dansus007

Člen
 • Počet príspevkov

  19
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O dansus007

 • Hodnosť:
  Inštruktor
 1. Mám len internet, ale nemám ADSL ale VDSL. Chcem ho vymeniť za ten ZTE II.
 2. A ako to mam zistiť, ktorý je najmenej zarušeny?
 3. A na ktorý kanál? Je to jedno?
 4. Kanál mám nastavený automaticky a tu šírku pásma som už skúšal, aj 5Ghz som skúšal vypnúť, nič nepomohlo.
 5. Dobrý deň, mám VDSL XL a mám premium router (Sercomm). Ide o to, že tento router je úplne zlý, idem kúsok od neho a hneď nemám signál a rýchlosť, ktorú meriam na mobile pri routri je len okolo 40/9 Mbps. Na počítači káblom ide normálne - 85/9 Mbps. Myslíte, že pomôže keď vymením router za ten základný? Pred tým sme ho mali tiež a zdalo sa mi, že bol o dosť lepší. Ďakujem za pomoc.
 6. Kedy už konečne bude ten Super Vectoring? Lebo už to malo byť nie?
 7. Skús mi odfotiť tvoje parametre linky. Môžeš mať aj vysoký útlm.
 8. Treba si pár veci upresniť. Pripojenie bolo merané cez kábel? Ak hej tak typ kábla by mal byť minimálne CAT5E. Tiež som mal podobný problém, lebo sme išli z rýchlosti 30/3 Mbps na 80/8 Mbps, a rýchlosť som mal vtedy max 40/5 Mbps. Tak sme kúpili nový kábel a funguje to. Ďaľej sa uisti, že tovja sieťová karta v pc má rýchlosť 1 Gbps. Ak to nić nepomôže, kontaktuj Telekom. Sietovu kartu si prever jednoducho ci mas 1Gbit, dam ti navod: Stlac Windows key + X Klikni na "Správca zariadení" Rozklikni "Sieťové adaptéry" Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis) Pravy klik na adapter a "Vlastnosti" Vyber kartu "Spresnenie" V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex" Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"
 9. Ahoj, zavolaj na technickú podporu! 0800 123 777
 10. Ahoj, ja by som sa rozhodol asi pre ten LTE internet. DSL na tvojej adrese máš max 4/0.5 Mbps. S LTE by si dosiahol 75 Mbps. Ja osobne využívam LTE internet 150 Mbps a ping mám priemerne tak okolo 30 ms. Download a Upload sú také, aké mi sľubovali. Zatiaľ som nespozoroval, že by internet nejak vypadával keď je hnusné počasie. Len keď cez zimu tak veľa nasnežilo, tak to išlo asi 3 hodiny hrozne pomaly. Inač som spokojný.
 11. Ahoj, zavolaj na technickú podporu Telekomu! (0800 123 777)
 12. Ahoj, ping je OK! Do 1000 m od ústredne by nemal byť žiadny problém, takže od ústredne máš v pohode vzdialenosť. Ešte 3 - 4 dni počkaj, a keď sa ti linka neprenastaví, zavolaj na technickú podporu.
 13. Ahoj, vyzerá to tak, že linku máš ešte nastavenú na ADSL2+ a maximálna rýchlosť ktorá ti teraz ide je 18/1 Mbps. Od ústredne si cca. 680 metrov. Keď sa ti to prenastavý, tak by ti to okolo tých 60/6 Mbps mohlo ísť. Keď chceš dosiahnúť rýchlosť 80/8 Mpbs potrebuješ tento premium router Sercomm Speedport+ (klikni sem).
 14. Ahoj, ako často ti ten ping skáče a o akú hru sa jedná? Uisti sa že tvoj ethernet kábel ktorý máš pripojený do PC je minimálne Cat5E alebo vyššie.
 15. Ahoj, skús si zistiť, že či máš na mieste kde bývaš dostupnú VDSL technológiu! VDSL ponúka rýchlosť 80/8 Mbit/s. Ja osobne mám VDSL Magio XL 80/8 Mbit/s a v pohode mi všetko funguje. Rýchlosť sťahovania okolo 76 Mbit/s a upload 7.92 Mbit/s. Za mňa Telekom celkom dobrý poskytovateľ. Výpadky nemám žiadne a všetko ide ako má!