Dexter254

Člen
 • Počet príspevkov

  31
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

10 Nadpriemerné

O Dexter254

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Ja som odkazoval na konkrétny link, ktorý pochádza od Telekomu, kde to vyhlasujú, kde je aj tučným písmom, ktoré pridávali nové zariadenia. Ale ďakujem za odkaz, aj za užitočné informácie
 2. Dobrý deň, musím zakladať novú tému, keďže starú niekto zamkol, hoci nebola doriešená. Ide o túto tému: Nedalo mi to, tak som si kúpil sim kartu konkurencie. V prvom rade musím vyvrátiť tvrdenia z uzamknutej témy. Žiadnu ikonu výrobca neodstránil, ikona sa tam normálne zobrazuje, pozri priložený screen. Druhé tvrdenie: nie, netreba mať zapnuté nonstop dáta, ikona tam aj tak je. Teraz otázka pre vyšších! Tu sú podporované zariadenia Je tam Honor View 20? JE! Tak prosím, prečo mi pracovníci z Telekomu tvrdili jeden, že výrobca ikonu odstránil, druhý teraz na tech. podpore mi hovorí, že zariadenie nemám podporované. Prečo mi neustále klamú?
 3. Dáta som nechal zapnuté, VoLTE aktivované mám, čo mi potvrdili aj na fb telekom... napísali mi, že to mám aktivované a že mi to funguje. Tak im píšem, že tak mi prečo nezobrazuje tel. ikonku pri signáli VoLTE? odbili ma, že mi to ani nebude zobrazovať a mám to aktívne a hotovo. Asi to nikomu nevysvetlím, že keď nesvieti ikona, tak to nejde. Mám skôr pocit, že do zoznamu niektoré mobily hádžu len "naoko", aby ten zoznam bol dlhší.
 4. Mobilné dáta mám zapnuté, ale čo som našiel na nete, nemusia by pustené dáta stále. Stačí mať v mobile zapnuté 4G. Takže nič?
 5. Podľa všetkého asi áno, to som čítal ako prvé...
 6. Dobrý deň, podľa tohto článku by mal po novom podporovať VoLTE aj môj Honor View 20. Ale nie je tomu tak, teda chýba ikonka v ľavom hornom rohu. Po poslaní sms VOLTE na 12323 mi príde správa: "Vazeny zakaznik, sluzbu VoLTE mate aktivnu" Prečo mi to potom nejde?
 7. A čo tak Asus mobily? Neviem si vysvetliť, prečo túto značku telekom ignoruje, mám aj 2x mesačne update a všade v iných krajinách na ne povoľujú VoLTE. Je nás veľa aj na SK, prečo sa nad tým nezamyslíte?
 8. @marekkapalko Tá možnosť sa nedá zrušiť úplne. Lebo po deaktivácii odkazovky musí byť aktívne ďalšie presmerovanie, kvôli čomu funguje služba upozornenie na zmeškané hovory. Ja to mám napríklad takto, viď prílohu.
 9. Odpoveď na daný problém neviem, ale musím vyvrátiť špekulácie, ktoré tu odzneli. Píšem teda z mojich skúseností. Väčšinou mám zapnuté 2G, nežere to tak baterku. To je ale osobná vec každého... Keď si už to 4G zapnem, či dátujem, či nie, tel. zazvoní a prepne ma do 3G, konkrétne H+, to isté, keď idem volať. Podotýkam, že mi mobil zvoní, aj keď prenášam aktívne dáta. Bývam na dedine, všade mám plný signál na 2G, 3G aj 4G. Odkazovku mám zrušenú (vypol som cez menu tel.), keď s niekym volám, tak mi signalizuje prichádzajúci hovor. Som ITčkár a rád špekulujem, testujem a hľadám chyby, ale u Telekomu som takéto chyby nezaznamenal , čo tu niekto popisuje. Podotýkam, že signál nám nejde od mesta a tá naša dedina je kopcovitá. Sim kartu som menil tak 5 rokov dozadu. Zakladateľovi by som odporučil otestovať si to cez iný mobil, keď problémy budú pretrvávať, tak technická podpora.
 10. @Juraj0506 ja viem, že oplatí, presne preto som si to zobral s podmienkami, čo píšeš plnú cenu by som nedal, to radšej prejdem na easy ale inak dobrá úvaha, takto by niekto mohol behať medzi operátormi, ak má trpezlivosť, vychytať dobrú ponuku. No nevadí, ja som nadmieru spokojný, s tým, čo mám teraz, myslím si, že každý by bol @Samer303 písal som len čisto teoreticky, keby bolo keby, nepísal som, že je to moje želanie ale ja ešte posielam sms a to nie som dedko
