RonyPu

Člen
 • Počet príspevkov

  30
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O RonyPu

 • Hodnosť:
  Radca

Nedávni návštevníci profilu

173 zobrazení profilu
 1. Pripojiť kamerovú sieť na verejnú sieť prostredníctvom routra s verejnou IP. Presmerovať príslušny port na routri na NVR a je to online. Ako UPS použiť také, čo tiež umožňuje vzdialený monitoring - tak zabezpečíš monitoring výpadku napájania. Ak máš NVR, čo nevstane po výpadku napájania automaticky, tak ho vyhoď. Keby som musel po výpadku napájania na chate bežať 150 km nahodiť NVR, už dávno by bolo v šrote. Čo sa týka kamier dtto. Ale nepoznám nijakú, čo nevstane po výpadku napájania. Ale to je hlavne mojim prístupom. Nekupujem nič bez predchádzajúceho preštudovania si manuálov zariadení, aby som sa uistil, či spĺňajú moje požiadavky. Ak mám na výber viac druhov ako 3, tak automaticky vyhadzujem najlacnejšie a najdrahšie a preskúmavam len tie, čo ostanú.
 2. Oficiálne sa opýtať na Slovak Telekom, či s tým pokrytím v danej lokalite plánujú ešte niečo robiť.
 3. ZYXEL VMG4005-B50A definitívne chodí na VDSL linkách Slovak Telekom. P.S. a je aj dobrý ;-)
 4. Teraz už mám času študovať ho bližšie ;-)
 5. OK, bežím. Bingo. Modem nesmie mať nastavené pre DSL voľbu SRA. Akonáhle som ju vypol VDSL naskočilo. Už píšem cez neho ;-) Takže tento modem na VDSL definitívne funguje. Ďakujem za pomoc.
 6. Tu je konfigurácia ADSL Ale ADSL nepôjde. Ja musím naspäť na VDSL.
 7. Môžem tam nastaviť aj ADSL port, tam sa to všetko dá nastaviť, ale nefunguje to, nakoľko je to Annex A na VDSL. Ešte mám obrázok so zosynchronizovanou linkou, kde je DSL connected. Okno system Info DSL1.
 8. Teraz ho nem8m na DSL len na laptope. Pošlem aj printscreen po pripojení na DSL
 9. To by vysvetľovalo prečo sa modem nepripojí. Tento nevie Annex B pre ADSL.
 10. Firmware je v ňom posledný. VLAN ID mám 2510, MTU 1492. V piatok mi však vypadol internet, v sobotu ho bol pán z ST opraviť, ale odvtedy mám download 10 Mb a upload 1 Mbit. Pred poruchou Som mával aj 35/3. Mám VDSL L službu. Opravár povedal, že odišiel port, a že nás prepojil do iného. Ale rýchlosť radikálne klesla. A to som cca 30 m od DSLAM koncentrátoru. Budem to musieť ešte reklamovaľ, ale aj minule sa mi ozval robot a k operátorovi som sa ani nedovolal, on zariadil všetko. Zistil, že linka nejde a poslal chlapa: Lenže teraz ked zistí, že linka ide, ako mu poviem, že pomaly? Mám doma ešte jeden VDSL router, idem skúsiť nakonfigurovať ten, či sa podarí. A podľa toho uvidím. Už nie som presvedčený, že pôjde. Maximálne mu ešte skúsim nakoniec flašnúť firmware z B60A ak ho zožerie.
 11. Tu https://forum.telekom.sk/topic/17790-zyxel-vmg1312-b30b/#comment-43971 som našiel, že pre VDSL treba PTM, čo tento modem podporuje. Tak zatiaľ neviem , kde je problém.
 12. Opravujem svoje včerajsie vyjadrenie. Modem zatiaľ neviem nakonfigurovať na prácu na VDSL2 od Slovak Telekom. DSL linka sa síce zosynchronizuje, aj zobrazuje, že spojenie je nadviazané, ale viac nič. Pri konfigurácii WAN okruhu sú dve voľby: "ADSL over ATM" a "ADSL/VDSL over PTM". Ak linka telekomu nepodporuje "packet transfer mode", tak to zrejme nepôjde. Poznáte to niekto ako to je presne? A chcem sa ešte opýtať, platí pre VDSL2 siete konfigurácia podľa https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete ? Je to aktuálne?
 13. Linka nabehla resp. DSL se zosynchronizované. Len nič. Keby modem nepodporoval linku ani by sa nezosynchronizoval, ak dobre viem. To ma zaujalo hneď po jeho pripojení na linku. Rozbehla da synchronizácia a za 2 minúty bolo OK. LED linky svitila. Keď som zadal parametre prihládenia tak naskočilo vyššie uvedené.
 14. Nastavil so modem do polohy routra, nakonfiguroval parametre podľa https://www.telekom.sk/wiki/internet/zakladne-nastavenia-siete , zadal užívateľa a heslo a prihlásil som sa. Dostal som pridelenú IP 18.72.64.66 s DNS 18.120.112.114, čo patrí Amazonu. Samozrejme internet nejde, žiadny ping, proste nič. Je treba nejako výmenu ADB routra za vlastný nejako nahlásiť? .Ďakujem za prípadnú pomoc.
 15. Ešte by som sa chcel optýtať, ako nastaviť parametre WAN pre internet, keďže z ADB routra ich neviem vyčítať. Ďakujem.