Samuel_Serbin

Člen
 • Počet príspevkov

  14
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Samuel_Serbin

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Ešte jedna vec, čo ak by som naň nahral iný firmware, ktorý QoS má povolené ako dočasné riešenie?
 2. No áno tak som to myslel že z mojej rodiny. Neviem ako to má spravené v dedine Telekom, zdá sa mi že sme na jednej linke viacerí, no aj keď som žiadal od Telekomu o zrýchlenie tak neúspešne. Tiež sme mali Balík L a ten by mal mať nejak 8/1, dosahovali sme rýchlosti len z toho 4/1 tak nam balík znížili na ten Skový. V celej dedine je max 4/1 aj ked len 3 KM vo vedľajšej je už VDSL. No ale vravíš že QoS by mohlo s pingom pomôcť v tomto prípade?
 3. To bolo to prečo som chcel QoS no ak vravíš že to nepomôže tak nič z toho. No viac menej rád by som s tým niečo spravil, hrám hry a dosť to obmedzuje a to je posledný asi mesiac vkuse, ak je niekto iný na internete ako ja tak môj ping spikuje, teda ak sa mu nechce chodiť hore dole je niekedy na niečo okolo 1000 niekedy aj 30 minút. PC mám pripojený na Ethernet, a naozaj neviem čo by som s tým spravil. Už som skúšal aj obmedziť bandwith zariadení na sieti no to veľmi nepomohlo. Packet loss pri veľkom pingu sa pohybuje tiež okolo 10-20%. Zasa v obci máme len ADSL 4/0.5 a s tým asi veľa nespravím...
 4. Zdravím, mám router ZTE Speedport entry i2 od Telekomu, chcel som si nastaviť QoS, lebo mám dosť často problémy s pingom no ale v nastavení som žiadne QoS nevidel. No vraj na routeri by to malo byť, ak som našiel dobrý manuál k nemu. Je to teda problem firmware alebo v routeri?
 5. No chcel som sa opýtať že prečo to je tak? A ako je vôbec možné že mám takúto "rýchlosť" už viac ako týždeň? Bežne som mal okolo 4-5 Mbit, čo nie je veľa ale stále lepšie ako toto teraz.
 6. Zdravím, bežne sa sťažujem na rýchlosť internetu v obci Hýľov, ale táto "rýchlosť" ak sa to teda dá nazvať rýchlosťou je už úplne nepoužiteľná... Myslím si že keď žijeme v roku 2020 tak by rýchlosť sťahovania mohla dosahovať viac ako 0,3-0,5 Mbit/s... Takto mi ide internet už viac ako týždeň. S týmto internetom mi bufferujú videa na Youtube aj pri 144p, a o pingu ani nehovorím.
 7. A viete mi prosím povedať prečo mám posledné asi 3 dni rýchlosť internetu spomalenú na niečo okolo 1Mbit/s?
 8. Pýtam sa aj z toho dôvodu že z internetu ktorý by mal ísť minimálne na 4Mbit/s down mám tak necelé 2... A to ani netuším prečo to spomalilo o viac ako 50%. Už 4Mbit/s je dosť málo a kedže hrám hry, ktoré traba aj stiahnuť a majú v niektorých prípadoch aj cez 100 GB tak si myslím že v roku 2020 to sťahovať 5 dní vkuse je fakt zlé.
 9. Zdravím, chcel by som sa opýtať či sa plánuje spraviť nejaký lepší internet v obci Hýľov lebo 3km vedľa v dedine majú aj optiku pokiaľ viem, len my máme to najslabšie ADSL..
 10. Dobrý, rád by som sa opýtal či by sa dalo dať VDSL aj ku mne do domu. Pozeral som na mapu ale je tam len ADSL. Ale vo vedľajšej dedine čo je od nás približne 3km je skoro všade VDSL. Dalo by sa to nejako spraviť?
 11. Dobrý večer, do dnes som vedel pozerať živé vysielania na 720p úplne vpohode bez akéhokoľvek problému. Videá na Youtube idú pokojne aj na 1080p a živé vysielania na Youtube mi dokážu ísť na 720p. Len problém je keď prejdem na Twitch.tv tam si už v kvalite 720p nič nepozriem.
 12. Ale veď platíme za 8Mbit. Tak si myslím že by to malo ísť.
 13. Stav linky Hore Typ modulácie ADSL_2plus Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 862/6907 kbps Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 1365/10040 kbps Šumové rozpätie (hore/dole) 12/6.6 dB Útlm vedenia (hore/dole) 25/52.5 dB Výstupný výkon (hore/dole) 12.1/18.9 dBm Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved Hĺbka prekladania (hore/dole) 16/320 Oneskorenie prekladania (hore/dole) 7/8 ms INP (hore/dole) 3/4 symboly Profil N/A LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM CRC chyby (hore/dole) 0/32 FEC chyby (hore/dole) 0/753877 To bude asi toto
 14. Dobrý večer, máme zaplatený Magio Internet L ale rýchlosť mi ide iba ako na Magio Internet M pritom na faktúre je napísané Magio Internet L a je tam cena 15,90 tak nechápem v čom je problém. Za odpoveď predom ďakujem.