skyjet

Člen
 • Počet príspevkov

  4
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

6 Neutrálna

O skyjet

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Pozor pre tých čo chcú IPv6 tunel od he.net a majú od telekomu router s broadcom čipom (na optike je to napr. ich prémiový Sagecom 5655v2): Kvôli hw chybe v routri tunel nefunguje (dokonca aj keď je router v bridge režime!!!) Problém je funkcia "flow cache", ktorá keď je zapnutá, tak to rozbije TCP spojenia s tunelovými paketmi. Viac info tu: https://ttlexpired.co.uk/2016/02/12/ipv6-tunnel-and-failing-tcp-sessions/ Trvalo mi pár dní kým som na to prišiel. A keďže táto funkcionalita sa z web rozhrania napr. na Sagecom 5655v2 vypnúť nedá, tak o IPv6 tuneli môžem len snívať.
 2. Jeho router (pokiaľ nemá HW rev. 1 - o čom pochybujem) by mal dať cez PPPoE cca. 810Mbit/s. Viď TU
 3. Test na lan-ke nehovorí o rýchlosti routra nič, nakoľko ideš len cez interný switch ktorý nemáva problém s rýchlosťou. Rýchlosť WAN->LAN je o niečom inom. Akú máš HW revíziu? Vyzerá to, že ti nefunguje HW NAT - aký tam máš FW? Skús pozrieť v nastaveniach možnosť zapnutia HW NAT, prípadne vypni firewall, QoS alebo podobné vecičky. Ak máš v routri OpenWRT, tak ten pri mnohých routroch HW NAT nepdporuje.
 4. Vypni si v nastaveniach wifi a v sekcii Internet connectivity zapni PPPoE Passthrough a zmen connection triger na manual, Potom si pripojenie vytacaj akymkolvek inym routrom. Zo sagecomu budes mat len konvertor z optiky na RJ45.