informovanost

Člen
 • Počet príspevkov

  942
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

135 Výborné

2 Nasledovníci

O informovanost

 • Hodnosť:
  Macher
 1. v prípade, že si zabudol čiarku áno, v prípade že nie, tak nie.
 2. Ufc

  zdá sa to len mne, alebo práve ak to metaforicky prenesiem, práve nadávate svojmu synovi, za to že vám banka strhla peniaze za poplatok za vedenie účtu.... ak ste objednali balík, ktorý obsahuje určitý kanál a ten kanál vám ide, tam neviem kde je problém. ten kanál je úplne iná spoločnosť ako telekom a ak zmenili program nechápem súvislosť, prečo sa tu vyvršujete na telekome, ktorý s tým má asi toľko ako ten hypotetický 10 ročný ročný syn s vašim bankovým účtom... ja viem, že sa dá ísť nadávať vodárňam za to, že máte problémy s elektrinou, ale len preto, že sa to dá, to ešte neznamená, že by sa malo. ..
 3. tak teoreticky sa dá zariadiť všetko. len musíš si uvedomiť, že telekomu sa neoplatí ťahať celé optické vedenie pre celú obec, aby zapojila jeden dom. v prípade že by si sa chcel napojiť na optiku z ústredne, to by sa teoreticky dalo, ALE. akonáhle by to dovolili tebe, tlačili by aj ostatní susedia a to už by daný kábel nastavený na 2.5 Gb nedal. ohľadom mapky pokrytia, tá je len približná nájdeš zaznačenú optiku kde nie je nič len garáže a tam optika nikdy nebude, či nezaznačenú tam kde už roky optiku využívajú. Preto si myslím, že by sa to dalo, ale, všetky vybavovačky a poplatky by si si musel riešiť sám, kôli jednému by sa to telekomu neoplatilo vôbec. Ke´d už by, tak by tam nabehli pre celú obec. a nemusia rozkopávať cesty, optiku môžu ťahať aj po stĺpoch.
 4. si na verejnom fóre, tu odpoveď na svoju otázku nenájdeš.
 5. dobrá otázka. predbežne aby si vedel s čím približne počítať, takto bude vyzerať. cenová odchýlka S20 tiek vtedy a s21tiek teraz je 50 eur. tak pre odhad. https://forum.telekom.sk/topic/21813/ predajné ceny rady s21 S21 = 850 S21 + = 1050 S21 ultra = 1250
 6. nemyslím. telekom musí dodržať zákonné podmienky a potom to spustí. takže nemyslím, že v tomto štádiu tomu dokážete pomôcť.
 7. https://www.telekom.sk/vianoce/hbo-go-zadarmo
 8. V pláne to nikde nevidím. Vrámci šale vidím výstavbu ale na opačnej strane mesta. keď sa mirko ukáže, pravdepodobne vyzistí viac aby sa rozšírila čo najskôr? jeden podnet je nič, treba hromadne z danej oblasti posielať podnety, aby telekom videl záujem o ten internet a prišiel si pre zákazníkov a teda peniaze.
 9. keĎže sa všetko vypredalo, skoro určite sa vrátia k predajú od OnePlus. Však aké konkrétne modely budú ponúkať a kedy to bude.....
 10. esim v telekome je ako boh. veľa sa o nej hovorí ale ešte ju nikdy nikto nevidel a nemal. telekom ju ešte neponúka, kedy ju bude ponúkať ešte sám presne nevie.
 11. neviem ako to je konkrétne v telekome, ale častokrát sa v elektronike nepouzívajú záručné listy už v dnešnej dobe. vážne sa dlhší čas používa faktúra, alebo iný doklad kúpy, v prípade telekomu previazanosť s paušálom môže byť a to je zároveň aj záručným listom. neviem ti povedať pevné stanovisko, ale ak to tak telekom má neprekvapilo by ma to vôbec.
 12. skôr si myslím, že reálne odmeral LTE rýchlosť na tých 27/27 a pýta sa či to nie je porucha, keď si platí optiku 250/25, aj keď to spolu vonkoncom nesúvisí. no ale čo sa vlastne básnik v skutočnosti snažil spýtať sa zrejme nikdy nedozvieme, ak sa autor neprihlási, nevysvetlí a nerozvedie to. Kto vie.
 13. @janyxx ak by myslel wifi, tak by predsa nenameral 26 - 27 upload keď má program s maximom 25 takže pochybujem, že si to trafil. .:D
 14. keď si otvoríš https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia na ľavom paneli mapky vidíš možnosti pevný internet, mobilný internet, telefonovanie...... rozklikni si pevný internet otvorí ti tabuľku, kde sa môžeš preklikávať medzi rýchlosťou a typom siete. vyber typ siete. GPON je optika. "optika k domu" má v zátvorke poznačené VDSL, čo je technológia na ktorej beží. a zistíš, že nižný hrabovec a spodná časť hencoviec má len VDSL, nie optiku. keď si dáš GPON, zistíš, že optiku má naokolo len vranov a strážske. Takže aby sa optika dala natiahnúť z vranova ku tebe do kladzian, zoberú jedným vrzom aj hencovce, ktoré majú po ceste. na tú mapku sa ale nespoliehaj, to naznačenie je len približné.
 15. VDSL alebo ako telekom nazýva túto službu "optika do domu" je metalické pripojenie, nie optické. optický kábel vedie do ústredne (niekto vravel, že je nastavené na rýchlosť 2,5 Gb) a z ústredne je prerozdelené, ku zákazníkovi domov ide metalický kábel. preto max rýchlosť 90 Mb. Pri optike FTTH (GPON) ti ide optické vlákno až do domu a preto môžeš mať rýchlosť až gigabit. služba telekomu s názvom optika do domu nie je technologicky optika. je to len názov služby, ako pri paušáloch starých HAPPY a nových T ideal, či T nekonečno. nič viac.