patrikdanis

Člen
 • Počet príspevkov

  44
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O patrikdanis

 • Hodnosť:
  Radca
 1. To ovocie je miestne Wi-Fi cez mikrovlnku? Však 4G/LTE nemá 8Mbit/s, ale 100Mbit/s
 2. FUP 300 GB už neexistuje dávno na DSL (ADSL2+/VDSL2+) technológií je to už od minulého roka v platnosti https://techbox.dennikn.sk/telekom-onedlho-zrychli-internetove-pripojenie-a-zrusi-fup/
 3. Dá sa cez switch pripojiť Magio TV a ešte aj NAS server a PC? Potrebujem využiť, iba cez LAN kábel prístup na 1.poschodie keďže KZ je dolu v obývačke a izbu mám na 1.poschodí. Máme všade rúrkovú inštaláciu káblov. Jedná sa o 12 ročný RD. Keďže to budem raz ja zapájať mám aj krimpovacie kliešte, len neviem či bude treba s KZ natiahnuť LAN kábel do izby ku switchu na priamo alebo krížený a do PC a NAS server budú originálne LAN káble Môžem jeden LAN port využiť na TV (Magio TV box), PC a NAS server cez switch teda cez originálne káble kupované krátke. Ďakujeme za všetky rady.
 4. Dobrý deň ako sa to podarilo preveriť? Máte už ohľadom toho nejaké info? Bol by som aj rád.
 5. Ďakujem
 6. Dobrý večer jedna pani má záujem o internet typu VDSL2+ XL v Lokalite Budatínskej Lehote. Možno je tam aj viacero záujemcov, tak či sa plánuje do konca tohto roku spustiť VDSL2+ XL v jej lokalite. Určite by boli viacerí ľudia radi, lebo to patrí pod Kysucké Nové Mesto a minulý rok 2019 alebo predminulý rok 2018 bolo tomu, tak to aj v Oškerde a patrí to tiež pod Kysucké Nové Mesto, že tam bol dlhé roky internet cez ADSL pripojenie a už je aj VDSL2+ technológia. Ďakujem vám za všetky vaše rady.
 7. Dokonca si to budú v rodine chváliť. No, ani by som nechválil otrasný odpad za veľa peňazí nízke rýchlosti.
 8. Dobre, že ja mám dávno VDSL2+ XL 90/9Mbit/s bez mesačného objemu dát 300 GB. Som dosť spokojný. Predtým som mal internet s Martina cez gaya.sk iba 4/1Mbit/s cez mikrovlnku (miestne Wi-Fi) niečo hrozné ako s hororu. Nikdy viac. Nestojí mikrovlnka za nič iba to seká, vypadáva a je to veľmi pomalé.
 9. To mi hovoril technik na 0800123777 pre našu lokalitu, že ak by prišla nová rýchlosť na VDSL2+ technológií a nezvládali by to súčasne metalické káble čo sú vonku na ulici, tak nám urobia radšej optiku. Nenechajú nás bez internetu. Majú robiť u nás kanalizáciu, tak si myslím že položia odrazu optický kábel, tak mi bolo na úrade povedané.
 10. To si určite dám zriadiť. To bude super astronomický poriadne rýchly internet. Vízia budúcnosti.
 11. To si ani teraz neviem predstaviť, že aká to bude rýchlosť. Súčasné zariadenie nebudú kompatibilné. Terabitová sieťová karta na ďalšie storočie možno.
 12. To si určite dám zriadiť. To bude super astronomický poriadne rýchly internet. Vízia budúcnosti.
 13. Ľudia tešte sa na nové technológie, lebo na optike by sa dalo sprístupniť aj 3000Mbit/s DOWNLOAD a 300Mbit/s UPLOAD.
 14. Včera som volal do Telekomu a pýtal som sa, že ak by mali do budúcnosti meniť viac poškodeného metalického kabla, tak už nevymenia kábel, ale rovno urobia optiku do bytu a nie len tu na Dubovom. V celom svete možno v roku 2039 nebude nikto poskytovať takú technológiu na DSL pripojení. V Martine s rodiny zrušili v pár panelákoch DSL a už neposkytujú túto technológiu. Takže optika je najlepšia technológia. Ďakujem všetkým. Vaša budúcnosť.