patrikdanis

Člen
 • Počet príspevkov

  23
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O patrikdanis

 • Hodnosť:
  Inštruktor
 1. Dobrý deň mám otázky ohľadom Optiky GPON 950Mbit/s, že či to bude v roku 2024, keď budú robiť kanalizáciu s Turčianskych Teplíc až na Dubové. To VDSL2+ L mi po novom nevyhovuje lnk: https://www.google.sk/amp/s/zive.aktuality.sk/amp/clanok/147942/telekom-zacne-predavat-nove-vdsl-programy-napriklad-25-mbit-s-za-15-eur/ Ja mám záujem o XL: 600/60Mbit/s alebo L: 250/25Mbit/s. Starosta nemal ísť do starej DSL technológie, ale rovno do Optiky GPON 950Mbit/s je to najlepšie riešenie, lebo obec Budkovce pri Michalovciach už má dávno Optiku GPON 950Mbit/s . No, DSL technológia už asi nikdy viac... Je to moc stará technológia. Treba s tým niečo urobiť. Treba zadať nový projekt a petíciu na výstavbu Optickej siete GPON 950Mbit/s. Určite budú všetci spokojný s Optikou do bytu 950Mbit/s. Ďakujem Vám všetkým za spoluprácu.
 2. Inak ja nie som bežný užívateľ. Ja som admin a miniem stovky GB/mesiac.
 3. To mohli dať radšej na technológii VDSL2+ XL: 120/12Mbit/s a úplne by som s tým súhlasil do roku 2022 ...
 4. L asi ťažko pokiaľ nedajú XL: 120/12Mbit/s na VDSL technológií a do roku 2022/3 sa ešte toho zmení moc.
 5. Dobrý večer toto je len dočasné riešenie, lebo toto mi nevyhovuje.? Na mojej adrese bol dostupný ešte 29.7.2020 program XL: 90/9Mbit/s za 20.89 € a od 30.7.2020 je len L: 40/4Mbit/s takže neviem čo sa stalo. Linka funguje bez problémov. Neviem čo to môže byť zo strany Telekomu. Ja mám na zmluve XL: 90/9Mbit/s prikladám printscreen obrazovky aktuálnej rýchlosti akú som mal aj predtým. Zmení sa to po čase? Ďakujem za všetky rady.
 6. Ďakujem za radu. Už to viem od obeda od technikov.
 7. Dobrý ráno mám otázku ohľadom môjho Wi-Fi routra Sercom Speedport Plus. Koľko je vo Wi-Fi routri vnútorných antén a koľko majú db napr.: 2× 5db alebo 3× 5db. Ďakujem za odpoveď.
 8. V Kysuckom Novom Meste je pevná IP adresa od Telekomu kvôli NAS serverom a kamerovému systému. No, pravdepodobne to nezobudím, len tak ľahko, keďže mám pevnú IP adresu. Doma mám verejnú IP adresu, tak doma to nie je problém.
 9. Dobrý deň ako sa dá cez internet prebudiť cez sieťovú kartu PC? Chcel by som to vyskúšať na vyše 80 km s domu kde bývam, tak by som zadal príkaz zapnutie PC teda prebudenie PC a príkaz na zapnutie PC má ísť do Kysuckého Nového mesta cez ADSL cez server proxy. Doma mám VDSL2+ XL a proxy server sú, len vo firme. Viem, že to nie je jednoduché. PC v KNM musí zostať vypnutý, ale nie zo zásuvky alebo vypínačom na zdroji. Iba vypnúť cez štart. V KNM mám Windows 10 a Wi-Fi router TP-LINK TL-WR841ND. Wi-Fi router je dolu na prízemí a ide to cez Power Line TP-LINK a ja mám hore miestnosť s PC a tam mám ešte Range Extender TP-LINK WA850RE. Tak by som bol zvedavý či sa to bude takto dať. Ďakujem za všetky rady.
 10. Možno stačí iba reštartovať Wi-Fi router a nabehne 600/60Mbit/s treba skúsiť, ak ani tak nepomôže treba zavolať na zakaznicku linku Telekomu 0800123456.
 11. Ja viem o tom, že pevná linka je dostupná všade na Slovensku, ale my to chceme pripojiť priamo do WiFi routra od Telekomu. Router mám Sercom Speedport plus. No už tam bola asi tri krát pripojená pevná linka a biela LED dióda na routri nesvietila, keď som dal volať tak som sa nedovolal, iba nejaké obsadzovacie tóny bolo počuť, ale ani ma nespojilo s druhou stranou. Technik povedal, že ak máme FIX GSM, tak sa to nedá. Ostatný užívatelia používajú normálne pevnú linku cez ústredňu aj cez ADSL2+ aj VDSL2+, tak možno nemáme dostupnosť na pevnú linku po kábli. Ďakujem Vám veľmi pekne.
 12. Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy bude dostupná pevná linka v obci Dubové (Turčianske Teplice) cez ADSL2+VDSL2+ teda cez splitter alebo WiFi router od Telekomu. Práve mi bolo povedané na poruchách, že v roku 2016/7 bola zrušená stará ústredňa Dial-UP teda analógová s hľadiska inovácií na FIX GSM teda cez SIM karty. No, ale už je rok 2020 a stále sa nič nedeje, len internet a Magio TV sa dá zriadiť cez DSL (ADSL2+/VDSL2+). Bude to možné zriadiť tú pevnú linku cez digitálnu ústredňu na Dubovom? Na Malom Čepčíne aj iných lokalitách sa to dá zriadiť cez ústredňu. Kde je problém? Dúfam, že to dotiahnu na tie pevné linky aj cez DSL. Myslím či s tým budú niečo robiť do konca tohto roku alebo leta 2020. Ďakujem Vám. Vážený Slovak Telekom.
 13. Na každom novom Magio boxe treba nastaviť hlasitosť na diaľkovom ovládači od Magio boxu je to znížená hlasitosť od výrobcu.
 14. Dobrý deň, všimol som si pri potravinách dva nové biele skrine a starosta mi povedal, že tam robia technici s Telekomu novú prípojku ku ústredni, len neviem kedy presne bude spustený VDSL2+ v našej obci Dubové (Turčianske Teplice). Dúfam, že budú spustené VDSL2+ služby už za 3 týždne, ak by sa dalo. A mne končí v Novembri viazanosť na 4G Domáci internet. Ešte sa chcem spýtať či bude v našej ústredni hlasový služba, len pre pevnú linku cez VDSL2+ ? Technik v Telekome mi povedal, že to nie je všade hlasová služba v každej lokalite. Ďakujem.
 15. To som vypočítal cez google mapy. Na pošte bude ústredňa a od pošty až ku domu som to nameral cez mapy. Neviem či je to pravdivé tie vzdialenosti 610 možno 625 metrov.