Branimír Marić

ČLEN
 • Počet príspevkov

  57
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Branimír Marić

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Ahoj @Mato_Z po dlhšom čase sa ozývam s updatom ohľadom MagioGo v prostredí Linuxu. Verím že čoskoro teba aj ostatných Linuxových používateľov budeme môcť v tomto smere potešiť.
 2. Ahoj @Mato_Z, ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, aj v tomto prípade som potreboval zozbierať detaily z viacerých oddelení a dodávateľov. V prvom rade ťa chcem uistiť, že určite používateľov Linux-u cielene nediskriminujeme. Dokonca aj my v Telekome používame aj systémy bežiace na rôznych distribúciách Linux-u a taktiež sme fanúšikmi open-source projektov. Avšak ako som už spomínal v jednej zo svojich predchádzajúcich odpovedí, obsah sme povinní chrániť, na čo používame DRM technológiu, ktorá nás do istej miery limituje. Momentálna klientská implementácia DRM žiaľ Linux nepodporuje. V najbližších týždňoch plánujeme jednania s dodávateľom DRM, kde sa verím dozvieme plán na podporu aj Linux-ových klientov.
 3. Ahoj @wapp, ďakujem za tvoju otázku! V tomto smere ťa môžem potešiť, momentálne ponúkame dva dual-SIM telefóny - Motorola Moto X4 a Honor 9.
 4. Ahoj @polak.expres Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, avšak chcel som si najprv prezistiť detaily ohľadom tvojho pripojenia a históriu zvyšovania kvality siete v Malackách. Čo sa týka 50Mbps rýchlosti, ako iste vieš, výkon VDSL je ovplyvnený kvalitou a dĺžkou káblov, interferenciami v káblovom strome a pod. Pre danú lokalitu sme mali vybraný pozemok pre MSAN, ktorý by bol vhodnejší pre poskytovanie VDSL – kratšie dĺžky metalických párov vedúcich k zákazníkom, avšak tento pozemok sa nám získať nepodarilo. Pokrytie v oblasti je tak žiaľ ovplyvnené aj polohou konkrétneho MSANu. Možno by bolo pre teba riešením prechod do nižšieho programu L, kde by si mal istých 30 Mbps, ktoré tvoja linka / metalický pár zvláda. Čo sa týka optiky v spomínanej oblasti: Optika pre danú ulicu bola realizovaná už skôr v rámci developerského projektu, teda ešte pred tým, ako sa riešilo zvyšovanie kvality siete v meste Malacky (VDSL).
 5. Ahoj @Mato_Z, @roman222 otázku som určite neprehliadol, snažím sa postupne odpovedať na všetky otázky. IPv6 konektivitu momentálne ponúkame firemným zákazníkom ako bežný komerčný produkt. Pre rezidenčných zákazníkov momentálne túto možnosť neponúkame, keďže tam nevidíme príliš veľa benefitov. Samozrejme je prirodzené, že ku komerčnému štartu môžeme raz pristúpiť aj pri tejto skupine, no zatiaľ sú polemiky o presnom dátume predčasné.
 6. Ahoj @mirecLR Ospravedlňujem sa, druhá časť otázky mi pri hodine otázok a odpovedí ušla. Ak sa terminál chová ako opisuješ, potom asi realizuješ hovory cez CSFB ( Circuit Switched Fallback), kedy sa hlasový hovor realizuje cez 2G alebo 3G. V sieti máme nastavené rôzne smerovanie hlasového hovoru z LTE do 2G alebo 3G, podľa určitých pravidiel a keďže v 2G neposkytujeme paralelný prenos hlasu a dát, vyzerá to tak, že tvoj hovor je realizovaný v tejto sieti. V sieti 3G máme paralelný prenos hlasu a dát aktivovaný. Pre najlepšiu skúsenosť odporúčame používať VoLTE, kedy sa hlasový hovor realizuje v sieti LTE a samozrejmosťou je súčasný prenos hlasu a dát.
 7. Ahoj @janstrmensky, Ďakujem za tvoju otázku. Na tému 5G som už odpovedal používateľovi @rainbow2, myslím že odpovie aj tebe.
 8. Ahoj @polaklub, ďakujem za otázku. Zlepšovať pokrytie plánujeme aj v Seredi a verím, že potešíme aj teba a ostatných obyvateľov Vážskej ulice.
 9. Ahoj @Erik701, ďakujem za tvoju otázku. Na novinkách v oblasti televízie pracujeme a budeme o nich včas informovať. Možno ťa zaujmú detaily v odpovedi @bbaron.
 10. Ahoj @decomp, vďaka za tvoju otázku. Žiaľ v tejto lokalite neplánujeme v najbližšej budúcnosti rozširovať pokrytie.
 11. Ahoj @Gilbert1972, ďakujem za tvoju otázku, podobnú technológiu používame aj my na Slovensku. Detaily som opísal v odpovedi @vladok48. Čo sa týka pokrytia Malého Šariša, na zlepšení pokrytia pracujeme, ide však o časovo náročný projekt, preto prosím o trpezlivosť.
 12. Ahoj @Saburo195200, ďakujem za tvoju otázku. Do rozširovania pokrytia obcí investujeme množstvo úsilia, konkrétne v tejto obci však žiaľ v najbližšej budúcnosti pokrytie rozširovať neplánujeme.
 13. Ahoj @foxter, tak ako som spomínal v súvislosti so sťažnosťami na koncové zariadenia, jednoznačne poznám ľuďí, ktorí sú zodpovední za vývoj systémov, ktoré interagujú so zákazníkmi. Tvoju spätnú väzbu im odovzdám. Tieto systémy kontinuálne rozvíjame a pridávame nové funkcionality. Snažíme sa nájsť rozumnú mieru medzi zmenou logiky fungovania rozhrania a pridávaním nových funkcionalít do existujúcej logiky. Musím však uznať, že stále u nás existuje priestor na zlepšenie používateľskej skúsenosti.
 14. Ahoj @mapotn ako som sľúbil, vraciam sa s odpoveďou po detailnejšej analýze situácie. Teletext je dostupný pre všetky najsledovanejšie kanály. Vieme o chýbajúcom teletexte pre kanály Jednotka a Dvojka na satelite. Chýbajúci teletext sa pokúsime vyriešiť na našej strane v priebehu tohto roka.
 15. Ahoj @marchellino666, Horné Saliby plánujeme pokryť optickým internetom. Ide však o technicky aj časovo náročný projekt, preto prosíme o trpezlivosť.