tibor691

Člen
  • Počet príspevkov

    3
  • Dátum registrácie

  • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal tibor691

  1. V tejto historickej časti mesta Nitra Telekom už položil cca v roku 2005 do zeme chráničky na káble do ktorých v rámci rekonštrukcie telekom.siete položili vtedy len metalický kábel aj pre našu domácnosť s tým,že tam budú ako mi vtedy povedali "nafúknuté" optické káble..... takže optický kábel v Hornom meste nie je problém výstavby a problém mesta .... ale len výmeny či doplnenia existujúcej infraštruktúry...... čiže záujmu Telekomu. Zo strany Telekomu je prakticky všetko dávno pripravené na položenie optických káblov. Telekomu to je jedno,že stráca klientov..... naša domácnosť už medzičasom z toho dôvodu zrušila pevný internet od Telekomu a zriadili sme si LTE internet od iného oprerátora a s rýchlosťou internetu už nemáme problémy! Žial ale toto je realita..... a nie podávanie podnetov pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia, resp. sa obrátiť na samosprávu.
  2. Dobrý deň, chcel by som sa informovať kedy bude v Nitre - oblasti Horného mesta - Východná ulica optický internet! Asi pred 15rokmi nám na ulici do zeme položili dve paralelné chráničky s tým,že tam budú nafúknuté optické káble! Doteraz sa tak nestalo,vymenili nám len pôvodné metalické káble a pred dvoma rokmi uviedli do prevádzky na budove Corgoňa bezpečnostné kamery Metskej polície(po akej sieti funguje neviem), v chráničkách sú aj káble(optické?) pre spoločnú internetovú sieť Univerzity CM a Bohosloveckú fakultu Seminár! VDSL internet v našej lokalite je na maximálnej kapacite s rýchlosťou cca 15mbps Aká je u nás perspektíva s rýchlejším internetom? Musím pracovať z domu Tibor
  3. Ďakujem za odpoveď..... ako sa vraví v jednom filme: "No nepotěšil jste mne....!" Takže naša lokalita v historickom centre Nitry nie je pre telekom ekonomicky zaujímavá.... a na rýchlejší internet v 21.storočí nesmieme ani pomyslieť! Takže sa máme poobzerať po inom providerovi s LTE ?