vawaver

Člen
 • Počet príspevkov

  4
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O vawaver

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Dobrý deň, potrebujem doriešiť VPN pripojenie z práce domov. Mám doma rozbehaný OpenVPN server. V práci som na internet pripojený cez DSL pripojenie od Telekomu, klient na notebooku sa normálne pripojí ale nie som schopný nájsť nič na sieti. Akonáhle sa pripojím cez mobilný Hotspot na Smartphone (tiež Telekom) všetko funguje ako má. Kde môže byť problém? Ďakujem za odpoveď.
 2. Ďakujem za všetky príspevky. Uzatváram to s tým že toto nie je profi router a teda nemám očakávať že bude podporovať takúto funkciu.
 3. ďakujem za odpovede. Ešte raz. Svoju statickú (verejnú) IP adresu viem. To je bez problémov. Ja len potrebujem vyriešiť to, že keď som mimo domu aby som sa z vonku vedel pripojiť do administrátorského rozhrania routru. A tu práve bojujem ako to v routri nastaviť. To jest port forwarding.
 4. Dobrý deň mám router Sagemcom 5655v2 a platím si pevnú IP adresu. Rád by som si namapoval prístup z internetu tak, aby som sa aj zvonku dostal do administrácie routera, bohužiaľ tu mám problém. Moje nastavenie na port forward je nasledovné External host - * External port - 12345 Internal host - 192.168.1.1 - je to IP routra na LAN Internal port - 80 Pri pokuse pridať pravidlo mi vypíše chybu Invalid IP address. Neakceptuje IP 192.168.1.1 . Ostatné IP idú pridať v poriadku. V prílohe zasielam snímku obrazovky Ďakujem za odpovede.