Tomas_Lukca

Člen
 • Počet príspevkov

  5
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Tomas_Lukca

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Vyskúšam im zavolať že čo mi na to povedia. ADB som používal len ako modem a za ním bol TP Link Archer C6. Teraz som tam dal namiesto ADB ešte starší router D-Link DSL-2641R no tento sa mi každé 4-5 hodiny reštartuje čo sa pri tom ADB nestávalo. Ďalší problém je ten že v novembri mi končí zmluva s Orange a plánujem prejsť naspäť do Telekomu kedže budú v našej obci zavádzať optický internet a medzitým by som si aktivoval VDSL internet. Takže mi asi neostáva nič iné len vydržať to s tým D-Linkom do novembra.
 2. Len neviem či to bude možné spraviť keďže práve teraz využívam DSL internet od Orange a tento router mi ostal po skončení viazanosti v Telekome. Takže neviem či bude mať niekto prístup na tento router z vonku aby ho updatol.
 3. Ahojte, ani neviem ako sa mi podarilo vymazať firmware z tohto routra. Skúšal som aj niekoľkokrát resetovať ten router no vždy po zadaní IP adresy do prehliadača mi píše že mám nahrať firmware. Mohol by mi ho niekto poslať a nahral by som ho, aby sa mi podarilo ten router spojazdniť? Posielam ešte screenshot obrazovky po zadaní IP adresy routra.
 4. Približný termín spustenia sa tu na fóre asi nedozviem že?
 5. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či naozaj plánujete pokrytie optickým internetom v obci Holčíkovce. Pred pár dňami som podal podnet na zlepšenie sieti a dnes mi prišiel email v ktorom sa píše že sa plánuje rozšíriť fixné pokrytie. Mám to chápať ako zlepšenie VDSL (supervectoring) alebo bude naozaj zavedená optika. Na mojej adrese je teraz dostupná VDSL. Konkrétne najvyšší profil XL (80/8 Mbit/s). Teraz využívam DSL pripojenie od Orange. V novembri mi končí zmluva preto sa rozhodujem nad VDSL od vás kedže je to výhodnejšie a nemáte taký prísny FUP. Pretože bežne sa stáva že miniem tých 300GB ktoré má Orange ako FUP. Prikladám screenshot emailu.