informovanost

Člen
 • Počet príspevkov

  1119
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal informovanost

 1. skončením viazanosti sa prejde na cenu, podľa cenníka bez viazanosti. čo bolo o 5 eur za službu viac. možno že medzičasom cenník bol upravený. ale princíp je rovnaký.
 2. ako my ? ..... niektorí... a vštci ostatní za to budú trpieť čo s tým počítali... a preto radšej odídu....
 3. splátka je zbytočná... pretože splatené je keď uplynie viazanosť.... to je tam už... len v inom formáte.... v dátume.
 4. tak to už nestornuješ. jedine ak by si bol cez net tak do 14 dní vieš odstúpiť od zmluvy.
 5. no neviem ešte v septembri u mňa s tým nebol najmenší problém. tiež záleží čo využívaš na tej telka, ale najlacnejšie ťa vyjde nejaká telka po nete za cca 6 eur pre dve zariadenia.
 6. mne došla sms že ďakujeme za priradenie poduktu do magenta skupiny, dostávate rýchlejší internet..... skoro 2 a pol roka po tom ako tá magenta funguje na tom internete. a skoro 3 mesiace po predlžení viazanosti. ale informujú ťa o tom, že máš výhody magenty. to je celé.
 7. väčšinou to funguje tak a nie len tu že témy ktoré sú dlhodobo neaktívne sa zamykajú. ak si našiel odpoveď medzi starými téma tak sa nemusíš dopytovať. ak si nenašiel, dopýtal by si sa tak ako tak tak nerozumiem.... v každom prípade spýtať sa a hodiť napríklad link kde sa to riešilo mi príde ako najmenej. ale ďalšia vec pre ktorú sa to môže zamykať je to, že tvorcovi chodia upozornenia mailom na odpovede... ak tam už on nechce nič riešiť a po dvoch rokoch niekto chce riešiť tú istú tému... tá druhá osoba by nedostávala upozornenia a len by sa spamovala tá druhá osoba ktorej by tto pípalo ako šialené a už ani nevie odkiaľ a prečo. (mail)
 8. je to jednoduché. priorita je pokryť celé slovensko rýchlym internetom. takže tam kde jeden poskytovateľ už je sa druhý až tak nehrnie, lebo musí byť aspoň jeden na jednom mieste, ktorý poskytuje takú službu. na východe je toho tak veľa, pretože tam sa šíri antik a spol, a v podstate telekom ho chce predbehnúť a byť tam prvý. v strede buď pokrytie je, a alebo sa tam konkurencia nešírí a tak to aj viac stagnuje. a západ je zapád. najviac ľudí, najviac zákazníkov.. ale i tak vidíš že to tam ide len po hlavných cestách. do roku 2030 musí mať každý obyvateľ prístup ku internetu 100mbit/s. už to bolo do 2020 ale posiunuli to. a práve preto je určovací bod to, či tam už už niekoho optika je a prípadne či vdsl utiahne vysokú rýchlosť.
 9. ja to evidujem odkedy to zaviedli
 10. je to dosť široká otázka, no odpoveď môže byť pomerne jednoduchá. Tak kde niečo nie je, tam sa to nedá využívať. a teda ak niekde nie je svetlo, tam nemožno využívať slnečné lúče. ale naozaj na túto otázku je ťažko odpovedať.
 11. celkom nerozumiem. otázku vnímam tak, že v obci je spravená optika a pred domami sú prípojky. a kedy sa bude naťahovať kábel z týchto prípojok do domu? ) ak toto tak potom ako si objednáte službu.
 12. Zdravíčko toto je verejné fórum. pre priame kontaktovanie telekomu využite https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam alebo zákaznícku linku.
 13. vždy nové mobily mali fóliu. je to fólia, kedysi z toho ale trčali časti aby si to mohol dobre strhnúť, dnes už nie a je to trošku pevnejšia fólia. vo všeobecnosti. v podstate sa jedná o ohranu displaya pred poškriabaním. ... náraz by to asi nevydržalo.
 14. to odkedy?
