informovanost

Člen
 • Počet príspevkov

  645
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal informovanost

 1. ja si myslím, že mobilmi to iba začína tie paušály tiež med lízať nie sú
 2. neviem... ako ja si nevyberám operátora, podľa toho aký mobil u neho môžem dostať, lebo zariadenia si kupujem po vlastnej osi.... lepšie sa to opravuje, reklamuje, zľava na to tiež boh vie aká nie je a nemusím sa obmedzovať výberom. operátora si vyberám na základe služieb, ktoré chcem využívať, kvality tých služieb, kvality prístupu operátora a ceny. neviem ... možno som divný....
 3. aký máš typ pripojenia? ADSL? VDSL? optika? vzduchom? aký veľký máš balíček? M (m+) L (l+) XL ... pýtam sa preto, že tvojich nameraných 4/0,34 je dosť málo, tak či to je normálna rýchlosť, alebo poruchová.
 4. nie vhodný nebude. https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/modemy-a-routre zoscroluj nižšie až nájdeš k službám optik. rooter k internetu je zadarmo - požičanie po dobu využívania služieb internetu od telekomu alebo prémiový kde sa pripláca 50 centov mesačne. (sagemcom) myslím že to je všetko čo si sa pýtal.
 5. dnes som to zaregistroval aj ja... šíri sa to mal som prednášku cez ms teams, popritom som si hral dotu a bežala mi telka. telka bez povšimnutia, ale aj ms teams aj dota ma odpojilo zároveň, po xtom raze som si začal všímať pripojenie na internet a to vypadávalo. telka si šla bez zmeny. takže áno, môžem potvrdiť deje sa to. rooter ten istý. výpadok trvá každý jeden možno 10-15 sekúnd.
 6. ešte taká vec možno trošku pomimo.. neviem v akej lokalite sa plánujete pochybovať, ale čisto teoreticky by sa dalo zahrnúť aj volania po internete. teda, že by ste si traja mohli volať po internete, a v tom prípade by sme sa zameriavali na dáta. ale to už závisí aj na lokalite v akej sa pohybujete kde je aké pokrytie u koho. opätovne na trhu je možné získať neobmedzené dáta od 14 eur / mesiac. a prostredníctvom nejakého messangeru, či už viber, whatsapp, facebook messanger, či iného, si môžete volať, písať správy a zároveň aj prístup na internet prostredníctvom dát. ešte možno aj toto by mohlo stáť za zamyslenie - viac muziky za menej peňazí len v trochu inom prevedení.
 7. počkať, ako čítam tak čítam.. nie som si istý, či celkom rozumiem.... minimum voľných sms = žiadne minimum voľných hovorov = žiadne minimum dát = žiadne. teda chcete 3 služby s najmenším množstvom služieb? (sms, volania, dáta) ak áno tak kreditový systém, v prípade telekomu predplatenka. či minimálne balíčky služieb, ale s možnosťou volania si tých troch čísel vzájomne? v tom prípade to čo uviedol mirko čo sa telekomu týka. vo všeobecnosti čo ta týka trhu ako celku: je možnosť získať neobmedzené volania od 3,90 eura / týždeň (1000 minút a sms) = 15,70 eura mesačne. či úplne neobmedzené volania aj sms aj dáta za 20 eur / mesiac. potom ide cena vyššie. samozrejme cena je za jedno číslo. celkovo v rámci trhu sa nachádza 8 vzájomných konkurentov : telekom, orange, o2, 4ka, juro, tescomobile, funfón a radosť. ktorý to je buď budete musieť nájsť alebo napísať mi správu. Toľko aby ste vedeli aké sú možnosti, výber je nás a Vašich preferenciách. Schválne je to písané takto aby to nebolo cenzúrované ako navádzanie na kúpu/predaj či propagáciu, len čisto informatívny charakter, pri určitej podmienke, zahrňajúci celý trh.
 8. toto nie je cesta na komunikáciu s telekomom, je to verejné fórum kde prevažne klienti telekomu si radia navzájom. ale mirka poznajú pretože komunikuje s projektantmi kôli tomuto fóru, aj keď on v telekome tiež nerobí. takže podľa všetkého mu ešte projektanti neodpovedali.
 9. ono im to síce príde na účet rýchlo, ale kým automat priradí platbu, podľa variabilného a špecifického kódu ku službe ktorý za to zaplatil to je tá časť, ktorej to trochu trvá.
 10. ak je taká rýchlosť (toho vyššieho balíku) u vás dostupná, je to možné.
 11. no inak ohľadom tohto.... aj keĎ telekom neponúka samostatne mobilné dáta, len v balíku.... tak by to tak vôbec nemalo byť. lebo mobilné dáta vôbec nie sú technologicky viazané na sms či volania. takže ak sa cítiš nejak obmedzovaný v tomto smere zo strany telekomu kľudne sa obráť na úrad regulacie sieťových odvetví. telekom je preborník v dostávaní pokút tohto smeru do 30 dní sa ti úrad ozve. pretože poskytovať samostatne mobilné dáta majú, najmä keĎ máš primo nad sebou vyšielač a nie podmieňovať ich sms a dátami. nie jednu pokutu za to dostali. napríklad keď si chcel pevný internet a podmienili to tým, že si si musel zobrať ale i pevnú linku, takisto pokuta
 12. ak to ide na 10 zariadeniach, a na jednom nie, tak je logické, že je problém v tom jednom zariadení. keby to nešlo na všetkých 11tich zariadeniach, je vada v skužbe.
 13. https://www.telekom.sk/wiki/internet/pomala-rychlost ak meriaš po kábli, a mal by si mať 250/25 no nameriaš 45/30 a menej tak to už sa nahlasuje ako porucha. viď link ktorý som priložil. samozrejme najskôr reštart rootra.
 14. je rovnaká bez ohľadu na tv.
 15. https://www.telekom.sk/wiki/internet/pomala-rychlost 60/6
 16. nepísal či má adsl, vdsl, či optiku.
 17. https://www.telekom.sk/magenta1/vitajte https://www.telekom.sk/magenta1/ predplatenku čo sa týka dát nevidím vôbec spomenutú.
 18. s