 11. Tak, @Juraj0506 to napísal jednoduchšie. Taký Telekom s ich technológiami by veselo mohol rozdávať dáta. Však preto taký rozdiel medzi M a L. Aby L-ko viac brali. O2 to inak vymyslelo dobre. Darujú 5GB, ľuďom sa z toho zatočí hlava a šup, prenos čísla. Telekom ale môže takýmto zavolať a zas im ponúknuť niečo navyše. Osobne si myslím, že O2 teraz vypredajú svoje simky s 2€ kreditom. Keď to potom človek prečerpá (aj spomínaných 5GB), zahodia simku a hotovo. Keby začali fičať MMS, dáta by pridávali sami od seba. Na neobm. balíček by po novom dali cca 20MMS a ostatok MMS balíčky. O2 by dvihol MMS zo súčasných 0,24€ do aleluja. A tak môžem písať dookola, vždy sa zarába len na tom, o čo ľudia majú záujem. Len nepochopím jednu vec, za detských čias som smskoval za korunu, dnes si niektorí nenažranci pýtajú aj 0,12€/ks. Alebo každý si pýta za nejakých smiešnych 100min. 10-13€. Však to vychádza 10-13 centov/min. Radšej tých pár € doplatím za neobmedzenô a pokoj.
 12. @Samer303 si píš, že sa tým oháňame, aj budeme. 14 rokov som platil Telekomu všetko za plnú sumu, občas som využil akcie (verejné), ako napr. väčší program namiesto menšieho na pol roka, sms zadarmo na Vianoce a pod. Však nakoniec sám si to napísal, aj sa priznal " ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno ". Nový zákazník vie využiť zas nejaké bonusy, čo my s viazanosťou nie. A to je tiež spravodlivé? Retenčnú ponuku nedávajú niekomu len za pekné meno, ale určite vedia, prečo to robia. Teraz k tej sieti. Takto by to mohlo fungovať len v prípade, keby celú sieť vybuduje len štát a on by diktoval. Lebo štyri firmy by sa nedohodli, kde má byť vysielač a kde nie. Navyše toľko zákazníkov aby uniesol, jeden vysielač, to by nestačil, a to sme tam, kde sme teraz - x vysielačov. A štát by skrachoval. Takto fungujú začínajúci hráči - požiadajú tých veľkých - Telekom, Orange, dohodnú sa a pustia ich do vlastnej siete, čiže národný roaming (kým si nespravia vlastné vykrývače) 4ka a O2 doteraz. Virtuálni operátori samozrejme v plnej miere (Telekom-Juro, Orange-Funfón, O2-Tesco Mobile).
 13. Retenčné od Telekomu je fajn, mne sa ozvali sami, týždeň pred skončením viazanosti, ponúkli mi Happy L za 14, alebo XL za 18. Zobral som druhé a aj mne poslali ešte aj kupón na druhý paušál za 50%. Ale to už vieš z inej témy. Teraz dva roky pokoj, uvidíme čo potom, určite tie áno dovtedy vykryštalizujú a retenčná ponuka sa zas nebude odmietať telefón si vždy kupujem za hotové, o to ani nebudem mať záujem. Pre hejterov treba pripomenúť, že to bola ponuka pre verného zákazníka 18 rokov, čo má všetky služby u nich.
 14. @tyler91 presnejšie je to 11,75€ podľa NBS. A to retenčnú ponuku potom majú na 6€? tiež by som bral Taktiež sa cena odvíja od použitého hardware a od dodávateľa. Ale keďže ide o tú istú skupinu (Deutsche telekom), tak neviem. Skús sa spýtať napríklad tu. S tým O2 mi vieš dať oficiálny odkaz, že musia byť hovory 80:20? U pomaranča sú takisto aj tie minúty a sms a to by som už sekol. Takže je to oblbovanie ľudí, tvrdiť a písať že neobmedzenô, keď aj tam sa počítajú minúty aj sms. @Juraj0506 Nadarmo majú lepšiu ponuku... kamarát sa na nich ulakomil, že sú najlacnejší, ale keď som mu volával, tak pol hodinu som najprv musel počúvať jeho nadávky na štvorku a že konečne chytil signál. A