Dexter254

Člen
 • Počet príspevkov

  34
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

13 Nadpriemerné

O Dexter254

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Lapáš, Jelenec, Čeľadice, Hosťová, Obdokovce, všade naokolo optika má byť v krátkom čase, v posledných dvoch menovaných sa má spustiť 30.11.2021. Až o pár rokov dojde rad aj na Pohranice, tak z telekomu sa ozvú sami, netreba nič nahlasovať.
 2. Dobre, tak čakám, zatiaľ ďakujem.
 3. Dobrý deň, rád by som sa spýtal, čo s optikou? V septembri to už bude rok, čo som krúžkoval papier, že optiku si želám do domu a bolo treba vyplniť aj číslo parcely a podpis vlastníka a udeliť aj súhlas. Papier sme odovzdali na obecnom úrade a odvtedy nič, ticho. Ďakujem za každé info.
 4. Ja som odkazoval na konkrétny link, ktorý pochádza od Telekomu, kde to vyhlasujú, kde je aj tučným písmom, ktoré pridávali nové zariadenia. Ale ďakujem za odkaz, aj za užitočné informácie
 5. Dobrý deň, musím zakladať novú tému, keďže starú niekto zamkol, hoci nebola doriešená. Ide o túto tému: Nedalo mi to, tak som si kúpil sim kartu konkurencie. V prvom rade musím vyvrátiť tvrdenia z uzamknutej témy. Žiadnu ikonu výrobca neodstránil, ikona sa tam normálne zobrazuje, pozri priložený screen. Druhé tvrdenie: nie, netreba mať zapnuté nonstop dáta, ikona tam aj tak je. Teraz otázka pre vyšších! Tu sú podporované zariadenia Je tam Honor View 20? JE! Tak prosím, prečo mi pracovníci z Telekomu tvrdili jeden, že výrobca ikonu odstránil, druhý teraz na tech. podpore mi hovorí, že zariadenie nemám podporované. Prečo mi neustále klamú?
 6. Dáta som nechal zapnuté, VoLTE aktivované mám, čo mi potvrdili aj na fb telekom... napísali mi, že to mám aktivované a že mi to funguje. Tak im píšem, že tak mi prečo nezobrazuje tel. ikonku pri signáli VoLTE? odbili ma, že mi to ani nebude zobrazovať a mám to aktívne a hotovo. Asi to nikomu nevysvetlím, že keď nesvieti ikona, tak to nejde. Mám skôr pocit, že do zoznamu niektoré mobily hádžu len "naoko", aby ten zoznam bol dlhší.
 7. Mobilné dáta mám zapnuté, ale čo som našiel na nete, nemusia by pustené dáta stále. Stačí mať v mobile zapnuté 4G. Takže nič?
 8. Podľa všetkého asi áno, to som čítal ako prvé...
 9. Dobrý deň, podľa tohto článku by mal po novom podporovať VoLTE aj môj Honor View 20. Ale nie je tomu tak, teda chýba ikonka v ľavom hornom rohu. Po poslaní sms VOLTE na 12323 mi príde správa: "Vazeny zakaznik, sluzbu VoLTE mate aktivnu" Prečo mi to potom nejde?
 10. A čo tak Asus mobily? Neviem si vysvetliť, prečo túto značku telekom ignoruje, mám aj 2x mesačne update a všade v iných krajinách na ne povoľujú VoLTE. Je nás veľa aj na SK, prečo sa nad tým nezamyslíte?
 11. @marekkapalko Tá možnosť sa nedá zrušiť úplne. Lebo po deaktivácii odkazovky musí byť aktívne ďalšie presmerovanie, kvôli čomu funguje služba upozornenie na zmeškané hovory. Ja to mám napríklad takto, viď prílohu.