  len nebude funkčná do prenosu čísla. resp s dočasným číslom kým tam nabehne to požadované... ale to už záleží ako si to dohodli.
 19. ak ti pri teste rýchlosti cez appku speedtest ukazuje 63ms ktorá vyberie lokalitu servera niekde najbližšie teba, tak je samozrejmé, že keď sa syn pripája na hry ktoré majú server v írsku, luxemburgu, španielsku a podobne, tak bude ping vyšší kôli vzdialenosti. avšak na optiku je 63ms dosť.
 20. Prenos čísla trvá 4ry pracovné dni od požiadavky. "je nefunkčné" ... v akom zmysle? stará SIMka je nefunkčná? v tom prípade treba požiť novú. číslo ako také je nefunkčné? na novej sim máte dočasne iné číslo? trvá to dlhšie ako 4ry dni? čo myslíte pod tým, "je to nefunkčné" ? a toto je verejné fórum.
 21. nie nie toto je verejné fórum, kde si prevažne klienti telekomu radia navzájom a debatujú. je len v správe telekomu. (sú tu 3ja správcovia) po prihlásení svieti takáto veta: Poraďte sa o internete, volaniach, televízii, zdieľajte svoje skúsenosti alebo pomôžte ostatným. a vyskytujú sa tu len ľudia, ktorý sa chcú len podeliť, že niečo nešlo podľa predstáv, posťažovať sa s ostatnými a podobne. preto mi nebolo jasné či chcete pomôcť, toto, alebo niečo iné, lebo priamo v prvom príspevku to uvedené nebolo. na písomný kontakt telekomu je iná cesta.
 22. áno lebo v linku, ktorý uviedol filipo telekom uvádza pod akou rýchlosťou to berú ako poruchu. pre optiku XL je poruchová rýchlosť 120/12 a menej. preto sa tým nezapodievali ako poruchou a nevyreklamujú to. ak to nevyriešia na podpore, tak zostáva ti jedine dúfať, že to nebude na dlho. ... ale neveril by si koľko ľudí to meria cez prehliadač. ešte možno resetovať rooter. natvrdo.
 23. nie to bolo vo všeobecnosti nie že konkrétne ona. že keĎ povieš dvojzmysel, a druhá strana zareaguje ako zareaguje, vieš, ktorý zmysel si vybrala, aj napriek tomu, že ty si to vôbec tak nemusel myslieť. no a následne šlo prepojenie na to "péčko" ktoré samo o sebe taktiež má nesmierne veľa významov a samo o sebe nie je ani urážka, ani nadávka, ani vulgarizmus... proste nič.... je len a len na nej , či a ktorý z mnohých významov toho, čo to slovo môže predstavovať si vyberie. tak to bolo myslené.
 24. nie nutné to nie je. pri bežnom používaní to ani nespozoruješ. je to asi také ako viesť debatu, čo je lepšie či ios či android...
 25. a aj podľa najnovších súdnych rozhodnutí v trestnej kauze kuciaka, nie je možné také niečo interpretovať takým spôsobom, pokiaĺ to nie je doslovne napísané, aj napriek tomu, že by ste mali kontext.