 15. ovoriť stránku porovnavacinternetu.sk a pozrieť sa aké dostupné internety sú na danej adrese. údaje sú tam sú dôveryhodné avšak naposledy aktualizované v roku 16 či 18 a preto na ceny, rýchlosti a atd by som sa nespoliehal. avšak dá sa tam pozrieť kto tam má natiahnuté káble a kto vie možno tam je aj nejaká optika. káble určite nevytrhávali a potom už nájsť stránku daných spoločností a zistiť ako to je teraz v roku 21 by bolo najmenej pre porovnanie si možností. pozrel by som to aj ja, ale... adresu nevidím.
 16. výpovedná lehota podľa zmluvy je jeden mesiac, takže neviem či bude možné s okamžitou platnosťou. možno dohodou za poplatok. https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/zrusenie-sluzby
 17. ja som aj dal návod ako si nájde kto tam má optiku, ale nemôžem napísať kto to tam má, lebo by to vymazali
 18. presne preto ako som písal. na tej adrese už pokrytie optikou je a priorita je pokryť miesta kde optika nie je vôbec. toto som ale napísal o dva príspevky vyššie... na sloivensku je okolo 1800 poskytovateľov internetu btw...
 19. toto je verejné fórum, kde komunikujú zákazníci prevažne medzi sebou. nie je určené na komunikáciu s telekomom napriamo. naozaj by som tu neuvádzal osobné údaje. @Terka @Lucka prosím cenzornite jej to. no treba vrátiť všetky zariadenia ktoré si mala prenajaté od telekomu. ak si si brala dve, tak dve. jeden nestačí. ak si si brala len jeden a jeden vrátila a máš o tom potvrdenie, tak už to nie je tvoj problém. ak žiadajú aj naďalej od teba niečo, možeš na https://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam im poslať fotoópiu potvrdenia
 20. a ja tam predsa vidím natiahnutú optiku.... porovnavacinternetu.sk je to stránka pre potreby uradu pre reguláciu sieťových odvetví aby mal o tom prehľad. je to ešte z roku pána neviem či 16 či 18.... ale dá sa tam pozrieť, či tam je natiahnutá optika. a optika tam je.... ceny a rýchlosti sa medzičasom pomenili, ale káble nepovytrhavali.
 21. vôbec nemusí..... všetky internety sa volali magio internet a veľkosť v označení písmena. to mohlo byť dal aj optika.... ja som magio internet xl optický..... z dostupných informácií sa na túto otázku nedá odpovedať.
 22. optika sa dorába najmä tam, kde optika nie je vôbec. Nové mesto je vysokopravdepodobne pokryté inými poskytovateľmi, takže je otázne či a kedy bude globálne pokryté jedným poskytovateľom. a je jedno čo to je telekom, orange, alebo jožko mrkvička. Preto sa treba pýtať na konkrétnu adresu.
 23. alebo si to približne vieš odhadnúť aj sám. podľa cenníka je jedna služba bez viazanosti o 5 eur drahšia ako s viazanosťou mesačne (áno dajú sa zobrať aj služby bez viazanosti) zmluvná pokuta je tých 5 eur mesačne do konca viazanosti. teda ak do konca viazanosti ti zostáva 10 mesiacov, pokuta by mala byť 50 eur, ak ti zostávva 20 mesiacov, pokuta by mala byť 100 eur.... za jednu službu. čiže ak máš internet + TV + mobil = 3 služby s rovnakou viazanosťou a chceš zrušiť vštko. zmluvná pokuta by bola ten princíp vyššie krát 3. a teda v uvedených príkladoch 150eur (10m) a 300 eur ( 20m)
 24. chcel by som sa spýtať... akým spôsobom sa deaktivuje HBO GO..... píšete, že to bude zadarmo ale to sa písalo aj minulý rok a dobre vieme, že tomu tak nebolo. množstve ľudí, ktorí si tak ativovali benefit im po skončení bezplatnej varianty došli faktúry za túto službu. pozeral som to aj na internete ako deaktivovať platený variant tejto služby... nenašiel som nič také uvedén na stránke telekomu ... len čo sa písalo tu na fóre. takže akým spôsobom sa to deaktivuje ? rád by som to vedel aby som si mohol bezpečne aktivovať HBO GO benefit, ktorý som dostal. vďaka.
 25. ja som nič neaktivoval. služby mám od semptembra. paušál, tv a internet. mal som žrebovanie za každú službu. vyžreboval som si zľavu 10 eur a HBO go