 12. Odpoveď na daný problém neviem, ale musím vyvrátiť špekulácie, ktoré tu odzneli. Píšem teda z mojich skúseností. Väčšinou mám zapnuté 2G, nežere to tak baterku. To je ale osobná vec každého... Keď si už to 4G zapnem, či dátujem, či nie, tel. zazvoní a prepne ma do 3G, konkrétne H+, to isté, keď idem volať. Podotýkam, že mi mobil zvoní, aj keď prenášam aktívne dáta. Bývam na dedine, všade mám plný signál na 2G, 3G aj 4G. Odkazovku mám zrušenú (vypol som cez menu tel.), keď s niekym volám, tak mi signalizuje prichádzajúci hovor. Som ITčkár a rád špekulujem, testujem a hľadám chyby, ale u Telekomu som takéto chyby nezaznamenal , čo tu niekto popisuje. Podotýkam, že signál nám nejde od mesta a tá naša dedina je kopcovitá. Sim kartu som menil tak 5 rokov dozadu. Zakladateľovi by som odporučil otestovať si to cez iný mobil, keď problémy budú pretrvávať, tak technická podpora.
 13. @Juraj0506 ja viem, že oplatí, presne preto som si to zobral s podmienkami, čo píšeš plnú cenu by som nedal, to radšej prejdem na easy ale inak dobrá úvaha, takto by niekto mohol behať medzi operátormi, ak má trpezlivosť, vychytať dobrú ponuku. No nevadí, ja som nadmieru spokojný, s tým, čo mám teraz, myslím si, že každý by bol @Samer303 písal som len čisto teoreticky, keby bolo keby, nepísal som, že je to moje želanie ale ja ešte posielam sms a to nie som dedko
 14. Tak, @Juraj0506 to napísal jednoduchšie. Taký Telekom s ich technológiami by veselo mohol rozdávať dáta. Však preto taký rozdiel medzi M a L. Aby L-ko viac brali. O2 to inak vymyslelo dobre. Darujú 5GB, ľuďom sa z toho zatočí hlava a šup, prenos čísla. Telekom ale môže takýmto zavolať a zas im ponúknuť niečo navyše. Osobne si myslím, že O2 teraz vypredajú svoje simky s 2€ kreditom. Keď to potom človek prečerpá (aj spomínaných 5GB), zahodia simku a hotovo. Keby začali fičať MMS, dáta by pridávali sami od seba. Na neobm. balíček by po novom dali cca 20MMS a ostatok MMS balíčky. O2 by dvihol MMS zo súčasných 0,24€ do aleluja. A tak môžem písať dookola, vždy sa zarába len na tom, o čo ľudia majú záujem. Len nepochopím jednu vec, za detských čias som smskoval za korunu, dnes si niektorí nenažranci pýtajú aj 0,12€/ks. Alebo každý si pýta za nejakých smiešnych 100min. 10-13€. Však to vychádza 10-13 centov/min. Radšej tých pár € doplatím za neobmedzenô a pokoj.
 15. @Samer303 si píš, že sa tým oháňame, aj budeme. 14 rokov som platil Telekomu všetko za plnú sumu, občas som využil akcie (verejné), ako napr. väčší program namiesto menšieho na pol roka, sms zadarmo na Vianoce a pod. Však nakoniec sám si to napísal, aj sa priznal " ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno ". Nový zákazník vie využiť zas nejaké bonusy, čo my s viazanosťou nie. A to je tiež spravodlivé? Retenčnú ponuku nedávajú niekomu len za pekné meno, ale určite vedia, prečo to robia. Teraz k tej sieti. Takto by to mohlo fungovať len v prípade, keby celú sieť vybuduje len štát a on by diktoval. Lebo štyri firmy by sa nedohodli, kde má byť vysielač a kde nie. Navyše toľko zákazníkov aby uniesol, jeden vysielač, to by nestačil, a to sme tam, kde sme teraz - x vysielačov. A štát by skrachoval. Takto fungujú začínajúci hráči - požiadajú tých veľkých - Telekom, Orange, dohodnú sa a pustia ich do vlastnej siete, čiže národný roaming (kým si nespravia vlastné vykrývače) 4ka a O2 doteraz. Virtuálni operátori samozrejme v plnej miere (Telekom-Juro, Orange-Funfón, O2-Tesco Mobile).