informovanost

Člen
 • Počet príspevkov

  1155
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal informovanost

 1. nikto nerieši či to potrebujete, alebo nie okrem vás. to že stačí je jedna vec, a čo môže byť za rovnakú cenu je druhá vec. ja hovorím o tom že to môže byť lacnejšie v rovnakej rýchlosti. mimochodom, len ku tomu, že hlavný problém je že sa musí ísť cez 3 miestnosti, lebo nie je elektrina, len dávam do povedomia, že existuje predlžovačka.
 2. toto nie je spôsob na komunikáciu s telekomom, toto fórum je verejné. .... ale ozaj neviem v čom máte problém, keď za rovnakú rýchlosť na optike platíte menej.... Ďalej nemuseli by prejsť cez žiadne 3 steny... úplne by stačilo prejsť prvú stenu.... a v byte použiť mesh systém, ktorý je bezdrôtový.-..... jedna krabička tam kde to zavedú, druhá tam kde sa to má prijímať a vybavené....
 3. principiálne podobne resp rovnako
 4. prečo to chceš robiť tak komplikovane a trvácne?
 5. 31.3.2022 má byť len ukončená výstavba podľa plánu. od ukončenia výstavby štandardne trvá do 100 dní ku spusteniu. ale to môže byť týždeň, ale aj 3 mesiace. inak povedané, zatiaľ tomu nič neštandardné nebráni.
 6. https://www.telekom.sk/magenta1 z tohto vyplýva, že nie.
 7. nie nemusia byť všetky produkty na jedno meno. úplne ti stačí ak máš známeho, alebo nájdeš niekoho kto sa svojhím paušálom presunie ku tebe do skupiny a všetci členovia z toho profitujú. on bude mať výhody na paušále, ty na rýchlosti internetu. a ani on a ani ty sa nedopracuješ k jeho osobným dátam... myslím, že max po jeho mailovú adresu.
 8. Pod velkým ružovým rámčekom s nápisom: "Túto faktúru neuhrádzajte, slúži ako vzor" je veľkým napísané: "ADRESÁT" a hned vedľa toho je číslo. číslo adresáta všek by nemalo byť potrebné, malo by plne stačiť rodné číslo majiteľa služby.
 9. iné tel čísla neexistujú?
 10. áno, čítanie myšlienok očividne už je samozrejmosťou a naša generácia, čo sa to v škole neučila už patrí do šrotu.
 11. a čo ťa vedie ku tomu, že problém je v telekome?
 12. čiže cez napíšte nám. to bude do dvoch dní.
 13. opravujem, nepravda. nie 30, ale mesačná výpovedná lehota podľa tvojho zúčtovacieho obdobia. teda ak máš obdobie napr 8meho v mesiaci až 7 siedmeho v mesiaci, tak to výpovedná doba. teda ak podáš v tomto prípade 9teho, tak budeš mať výpoivednú lehotu skoro 2 mesiace. ak ju podáš 6teho v tomto príklade, tak výpovedná lehota bude 32 dní. ak to máš účtované máš napríklad aj na faktúre. viac info tu https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/zrusenie-sluzby
 14. pozdrel som, ale čo telekom zverejnil, nepomôže Vám to. brezová 53 konkrétne tam nie je. a čo tam brezová ulica je, tak to bolo spustené v roku 2020. pokrytie v rámci Viničného optikou je naozaj malé a fakt netuším že prečo pokryli len toľko. plány na rozširovanie pokrytia nie sú. takže informácie odomňa vám ozaj nepomôžu. jedine keď príde mirko a rovno kontaktuje projektantov či tam vôbec niečo plánujú. čo však môžem poradiť je: https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia pod mapkou je link: Zadajte podnet samosprávy, teda že samospráva podá podnet aby sa rozšírilo pokrytie vo vašej obci. alebo si môžete vy potom hneď vedľa zadať podnet na rozšírenie pokrytia. odporúčam využiť obe možnosti, a tá možnosť, Zadajte si podnet k novému pokrytiu, aby ste to rozniesli aj po obci a ľudia nech si to vypíšu, aby tam telekom videl záujem o služby. a tým pádom malo snahu sa tam dostať.
 15. všetko tam je čierne na bielom, prípadne modré na bielom. ale na to by bolo nutné prečítať si neskutočnú slohovú prácu tvorenú z 15tich krátkych riadkov v tom linku. tam je všetko.
 16. Presne tam v tých hrozných 15tich riadkoch textu.
 17. Chesus...... otvoríš oppku a si v základnom prehľade. Hore hned pod ružovým rámčekom máš svoj paušál , klikni naň. otvorí ti tvoj paušál, a tam klikni na nastavenia otvorí ti nastavenia, vyber možňosť "informácie o SIM karte" otvorí ti informácie o simke. Hneď druhý riadok je "Zobrazenie PUK kódu" samozrejme..... celé to funguje len ak si si do appky už nahodila svoj paušál.... ale to je dosť logické. ak si si tam ešte nenahrala svoje služby, tak celkom logicky tá appka nemá žiadne informácie. takže ak nie, tak podľa prvého príspevku.
 18. V plánoch vo viničnom sú len ulice brezová a cerová. Takže pre bližšie overenie tam musím počkať na mirka.
 19. do 31.3.2022 je vo výstavbe. po tomto termíne do 100 dní ku spusteniu. môže to byť týždeň ale aj tie 3 mesiace. takže do konca júna by to malo aj šľapať.
 20. v pláne ho nevidím, ale tak nie je tam úplne všetko. takže treba počkať na mirka, nech sa popýta projektantov.
 21. vo výstavbe do 30.6.2022. od tohto termínu do 100 dní na spustenie služby. môže to byť týždeň, môžu to byť tie 3 mesiace. po spustení služby si môžete požiadať o zapojenie.
 22. čo ja som pozeral, tak do konca roku je to ešte len vo výstavbe... v rámci celej novej lesnej. čo vychádza že až budúci rok to bude spustené. možno začiatkom januára, možno koncom marca. od toho termínu "vo výstavbe" sa počíta tých do 100 dní do spustenia. s tým, že to je ďaleko a kedy to bude dokončené a či sa to bude posúvať.... nevie nik
 23. ono, po položení káblov (dokončení výstavby) trvá do 100 dní kým službu aj spustia. ale jednotlivé domácnosti pripájať nebudú z vlastného popudu. tento podnet musí ísť z tých jednotlivých domácností keď bude služba spustená.
 24. len sa chcem dopýtať... myslíte magio go benefit alebo magiogo k magio tv? obe sú zadarmo a fakt pochybujem, že benefit má 4k kvalitu. ten k tv možno. al ak hovoríte o benefite, tak ten môžeme rovno škrtnúť.