informovanost

Člen
 • Počet príspevkov

  512
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal informovanost

 1. 1 - toto je verejné fórum, posťažovať sa môžeš ale nekomunikuješ tu s telekomom. nuŽ to že máte naprd signál tam kde ho máte nie je chyba pracovníčky. mohla na to upozorniť, ale keďže dostáva % z predaja, tak si to možno nechala pre seba aby predala. No riešil si to a pýtal si sa aké tam je pokrytie, aká bude rýchlosť na danej adrese? alebo si sa len rozhodol chcem toto, došiel si tam, ona spravila všetko ako si chcel a teraz sa na ňu sťažuješ, no pritom je to vlastne tvoja chyba? vieš, každá minca má dve strany. a ty si to vieš pozrieť predbežne na internete a na pobočke dozistiť.
 2. Obaja, telekom nehlási ani plánované výpadky, takže nie. keď zavoláte na poruchovú linku 0800 123 777 a výpadky sú plánované malo by ich vymenovať ktoré lokality to sú. Ak tam nieste, riešte to tam.
 3. a tie 3 mesiace to šlo, alebo si odpoveď prečítal až teraz?
 4. pre mňa potvrdzovanie dôvodu ísť s internetom preč.
 5. @Pepsi myslím, že telekom robí pre niektorých klientov dosť drastický škrt cez rozpočet, ktorý využívajú email telekomu na ktorý majú viazené isté veci a to bez toho, aby boli vôbec poriadne upovedomení a bolo to im to vysvetlené, ich ďalšie možnosti a postup. nie len zrušenie el. komunikácie, ale aj prechod na iný mail, rovnako ak majú telekomácku schránku ako primárnu všetko kde kedy boli registrovaný popresúvať na novú mailovú adresu a podobne.... môže sa tam skrývať omnoho omnoho hlbšia priepasť...
 6. konkurencia tu je, len kartelová dohoda nepustí :D:D
 7. @janyxx telekom je všeobecne predražený.... a tie nové paušály.... z 9 eur na 11 ... nárast ceny o 23% za 2 či 3 roky starých paušálov. v prípade inflácie, ktorá je 1,5-2 +- v dobrých rokoch, povedzme 5% nárast ceny za 3 roky je pochopiteľné. ale viac tu je viac ako 18% neprimeraný nárast cien pri terajších paušáloch, pri ďalších to bude ďalších 20%, a o 6 rokov ďalších 20%, za 12 rokov zistíš, že platíš 2násobok ceny absolútne neprimerane nerátam odôvodnené zrdražovanie. . a to sú len paušály. len paušály v dnešnej dobe kedy mať dual sim telefón je v podstate štandart kedy sa to dá riešiť kombináciou rôznych simiek a operátorov. je to hold choré. ...
 8. áno presne tak, dá sa to využiť jedine na paušále od telekomu marketingová politika telekomu ako donútiť ľudí mať čo najviac služieb u nich. ale na rovnakom princípe to funguje aj v orange pri tejto náhrade internetu.
 9. ja nastavenie v mobile môže byť nikdy nevieš a náhoda je blbec, že by si mala nastavenú predvolenú sieť 2G a nie 4,3,2 G alebo ´dalšie.
 10. nie len historická časť. historická časť je v podstate mariánske námestie a susedné uličky. možno ešte národná ulica. približne takto by som to znázornil. na mape vidno aj pokrytie optikou. a pár rokov dozadu sa historické centrum riadne zmenilo/zmenšilo zdemolovaním poriadnej časti a vybudovaním obchodného centra mirage. ten kruh hlavnej cesty je širšie centrum.
 11. Zdravíčko toto je verejné fórum, ale naozaj pochybujem, že sa vzťahuje aj na sklo, ktorého prácou je zničiť sa a zachrániť tak display.
 12. pretože pri tej akcií zistili, že niektorým ľuďom vedenie zvládne vyššie rýchlosti a niektorý aj napriek tomu, že platia za vyšší balík, vedenie to neutiahne a reálne sa pohybujú medzi tým čo platia a nižším. tak vytvorili ešte také medziprofily.
 13. Zdravím zaradom nie, nevieme, nevieme, áno. je to nový hybridný balík, ktorý telekom začal ponúkať na základe zistení akcie zvyšovanie rýchlosti. neponúkajú ho ešte ani týždeň.
 14. optika nie je natiahnutá ani v centre žiliny ak ťa to poteší @Chelseaboy
 15. môže to byť bonus za objednávku cez internet, či bonus za skočenie na nový - drahší paušál, či náhrada bonusu miesto zľavy na zariadenie..... ale môže to byť aj ten preklep
 16. mám pocit, že do konca tohto roka majú byť vykryté všetky biele miesta. je tu 8. mesiac, zostáva ich ešte 6. a bielych miest je viac ako hojne.
 17. čo sa týka toho signálu a s prechodom napríklad na poschodie, neblokuje ho napríklad faradayova klietka? nevedno ako to u Vás vyzerá, tak sa pýtam. keď meriaš rýchlosť internetu, tak na tej stránke speedtest.net stiahni aplikáciu. pretože keď meriaš cez prehliadač, safari, mozila, opera, chrome.... tak všetky prehliadače majú svoje obmedzenia, a rovnako do toho hovorí aj antivírus ktorý spomaľuje dáta popritom ako ich kontroluje. ja mám napríklad GIGA. cez appku sa zvykne pohybovať tak 950+- ako kedy teda... cez prehliadač keď meriam mám zhruba 180. tá appka to meria bez obmedzení tvojho počítača. a jasné meraj cez kábel. CAT 5e alebo CAT 6
 18. Ahoj si na verejnom fóre. Prečo to spravil telekom sa na verejnom fóre nedozvieš. čo sa týka optiky v závodí, odporúčam prečítať https://forum.telekom.sk/topic/21794-vymena-kablov/ kde vidíš, že to čo tvrdíš nie je pravda. a pokrytie optikou nemá ani centrum žiliny.
 19. celkom nerozumiem tvojmu príspevku...... celkom dosť.... najskôr píšeš že starosta to spravil zle, potom, že to mal spraviť takto. následne, treba spraviť petíciu.... ....... čo presne bolo týmto príspevkom sledované
 20. ak som to dobre pochopil, tak tam ide o výstavbu internetu 5G - čo je mobilná sieť a aby malo 50% obcí pokrytie internetu nad 100mb/s hento okolo optiky ani nešlo.
 21. optika technicky v oščadnici je. len nie je pre zákazníkov. služba nazvaná "optika k domu" je v ponuke ale to je VDSL.
 22. dať sa dá, je tam ale však pár ale.
 23. ono to oficiálne je prímestská časť, nie samostatná obec. to bolo len "popis" polohy závodia. oficiálne predmestská časť, ale priamo v žiline, hneď vedľa centra žiliny, a na sídlisko hájik ak sa chceš dostať iná cesta ako cez závodie nie je. to čo vidíš ten kruh tvorený z hlavnej cesty to je centrum.
 24. zavodie by som ako prímestkú časť zrovna nenazval... to je dedinka, ktorú pohltila žilina a teraz sa nachádza uprostred žiliny hneď vedľa centra
 25. ehm.... neviem... čítal si čo citoval proficomp od supportu? https://forum.telekom.sk/topic/21786-nova-zmluva-nefunguje-vpn/?do=findComment&comment=59731 alebo len odignoroval? aktivaciu parametru "Verejná dynamická IPv4 adresa" - zadarmo alebo "Statická IPv4 adresa" - platena sluzba.