Tomasoo

Člen
 • Počet príspevkov

  7
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O Tomasoo

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Dobrý deň, Mestské zastupiteľstvo dňa 16.4.2021 odsúhlasilo zmenu výšky jednorázovej náhrady z 5€ na 1€ za bežný meter inžinierskej siete. (Zmena platná od 19.4.2021) @Mirko Môžem sa prosím obrátiť na Vás s preverením výstavby optiky? Alebo mám využiť nejaké iné spojenie s Telekomom kde mi to preveria? (Išlo by o hore spomínané ulice aj v MČ Nová štvrť aj v MČ Peter) Momentálne sa nič nerealizuje, pravdepodobne sa čakalo na zmenu výšky jednorázovej náhrady zo strany mesta Hlohovec. (V zozname plánovaných lokalít sa taktiež nič nenáchádza z mojej lokality.) Ďakujem Tomáš, 92001 Hlohovec
 2. Len pre informáciu: https://www.odkazprestarostu.sk/hlohovec/podnety/106901/soltesova-realizacia-optickej-siete-od-telekom Pribudla nová odpoveď zo strany mesta.
 3. @Mirko Ďakujem veľmi pekne za preverenie, potešili ste ma. Technik mal minulý týždeň otvorenú ústredňu asi 2 hodiny (a výpadok to nebol), tak sa určite niečo chystá.
 4. Dobrý deň, Písal som už aj kompetentným na meste a momentálne čakám na ich odpoveď. @Mirko Ďakujem za preverenie, ale z vašej odpovede mám pocit, že ste poslali na preverenie zlú lokalitu. V centre mesta sa práve pár ulíc pokrýva optikou, kde je možné že práce sú pozastavené kvôli počasiu. Dokončenie výstavby je u týchto ulíc (podľa zoznamu plánovaných lokalít) naplánované na 31.7.2021. Ulice z našej mestskej sa v tom zozname nenachádzajú. Prosím Vás, mohli by ešte raz preveriť nasledovné ulice? (Martina Benku, Československej armády, Petra Jilemnického, Mierová, Arpáda Felcána, 9.mája, Fraňa Kráľa, Gorkého, Kamenohorská, Veterná, Karpatská, Inovecká, J.A.Gagarina (Gagarinova), Gáborská, Rúžová, Františka Lipku)
 5. Ďakujem za radu, budem sa snažiť komunikovať aj s kompetentnými z mestského zastupiteľstva. Nechám túto tému ešte otvorenú, dám vedieť ak by sa niečo posunulo. V tejto mestskej časti je internet naozaj slabý - cca 1/2 obyvateľov tu nemá prístup ani ku VDSL internetu 10Mbit/s (podľa mapy pokrytia). https://ctrlv.sk/yXrn Možnou výhodou pre Telekom je, že 3/4 siete je tu ťahaná po telekomunikačných stĺpoch, čiže nová legislatíva umožňuje ťahať optický kábel aj po nich. @Mirko nevieš prosím ťa dať tú optiku nejako do plánu zo strany Telekomu?
 6. Podľa môjho názoru mesto výstavbu zamietlo. Ani jedna ulica z mestskej časti Nová štvrť sa nenachádza v zozname plánovaných lokalít Čo by sa mohlo podniknúť zo strany obyvateľov MČ aby sa opäť niečo pohlo v oblasti výstavby alebo realizácie nového návrhu ? Pomohol by nový prieskum zo strany Telekomu, alebo komunikácia so zástupcami mesta ?
 7. Dobrý deň, v mestskej časti Hlohovca - Nová Štvrť sa pred cca 3-4 rokmi robil prieskum ohľadom pripojenia domácností na optický internet. Niektorí obyvatelia dokonca podpísali aj súhlas. (Malo ísť o túto stavbu: ins_ftth_hc_hlohovec_cast_1.cast_zupka?m.benku.) Čítal som informáciu, že dodávateľská firma, ktorá mala výstavbu pre Telekom realizovať, sa nevedela dohodnúť s mestom kvôli všeobecne záväznému nariadeniu, ktoré mesto Hlohovec vydalo, preto sa výstavba resp. návrh nemohol realizovať. Zadal som aj podnet pod mapu pokrytia, ale odpoveď so do dnešného dňa nedostal. Prosím Vás je možné nejako obnoviť návrh výstavby ??? Momentálne by rýchlejší internet bol veľmi vhodný, nakoľko sa pracuje homeoffice a prebieha dištančné vzdelávanie. Ďakujem za skorú odpoveď. Tomáš ul. Gorkého, 92001 Hlohovec