matusik484

Člen
 • Počet príspevkov

  45
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

3 Neutrálna

O matusik484

 • Hodnosť:
  Radca

Nedávni návštevníci profilu

417 zobrazení profilu
 1. Tak určite nie si sám. Ja mám tak isto packet loss ale mám ADSL a ten ich ADB Sercomm router, takže tak no nič iné som nečakal. Mne tak isto dvíha ping z 80 na 600 niekedy. Ak máš od Telekomu router tak určite by som si kupil radšej vlastný.
 2. Dobrý deň! Pokúšam sa port forwardnúť Minecraft server. Server je už nastavený všetko len otvoriť port aby sa mohli napojiť aj ďalší ľudia zvonku. No tak otvoril som stŕanku 192.168.1.1, prihlásil som sa a potom Settings ----> NAT ------> Port Mapping. Vložil som porty 25565 (defaultný MC port) TCP aj UDP. Dal som apply. Otvoril som si port checker tool ale port 25565 je stále closed. Samozrejme pustil som to aj cez firewall. Mám aj dyndns službu kvôli dynamickej IP adrese aby som stále nemusel meniť ak sa mi zmení IP. Lenže môj router ukazuje svoju vlastnú IP adresu 100.105.xx.xx a počitač má tak isto svoju vlastnú pridelenú verejnú IP. Port forwarding tam ide vybrať iba z podkategórie Traffic coming from "Ethernet over ATM (100.105.xx.xx)" a nić viac. Potom ďalšia kategória je Traffic coming to a tam vyberem kam sa ľudia budú pripájať (teda na môj pc). Tak prosím o nejakú dobrú radu či sa to dá aj bez statickej IP adresy. Vopred Ďakujem.
 3. Nooo dnes už je to o dosť lepšie. A máš nejaké doporučenie na dobrý router ? ja rozmýšľam nad tpl-linkom , mal som aj predtým ale už starý model. Teraz premýšľam nad týmto TP-Link Archer C6
 4. A áno odpojil som všetky zariadenia od siete
 5. Zdravím Checel by som sa opýtať či je normálne mať "niekedy" ping 200ms v online hre, ak je server v Luxuembursku. Viem že ADSL 15/1 boh vie nieje čo ale zvyčajne mám do 60 ping a to je ešte hrateľné. Vlastním router ADB Speedport, ale podľa mňa je to dosť "šrot", max. pre bežného uživateľa je dobrý. Nejaké nápady ako to spraviť, kým tu Telekom o 10 rokov vymení tie medené drôty ? Prikladám aj traceroute na google.sk Vopred Ďakujem.
 6. Vyzerá to tak že má ADSL 8/1 program L. Tak aj ja mám 15/1 ADSl tiež pocitujem trochu zvýšený ping, ale tak čo už narobíš no toto je ADSl technológia.
 7. Takže takto Nepracujem s internetom prvý krat v živote Všetko som vyplnil , veď ak by si to chcel odoslať bez označenia adresy tak ťa to ani nepustí ďalej. Adresu som vybral aj dal som záujem o nové pokrytie , (aj skusil som informácie o planopvanom pokrytí) a stále nič Samozrejme aj email , a meno a priezvisko bolo vyplnené.
 8. Tak konkrétne ja som podal podnet na stránke "mapa pokrytia", a tam sa nedá nič napísať iba email a Meno a Priezvisko.
 9. Napísal som vám súkromnú správu.
 10. To isté len speedtest som nemeral ešte, ale vo videohrách to dosť pocitiš väčšinou nad 100 mám momentálne , program 15/1
 11. Viem @Mirko už mi písal na optiku , ale chcel by som odpoveď konkrétne odpoveď na VDSL od Telekomu
 12. Dobrý večer Prosím vás, odpovedá alebo teda pozerá niekto vôbec tie podnety na Mape pokrytia zadané od zákazníkov/užívateľov? Asi pred pol rokom som podal žiadosť o informáciu o plánovanom pokrytí dodnes mi žiadna odpoveď na mail neprišla. O 3 mesiace som to skúsil s "Mám záujem o pokrytie" tak isto dodnes 15.decembra žiadna odpoveď na uvedený mail mail. A áno mail bol správny. Vopred ďakujem.
 13. Prepáč že ešte zas vyrušujem ťa ale , prečo tento pán má podobné hodnoty ako ja a má VDSL ? https://forum.telekom.sk/topic/19724-vyssia-rychlost/ Je to síce starší článok asi rok ale tak ...
 14. Ok ešte skúsim podať podnety na záujem o optiku prípadne vdsl ešte raz @filipec12 a náhodou nevieš či ten historický ADB ide dať na Bridge mode? Teda sprárovat s inym routrom aby aj druhy vysielal pripojenie , ale chcel by som to wireless nie cez kábel , či je to možné teda?
 15. Tak nic asi nikto nepríde dnes ráno prišla SMS že problém nie je na ich strane, mám si to skontrolovať doma Takze nic asi Arrivederci