Galaxymanko

Člen
 • Počet príspevkov

  9
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Galaxymanko

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Zdravím, takže v poslednej dobe mi krásne išlo Magio GO stiahnuté z Google Play Store rovno v Smart TV a zrazu mi tam dnes vyhodilo hlášku: Použité prihlasovacie údaje sú správne, ale služba Magio GO TV je dostupná len pre Magio GO TV (set-top box) a pre mobilné zariadenia (mobil alebo tablet). Zmenilo sa niečo, pôjde to ešte alebo takto idete nútiť ľudí do Magio boxov?
 2. Budem sa musieť spýtať starostu aj keď mám pocit že on o ničom vedieť nebude. Je pravdou že keď je šikovný a cieľavedomý starosta s dobrým týmom vedia spraviť veľa dobrého, ale u nás je to dosť tragické na tak veľkú obec tu nie je nič. https://dennikn.sk/blog/156616/100-mbs-internet-pre-vsetkych-do-roku-2020/
 3. Niekto tvrdí že už dávno boli zavedené optické vedenia do obcí, ide tu o nejaké zamenienie pomenovaní "optická sieť / vedenie" alebo ako to vlastne je? Každopádne pred asi dvoma rokmi ťahali nejaký kábel opäť a neviem presne jeho význam: https://www.oscadnica.sk/obcan-a-podnikatel/aktuality/digitalizacia-obecnej-kablovej-televizie-152sk.html?ftresult=optick https://www.oscadnica.sk/obcan-a-podnikatel/oznamy/zmluvy-a-dodatky-ku-kablovej-tv-241sk.html Ďalej minulá vláda sa dohodla s telekomunikáciami, že vysokorýchlostný internet bude pre každého: https://www.mirri.gov.sk/aktuality/informatizacia/kazda-obec-na-slovensku-by-do-konca-2020-mala-mat-rychly-internet/index.html A navyše ten ťahaný kábel vypadal podobne ako je tento: https://www.nases.gov.sk/projekty/broadband/o-projekte/zakladne-informacie/
 4. Dobrý deň, vie mi niekto povedať aké vedenie je v obci Oščadnica, niekto spomínal, že už je to optická sieť, ale optický internet nie je v ponuke a ani nie je plánovaný, čo by bolo možné spraviť aby v obci ako je Oščadnica bola vybudovaná optická sieť, pretože je to turistická oblasť a navyše má okolo 5700 obyvateľov a internet je tu vážne biedny (kedy rýchlosť dosahuje maximálne 20MB/s prípadne vo výnimočných prípadoch 50MB/s) čo je možné spraviť, aby sme dosiahli vybudovanie optického internetu?
 5. Samozrejme že to nerobia technici to by bolo blbé, na to platenie som sa pýtal, lebo odpoveď od teba je v každej téme 1350+ príspevkov.
 6. Určite sa dá a ja to aj spravím, je pekne nekalé od tcomu, že keď mi z 80/8 spravia 56/5 ale platiť ma nechajú za 80/8 a nie napr L čo je 60/6, oni navrhnú sami od seba zníženie balíka. Koľko ľudí si určite v nevedomosti platí a oni, načo by potom zlepšovali technológie, linky, keď hlúpi slováci platia za nekvalitné služby, lebo nič lepšie nie je.
 7. Ach, tak to musím nejako preveriť, nech mi zapoja priamejsie keď som doslova v budove oproti... btw ty tu si za to platený odpovedať na príspevky? Nikdy mo ten internet nevypadával a je smutné že zo stabilných 72mb mi dali o 20dole.
 8. Dobrý deň / večer, prosím Vás ktokoľvek sa vyznáte do kvality linky, viete mi povedať prečo keď na začiatku mi bezproblémovo išiel internet 72Mb ide teraz ledva 50? Mne príde veľmi zvláštne aby som ani nie 20 m od ústredne nedosahoval maximálnu rýchlosť internetu, hlavne keď na začiatku sa to takmer rok možno aj viac dalo, presne už neviem mám len svoje historické merania zo speedtestu. Ďakujem za odpovede.