patrikdanis

Člen
 • Počet príspevkov

  49
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O patrikdanis

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Dobrý večer za posledné 2 týždne neustále vypadáva spojenie na VPN pripojení. Vždy od rána až do poobedia vypadáva niekoľko krát spojenie na VPN sieti. Od októbra 2020 to nerobilo nikdy až tieto posledné 2 týždne to začalo robiť. Na poruchách mi vždy povedia, že to je náš problém, ale neverím tomu. U nás stále vypínajú elektriku, tak môže byť zlý Wi-Fi router. Mohol sa stať, že tie výpadky poškodili Wi-Fi router od Telekomu. Wi-Fi router máme Sercom Speedport Plus Premium. Internet bez VPN ide dobre, len VPN vypadáva. Nebude problém v Telekome alebo na ústrední? Nevieme si to vysvetliť a ešte platíme 30 € za všetky fixné služby. Pevná linka a Magio Internet. Vopred vám ďakujem.
 2. Nám bolo povedané, že budeme mať optiku GPON 950Mbit/s už aj starosta o tom vie, lebo DSL technológia je s minulého storočia a optika je najlepšia. Optika sa nemusí, len zakopávať do zeme. Do roku 2025 bude optika všade. Čítal som o tom. Ďakujem
 3. Už o tom niečo niekto vie? Vopred ďakujem.
 4. Dobrý deň, chcem sa spýtať ako to vyzerá s optikou GPON na Dubovom pri Turčianskych Tepliciach. Minulý rok v októbri bol u nás jeden špecialista s distribučnej SSE a.s a povedal, že nám majú v roku 2021/2 alebo 2021/3 začínať robiť optiku cez distribučnú sieť a predpokladám, že v júni alebo v júli tento rok by to malo byť dokončené. Je to možné na tento rok? Ešte si chcem zistiť presný termín kedy sa bude dať objednať optický internet. Ďakujem Vám veľmi pekne.
 5. To ovocie je miestne Wi-Fi cez mikrovlnku? Však 4G/LTE nemá 8Mbit/s, ale 100Mbit/s
 6. FUP 300 GB už neexistuje dávno na DSL (ADSL2+/VDSL2+) technológií je to už od minulého roka v platnosti https://techbox.dennikn.sk/telekom-onedlho-zrychli-internetove-pripojenie-a-zrusi-fup/
 7. Dá sa cez switch pripojiť Magio TV a ešte aj NAS server a PC? Potrebujem využiť, iba cez LAN kábel prístup na 1.poschodie keďže KZ je dolu v obývačke a izbu mám na 1.poschodí. Máme všade rúrkovú inštaláciu káblov. Jedná sa o 12 ročný RD. Keďže to budem raz ja zapájať mám aj krimpovacie kliešte, len neviem či bude treba s KZ natiahnuť LAN kábel do izby ku switchu na priamo alebo krížený a do PC a NAS server budú originálne LAN káble Môžem jeden LAN port využiť na TV (Magio TV box), PC a NAS server cez switch teda cez originálne káble kupované krátke. Ďakujeme za všetky rady.
 8. Dobrý deň ako sa to podarilo preveriť? Máte už ohľadom toho nejaké info? Bol by som aj rád.
 9. Ďakujem
 10. Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
 11. Dokonca si to budú v rodine chváliť. No, ani by som nechválil otrasný odpad za veľa peňazí nízke rýchlosti.
 12. Dobre, že ja mám dávno VDSL2+ XL 90/9Mbit/s bez mesačného objemu dát 300 GB. Som dosť spokojný. Predtým som mal internet s Martina cez gaya.sk iba 4/1Mbit/s cez mikrovlnku (miestne Wi-Fi) niečo hrozné ako s hororu. Nikdy viac. Nestojí mikrovlnka za nič iba to seká, vypadáva a je to veľmi pomalé.
 13. To mi hovoril technik na 0800123777 pre našu lokalitu, že ak by prišla nová rýchlosť na VDSL2+ technológií a nezvládali by to súčasne metalické káble čo sú vonku na ulici, tak nám urobia radšej optiku. Nenechajú nás bez internetu. Majú robiť u nás kanalizáciu, tak si myslím že položia odrazu optický kábel, tak mi bolo na úrade povedané.