sasala.milos

Člen
 • Počet príspevkov

  26
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal sasala.milos

 1. skúste skontrolovat nastavenia internetu v tablete - https://www.telekom.sk/wiki/internet/vseobecne-nastavenia-internetu
 2. skuste reštartovat router, u mna bez problemov prebehlo. mam XL a pri merani kablom vysledok 950/100 mbit pri premium routri.
 3. jednoduchšie riešenie je nastaviť si obmedzenie rychlosti v torrent klientovi
 4. prenos čísla trvá 4 pracovné dni, Dnes je štátny sviatok takze 1.5. sa nezaratáva. Ak Vám ešte funguje pôvodná sim tak prenos ešte neprebehol. Ked pôvodná stratí signál, vtedy je číslo prenesené na karte ktorú ste dostali od telekomu.
 5. mam vyskúšané bluetooth slúchadlá a ps4 ovládač, uplne bez najmenšieho problemu, takže BT reproduktor a pod. by tie malo ist bez problemov.
 6. a co by si chcel modifikovať ak by si platil viac? áno paušal si môžeš počas viazanosti zvýšiť, ale nové zariadenie môžeš az pred skončením viazanosti. ja čítam s porozumením a vidim ze v prispevku bola otazka na novy paušal a novy mobil.
 7. predlženie bude možné po 1.5.2020
 8. Mobil každý rok skončila pred par rokmi, takže určite ti to nikto na pobočke nekomunikoval, resp. všímam si ze vo viacerých príspevkoch píšeš veci ktoré vôbec nie sú pravda. Nový mobil a predlzenie zmluvy je možné riešiť 3 mesiace skôr, ak v predošlej zmluve bolo brané zariadenie, tak sa doplatí alikvotny doplatok za splátku, zálezí aká bola predtym mesačná splátka a koľko chýba do konca viazanosti, čiže napriklad. predtym splatka 5€ mesačne a spraviš si predlženie mesiac a pol pred skončením, tak doplatíš 7,50€.
 9. cez technika určite nie, sam pisal ze cez ONT telekomu to išlo tak ako malo, cez vlastný router to išlo pomalšie. ano vyriešil to update firmwaru vlastneho routru, ale telekom technik ti nebude servisovat tvoje zariadenie.
 10. vyskúšané, KODI ide nainštalovať bez problémov cez google play.
 11. Nemáte náhodou aktívne presmerovanie hovorov?
 12. Na prípadnú reklamáciu, ak to príde reklamovať iná osoba stačí doklad o kúpe - pokladničný doklad.
 13. stream on nebude fungovať dáta sa budú započítavať, kedže operátor nemá ako identifikovať že prenášaš napriklad videá z youtube. v dátovej prevádzke je iba ip adresa VPN.
 14. Ak ide volat/sms určite roaming povoleny je. Treba povolit v nastaveniach telefónu aj položku dátový roaming (na androidoch je to predvolene vypnuté)
 15. Pri streamon je potrebné využívať mobilnú aplikáciu, pri nej sa dáta neodpocitavaju, pri PC verzii napríklad cez prehliadač sa odpocitavat budú, lati to pri všetkých službách ktoré sú zaradené v streamon.
 16. zoradenie kanálov sa dá spraviť aj v aplikácii magio go, tam je to pohodlnejšie
 17. 1 fakturačné obdobie (1-31) ma splatnosť okolo 18,19, 4 fakturačné obdobie (22-21) ma splatnosti okolo 8. Máš tým pádom 4 obdobie, požiadaj o zmenu na 1
 18. aby to išlo viac ako 100 mbit tak je potrebné mať aj kabeláž do 1gbit a pc musí mať 1gbit sietovú kartu (staršie zariadenia mali 100 mbit, takisto staršie káble mali max. rýchlosť 100 mbit)
 19. Skontroluj ci máš správne nastavený dátum, hlavne rok. Často je problém ze dátum je mimo rozsah certifikátu
 20. Ak si dávaš iba internet sú 2 možnosti: - vlastné zariadenie - prenajaté zariadenie za 0,49 € mesačne Ak si dávaš aj TV dostaneš od telekomu HAG - vtedy sa už mesačný prenájom neplatí. HAG ti môže poskytovať aj wifi, ani vtedy prenájom neplatíš. Ak chceš využívať vlastné zariadenie na wifi, na HAGu sa vypne wifi (KZ bez Wifi) a stačí kablom prepojit HAG od telekomu s tvojim zariadením - nemusí to už byť VDSL modem, stačí klasický router, s tým že TV sa pripája do portov na HAGu od Telekomu.
 21. Tvoj router podporuje len ADSL takze na VDSL nie je vhodný. telekom na vdsl dodáva zte entry II ako štandardný, Sercomm speedport+ ako premium.
 22. 3,9 GB
 23. program XL volania má 1GB dát - pevné služby v magente robia zľavu z mesačnej ceny. https://www.telekom.sk/wiki/volania/happy happy paušály prestali byť v ponuke zhruba máj/jún.
 24. novú sim kartu Vám vydajú na ktorejkoľvek pobočke, prípadne splnomocnenej osobe (splnomocnenie musí byť overené notárom).
 25. ak máte inkaso je potrené príst na pobočku to zmenit a potom v novej banke zadať inkaso. ak platíte prevodom tak nie je potrebné nič meniť, stačí iba dodržiavať variabilný symbol