keď som bol u neho, že aha, aj tu mám plný signál na LTE. Veľa nechýbalo, aby ho neruplo. V neposlednom rade, neustále prepínanie sietí v mobile žerie baterku ako prasa. Platím menej, ako majú oni Slobodu ∞ za 3500minút a sms. Ale viem, že skutočne je všetko neobmedzené, kvalitný signál a 6GB ani nevyužijem. Mimochodom, našli sa aj takí, čo si na mobile kukali online film, preplo im to na 3G, vyčerpalo 1GB a stiahlo celý kredit. Takže keď si niekto kľudne dátuje, nevšimne si, že ho preplo do 3G roaming a pekne cvaká. Druhá vec je, že keď v mestách pôjdu do štvorky, ako chcú zabezpečiť, aby pri toľkom vyťažení neboli obmedzené rýchlosti LTE siete, alebo im to nezačalo padať.
 15. Práve som si odkladal nové zmluvy a našiel som ešte aj tie staré, aj letáčik z roku 2012, keď som si predlžoval paušál (viď prílohu). Tiež ich nebolo veľa, no a najmä ceny Postupne ich rozširovali, až doteraz. Predpokladám, že to sa stane aj s Áno. Možno pridajú napr. nejaký Áno M Relax za 20€, dáta šupnú na 2GB, pôvodné M-ko znížia na nejakých 16,99 a bude. Alebo dajú Áno M pre mladých, cenu ponechajú, pridajú tak 5GB dát, šupnú preč neobmedzené SMS a hotovo. Či dajú nejakú letnú, vianočnú ponuku s vyššími dátami. A ľudia prestanú frflať (nie celkom doslova, kým nebudú všetky paušály za 0€ ) Sú to len moje špekulácie, tak prosím nehádzať hneď kamene To, čo mi ale chýba, je slabý marketing. Hlavne tie nudné reklamy. Trocha to oživiť humorom. Kde sú časy 10 rokov dozadu, keď každý nenávidel reklamu Vianoce šalala, ale aj tak si to každý spieval a všade bolo len "kde sa dá stiahnuť to zvonenie?" K tým dátam... doteraz som mal 1Gb, max. čo som minul bolo 200MB, aj to sa stalo raz. pred dvoma rokmi som dáta ani nepoužíval. Vôbec. Doma mám wifi a keď som išiel von, tak som kecal s kamošmi a nie ťukal do mobilu. Idem po ulici, dávam pozor na premávku, nie že budem čumeť do mobilu a prejde ma kombajn Áno - NIE, nevyužíval som dáta. A to som itčkár. Detstvo som mal pekné, bez počítača a mobilu. A neskôr? na párty, či oslavách, či v parku sme nečumeli stále do mobilu. Mali sme ho na volania, sms, občas tetris, či snake. Možno mi to zostalo doteraz, nepotrebujem s vypleštenými očami kukať do appky pokecu a messengeru. Keď mi aj niekto napíše, čo mám nové, radšej sa spýtam a zavolám, smska k narodkám ma poteší viac, ako nejaké gratulácie na FB. pre mňa je priorita stále volania a sms. Ani netuším, čo budem robiť po novom s tými 6GB mesačne Ešte k tým dátam sa vrátim. Každý nadáva, ale pokrývanie 4G sieťou nie je lacná záležitosť. 4-ka nie je riešenie, ponúkajú teraz to, čo ponúkajú, lebo nemajú na výber, pokrytie slabé, na dedinách mizivé. Musia nejak nalákať zákazníkov aspoň v mestách, kde pokrytie majú a to sa im nijak inak nepodarí, len ponúkať neobmedzené dáta. Keď raz dosiahnu 4G na 95% SR, začnú dáta obmedzovať a viac spoplatňovať, to ešte každý ich zákazník začne nadávať. Pri ich paušáloch nenapíšu hneď, že ich neobmedzenô je vlastne obmedzenô na 3500 minút aj sms (tak isto to má aj pomaranč, tam je tuším ešte aj na max. 250 tel. čísiel) Je to niekde zašité. Ja pod pojmom neobmedzenô si predstavujem to, že naozaj nemusím mať chrobáka v hlave, koľko som minul minút, či sms, nič nemusím kontrolovať. Naozaj neobmedzené má iba O2 a Telekom. A už zostáva iba Telekom, ktorý má 2G, 3G, 4G signál naozaj všade u nás (dedina hrboľatá, niečo na horekopci, niečo na dolekopci, niečo na miernom horekopci zase. Okolie kopce, lesy, kameňolom). Také menšie nedeľné filozofovanie