Milsa.

Člen
 • Počet príspevkov

  10
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Milsa.

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Ja by som mal k tomu podotázku. Ak mám OP s čipom a podpisom, môžem priamo komunikovať cez slovensko.sk elektronicky?
 2. Takže chyba.sk sa poíužíva naďalej. Už mi tá stránka vyskočila. Dôležité je to z jednoduchého dôvodu. Ak je v protokole napísané, že v prípade neexistujúcej stránky má byť vrátený chybový stav 404, tak to nemá byť nahradené stránkou, ktorú si internetový poskytovateľ zmyslí zobraziť. V určitých prípadoch s tým môžu mať niektoré zariadenia problém.
 3. Len medzi rečou, ja som mal kedysi poskytovateľa, ktorý v zmluvných podmienkach zakazoval aj pripojenie viacerých počítačov. Za každý počítač sa platilo pár korún navyše. To bolo ešte za čias Koruny. Pripojenie bolo cez LAN kábel natiahnutý až do bytu.
 4. Nedávno mi pripojili VDSL 30/3. Technik ma upozornil, že nejakú dobu bude služba v testovacom režime a mám rýchlosť 24/3. Podobne je nastavená aj linka v Telekome: 26303/3197 (aspoň tak mi píše router). Zaujímalo by ma, koľko trvá ten test, aký má význam a či po jeho konci je nutné volať do Telekomu, aby mi rýchlosť zvýšili. Bývam pri ústredni, takže s rýchlosťou problém nebude, tak mi tvrdil aj technik.
 5. Budem mať rovnaké DSL. Kde je dokument so zárukou rýchlosti? Niekde som čítal, že ručia za 70 % rýchlosť počas určitého percenta dňa. Vedel by mi niekto poradiť, kde sa to dá nájsť?
 6. No v našom okresnom meste býva známy. Začali kopať optiku, porobili to na okraji mesta, potom ešte z druhej strany mesta a sľúbili mu (technici), že jeho dom príde na rad do pol roka. Už je tomu rok a optika sa už dobudovala. On je akurát medzi centrom a okrajom mesta, takže nemá ani VDSL ani optiku a najvyššie ADSL mu ani nemôžu dať, lebo mu to ledva ťahá na tom strednom ADSL 15/1. Dosť ho to rozčuľovalo a nakoniec si dal pevné LTE od Swanu a teraz je vysmiaty ako lečo. Má 25/2 a je maximálne spokojný. Chcel som tým povedať toľko, že technici nasľubujú, ale buď nevedia, aké sú reálne plány (sľubovali pokryt celé mesto a pokryli 2 okrajové časti) alebo sa zmenili plány a zbytočne sľúbili, keď Telekom má zákazníkov na háku.
 7. Telekom ma sklamal, pretože operátori neboli schopní odpovedať na túto otázku ani pri riešení cez technické oddelenie. Nakoniec som zohnal zákazníka s ich internetom a vyskúšali sme. Výsledok je taký, že chyba.sk sa pravdepodobne už nepoužíva.
 8. 1. Zaujímala by ma výška zmluvnej pokuty pri VDSL 30/3 za 15 € mesačne pri viazanosti 24 mesiacov s prenájmom modemu. 2. Tiež by ma zaujímala podpora IPv6. Zvažujem viac poskytovateľov a zaujímajú ma ešte tieto 2 veci.
 9. Spoločné to má toľko, že ak naďalej ostali pri chyba.sk, tak si to tam neprajem. Ak nebudú schopní to zariadiť, tak si dám Slovanet. Mohol si mi radšej odpovedať, pokiaľ samozrejme si zákazník Telekomu a na rodné číslo.
 10. Kedysi mal Telekom stránku chyba.sk, ktorá sa otvorila vždy pri splnení týchto podmienok: - zákazník bol súkromná osoba na rodné číslo, nie ako firma - zadal neexistujúcu stránku do prehliadača - zákazník využíval DNS servery Telekomu a nemenil ich Čiže bežný používateľ zadal adfasdfsdfsdfads.sk a vyskočila mu stránka Zoznamu chyba.sk, kde sa vo vyhľadávaní zobrazil zadaný text. Zaujímalo by ma, či ešte stále využíva Telekom túto stránku alebo sa už správne odovzdáva chybový kód 404. Pýtal som sa to aj na infolinke, ale operátor zjavne nevedel o čom hovorím, lebo odpovede som sa nedočkal a stále mi splietal niečo iné. Povedal som, nech mi to zistí. Sľúbil, že zistí a do emailu mi onedlho došlo objednávka na Magio Internet, ktorú som mal dokončiť už ručne. Zmienka o chyba.sk ani pol slovom. Operátor zjavne môžu žiadosť odignoroval. Zvažujem internet od Telekomu, ale ak sa chyba ešte používa, možno skončím u Slovanetu.