cuno71

Člen
 • Počet príspevkov

  3
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O cuno71

 • Hodnosť:
  Čestný člen
 1. VPS

  Mám optiku už som to tu písal... router nepodporuje VPN ten čo som dostal premiuový box čí ako sa to volá Prečo mi vpn netreba ? jak sa potom ludia napojia do mojej siete (servera) na iných forách mi povedali že zmen router pretože nepodporuje VPN... (ten router s podporou VPN musí byť prvý zapojnený v kábly žiadny bridge) Bol som v telekome na žiadosť o zmenu routru poslali mi taký istý aký mám doma . Potom som tam išiel asi už 5 krát a na 5 krát mi povedali že oni také routre neposkytujú. Tak já neviem.... Tak jaký je význam poskytnutia Verejnej IP adresy keď nemájú ani na to router ? 1. Neviem aky mas doma server, ale to je snad jedno. Ak chces aby bol pristupny z vonku musis mat presmerovanu IP adresu stroja na ktorom bezi server na verejnu IP adresu. Vola sa to NAT (preklad adries). = A ako to mám nadstaviť ked to mô router nepodporuje ? a v telekome su mi neni ani schopný dat schopný router ?
 2. VPS

  myslel som VPN. Mám doma server ktorý chcem aby bol verejny aby sa mohli pripojit ludia nanho.... z vonku... Platím si pevnú IP adresu(vo faktúre je to napísané)... Bol som na pobočke a povedali mi že to je Verejná.... další problém mam tento router https://www.alza.sk/zyxel-prestige-p-660hn-t3a-d259073.htm lenže nepodporuje Optiku takže musím mať prvý ten Magio box (typujem že to nepôjde lebo router musí byť prvý a nie druhý... ) na pobočke mi povedali že mi nájde nejaký router ktorý podporuje optiku a VPN a povedal mi nech mu zanehám email (tak pred týždnom) doteraz som nedostal žiadny email. Porty som dávno povolil Aj na routri(router2) tak i na magio boxe(router1)
 3. VPS

  Zdravím Everyone ! mám problem prešiel som do Telekomu a platim si VPS (verejnu IP). Lenže môj router nepodporuje VPN(magio box čo som dostal k internetu) tak som si musel dat druhý router a pripojit ho k magio boxu. JE to treba nejako nastavit aby mi išla ta VPN myslim to tak mam doma server a chcem aby mi nanho islo pripojit z vonka(a šli rôzne servery napr. WEB ,GAME SERVERS) cez verejnu IP a musim nejak nastavit ten router ?mohol by mi niekto s tim pomoct ? nejaký návod ako to nastaviť či to vôbec nejde ?