majcorako

Člen
 • Počet príspevkov

  5
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O majcorako

 • Hodnosť:
  Master člen
 • Narodeniny: 02.10.1999
 1. Zdravím, mám na vás trošku netradičnú otázku. Je možné niekde verejne zistiť kadiaľ vedú všetky optické trasy? Myslím tým nejakú mapku, ktorá by znázorňovala zákresom miesta kadiaľ trasy vedú. Pýtam sa z toho dôvodu, že som našiel verejne dostupný dokument, ktorý vydalo mesto Liptovský Mikuláš. Týka sa doliny ktorú mala spájať optická trasa, ale neviem či sa niečo zrealizovalo. Nenašiel som nič čomu by to nasvedčovalo keďže tu optika podľa dostupnosti služieb nie je. Ak sa nerealizovalo tak nejaké vyjadrenie prečo, by bodlo. Prípadne ak by niekto vedel nejaké informácie ohľadom projektu " Realizácia optických sietí LM-1 Liptovský Mikuláš, obce Liptovský Ondrej, Jakubovany, Konská". Samozrejme mohol by som kontaktovať miestny úrad, ktorý to navrhoval, ale najskôr sa spýtam tu či niekto náhodou nemá nejaké informácie. Ak by niekto chcel môžem poslať aj samotné dokumenty. Ďakujem za odpovede.
 2. Keď som dával podnet na rozšírenie pevného internetu do mojej lokality minulý rok tak mi odpoveď prišla. Nie potešujúca, ale prišla.
 3. Ani prostredníctvom eshopu nie je dostupný na mojej adrese žiadny internet. Priebežne sledujem rozširovanie optických sietí či sa nestane zázrak a príde aj k nám, ale to sa skôr dokončí diaľnica. Magio Internet vzduchom dostupný nemám tiež, ten je dostupný len v obci Liptovský Ondrej v ktorej bolo aj VDSL 90Mbit ale nejako sa vyparilo a takisto aj ADSL, ktoré bolo dostupné v ostatných 3. Je to zaujímavé asi nie je nový príliv zákazníkov, ktorý majú záujem o pevný internet v mojej lokalite aby sa zvýšila kapacita ústredne.
 4. Zdravím, chcel by som sa opýtať či je bežné, že z mapky pokrytia zmiznú 4 pokryté obce ADSL,VDSL technológiou? Jedná sa o dediny Beňadiková, Liptovský Ondrej, Jakubovany, Konská. Stalo sa niečo, že sa už nový zákazníci nemôžu do siete pripojiť došli voľné porty alebo niečo? Prípadne je plánovaná nejaká modernizácia siete v daných lokalitách? Prikladám screenshot obrazovky. Ďakujem za odpoveď.
 5. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je naplánované rozširovanie prípadne modernizácia existujúcich pripojení v obci Beňadiková okres Liptovský Mikuláš. Pretože tu je dostupné len pripojenie prostredníctvom DSL s dosť nízkou rýchlosťou max. 8 Mb/s ak nerátame samozrejme konkurenciu, ktorá poskytuje vyššie rýchlosti, ale cez LTE. Kábel je predsa len kábel. Ďakujem za odpoveď.