

  10
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O digitalnet

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Pevná linka pri VDSL ide cez VoIP takže ZTE proste je nutnosť. Splitter som mal pri ADSL. Dal by sa ten ZTE u Telekomu vymeniť za iný typ? alebo kus? a ak by sa vymenil za drahší modem, ale bol by tiež v režime bridge nájom sa tiež neplatí?
 2. @janyxx ZTE potrebujem kvôli pevnej linke. Samostatný ASUS mi funguje OK, aj DHCP. Potrebujem zistiť, či je chybný výstup ZTE, keď sa v režime bridge cez LAN nemôžem pripojiť na internet. Preto sa pýtam, či by malo ísť vytočiť PPPoE aj cez PC (ako WAN miniport PPPOE), aby som vylúčil chybu nastavenia ASUSu, ako hovoril technik, že ich zariadenie je v poriadku a chyba bude v nastavení ASUSu.
 3. Skúšal som namiesto Asusu vytočiť PPPoE na PC pripojenom cez LAN1 na Telekom ZTE modeme v režime Bridge, ale ani to nefunguje. Skúšal som aj ostatné LAN2,3,4 bez výsledku. Malo by sa dať takto na PC spojazdniť internet z Telekom modemu v bridge móde? Potom som ešte vyskúšal pripojiť dsl linku do Asusu a cez LAN port na Asuse urobiť bridge mód a odtiaľ sa mi podarilo vytočiť PPPoE spojenie pomocou PC (išiel internet) - cez ethernet kábel pripojený k PC (keď bol pustený 802.1Q ). Akoby zo ZTE LAN1 nešlo 802.1Q, tak to má byť, alebo môže byť aj chybný router? Do ZTE sa nedá dostať - je v režime bridge blokovaný.
 4. obrázok 2 mám takto (predošlý som skopíroval pri skúške zmien pri nastavovaní):
 5. edit
 6. obrázok 2 mám takto (predošlý som skopíroval pri skúške zmien pri nastavovaní):
 7. VDSL už mám, no môj Asus DSL-AC55U nemôžem spojazdniť cez ethernet WAN port. Mám tu Telekom router ZTE v Bridge móde zapojený cez ethernet kábel (z jeho portu LAN1) do ethernet WAN portu na Asuse. Zapojené je to dobre, ale technik hovoril, že problém bude v nastavení môjho Asusu. ZTE má štandardnú IP 192.168.1.1 a Asusu som dal pre istotu inú IP. Asus má zapnutý DHCP server. Vedel by prosím niekto ešte poradiť, čo skúsiť ešte nastaviť?
 8. Momentálne ešte mám len ADSL. Po skončení viazanosti chcem prejsť na VDSL. Modem mám Asus, ktorý zvládne VDSL, takže ten by som si nechal, ale pre TP musím mať Telekom modem, lebo neviem prečo to nechcú pustiť cez splitter ako to mám teraz - ale musí to ísť cez VoIP (teda ich modem). Ten režim Bridge budem riešiť hneď pri zadávaní novej viazanosti, aby to už od začiatku bolo v zmluve. Kvôli tej TP som minulú viazanosť ani radšej nedával ešte VDSL, aby neboli problémy. Myslíte, že VDSL je okrem rýchlosti lepšia voľba (stabilita)? Teraz mám ping cca 20 ms, mení sa toto pri zmene na VDSL? Vďaka chalani.
 9. Aj pri VDSL? alebo sa to týka iba optiky? A ako to dosiahnúť, lebo pýtal som sa na to na čete a tvrdili mi, že sa nájom aj tak platí. ďakujem.
 10. Dobrý deň, na VDSL chcem použiť vlastný router, ale kvôli pevnej linke musím zobrať aj modem od Telekomu. Tu som čítal, že ak má zákazník aj inú službu (pevnú linku) neplatí za nájom routra v režime bridge. Je to pravda? Dik.