dasoft

Člen
  • Počet príspevkov

    3
  • Dátum registrácie

  • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal dasoft

  1. Ahojte, Zistil som že za tento router platím navyše poplatok v telekom faktúre za magio internet, pritom sa na danom zariadení nedá zmeniť ani len vnútorný rozsah DHCP (defaultne je 192.168.1.1 keď sa ho pokúsim zmeniť na 192.168.0.1 (väčšinu zariadení v domácnosti mám fixne v rozsahu 192.168.0.xxx a nechce sa mi všetko prerábať) tak nič nejde). Pripadá mi ako keby tam bol nejaký divný firmware, nikde nevidím ani len možnosť uloženia aktuálnej konfigurácie a načítania uloženej konfigurácie. Predpokladám že sa jedná o nejaký brandovaný fw od telekomu, ktorý nie je možné zmeniť? Nevidím tu ani možnosť aktualizácie fw... Zariadenie je inak hardwarovo schopné, len žiaľ je to podobné ako keď dostanete do ruky Ferrari ale predajca Vám zablokuje radiacu páku iba na možnosť preradenia neutrálu a jednotky.... Nechcem teda žiadať o bridge, zlomil som už nad tým asi palicu a teda mám iba 4 otázky : 1. po skončení viazanosti (po 2 rokoch) mi predpokladám zariadenie bezodplatne zostane a keď budem mať požiadavku o jeho odblokovanie, telekom mi ho zadarmo odblokuje? 2. je možné použiť aj nejaký iný nebrandovaný router zo SC optickým vstupom a používať ho pre magio internet? Máte niekto nejaké skúsenosti alebo návrhy aký GPON router by vyhovoval (samozrejme nebrandovaný telekomom, výber napr. heureka, ebay, aliexpres...?) 3. pri montáži som žiaľ nebol doma a osadili mi router na úplne nevhodné miesto, pritom týždeň predtým pri obhliadke sme sa dohodli na úplne niečom inom... samozrejme úplne nevhodne je umiestnená aj samotná SC zásuvka, SC káblik 2m zďaleka nedočiahne tam kde by to malo byť. Kto viete, poraďte, kde by som zohnal aspoň 7m dlhý SC/SC optický káblik...? 4. bolo by prípadne možné použiť nejaký media konvertor zo SC na gigabit metaliku a následne k tomu pripojiť bežný router (napr. TP-Link TL-WR841N, TP-Link Archer C20...)? Aký prevodník by ste mi doporučili? Vopred ďakujem ak to číta niekto kto pozná danú problematiku za odpovede a prajem pekný deň.
  2. Ahojte vsetci, Len nedavno som si zriadil internet cez optiku a ked sa pokusam zistit spotrebu (mnozstvo prenesenych GB) za predosle mesiace, nemozem to v zone moj telekom nikde najst, vidim tam iba "spotrebu" za aktualny mesiac, ale neviem rozoznat kolko z toho je upload, a kolko downolad za jednotlive dni. Prosim poradte, kde uvidim statistiku ktory den som kolko GB downloadol a uploadol za aktualny a predovsetkym za predosle mesiace? Vopred dakujem a prajem pekny den.
  3. Vdaka za info, zial vyzera to ze s mojimi udajmi mam moznost prihlasit sa iba do zony moj telekom (https://www.telekom.sk/web/mojtelekom/dashboard) do portalu na http://zona.telekom.sk to moje pristupove udaje z telekomu neberie.. Ocakaval som ze ked uz nie v casti Spotreba, tak aspon vo fakturach a podrobnych vypisoch uvidim aspon zakladne info, ktory den som kolko predatoval, zial vo fakturach za magio internet vidim vzdy iba jeden riadok - typ sluzby a cena. Pri kliknuti na podrobne vypisy je to este zaujimavejsie - iba jednoduchy text "Pre vybraný produkt nie je možné zobraziť podrobný výpis.". Kazdopadne, ak by niekto zistil ako sa pre magio internet da zobrazit kolko dat som uploadol a kolko downloadol za jednotlive dni aspon v predoslych mesiacoch (ak uz nie aktualnom), dajte prosim vediet. (chcel by som to iba pre statisticke ucely, viem ze vysku poplatkov to nijako neovplyvni :-) D.