Mato_Z

Člen
 • Počet príspevkov

  4
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O Mato_Z

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. @DavidB137 vďaka za reakciu a objasnenie. Škoda, že to Telekom neumožňuje :-( Aspoň za určitých podmienok napr. nejaký dodatok k zmluve by mohol, sú ľudia, ktorí by si radi vytvoril sieť úplne podľa svojich predstáv so svojimi zariadeniami... S tou zmenou sériového čísla GPON modulu by to asi nejako išlo, ale stálo by to veľmi veľa času a energie a tiež nájsť vhodný GPON SFP modul, tak aby bol kompatibilný s ich zariadením aj s mojim Mikrotikom...
 2. Zdravím. Ako je to prosím s možnosťou použiť vlastné ONT/SFP modul pri Magio optickom internete (internet + IPTV + VoIP), teda priame zapojenie SC konektora do svojho vlastného zariadenia? Dočítal som sa rôzne informácie o blokovaní ONT na základe sériového čísla, nutnosti vždy použiť len zariadenie od Telekomu. Vie mi niekto prosím objasniť aký je aktuálny stav? V súčasnosti používam ONT v bridgi a PPPoE vytáčam na mojom Mikrotiku, kde mám mnoho špecifických nastavení, VPN sieť apod. IPTV a VoIP telefón (riešenie pevnej linky) sú pripojené cez ONT. Rád by som však zakúpil MikroTik RB4011iGS+RM https://mikrotik.com/product/rb4011igs_rm s SFP portom a vhodným GPON modulom. Problém je, že modul "GPON ONU module" https://mikrotik.com/product/SFPONU sa už nevyrába. Takže otázky sú 2: Ako je to s vlastným ONT/SPF modulom z pohľadu Telekom? Napr. je možné cez support zaregistrovať svoje vlastné zariadenie podľa sériového čísla? Vie niekto prosím o použiteľnom a dostupnom GPON SPF module pre MikroTik RB4011iGS+RM? Vďaka.
 3. Presne na toto som sa už pýtal, ale pán riaditeľ moju otázku nejako prehliadol...
 4. Dobrý deň, pán riaditeľ mám na Vás 2 technické otázky, dúfam, že sa k nim vyjadríte, pretože mnohých ľudí z oblasti IT, ktorých poznám Vaše vyjadrenia k nim veľmi zaujímajú. 1. MagioGo podporuje len jediný webový prehliadač - Google Chrome pre Windows a MAC. Vynechám teraz to, že plugin, ktorý používate zakázali používať snáď všetky iné prehliadače pre jeho zastaranosť a bezpečnostné riziká. Avšak ja a mnohí moji známi (a verím, že i mnoho ďalších vašich zákazníkov) používame Linux. Platíme si za službu rovnako ako užívatelia Windows, či MAC. Prečo diskriminujete užívateľov systému Linux prosím? Kedy sa prosím dočkáme verzie funkčnej aj na operačnom systéme Linux - aspoň najrozšírenejšie verzie ako napr. Debian, alebo Ubuntu? Je to pre vašich vývojárov taký zásadný problém? 2. Už dlho rozprávate o podpore IPv6 vo vašej sieti, dokonca ste ju už aj testovali. Kde nastal problém s uvedením do prevádzky a kedy prosím IPv6 spustíte aspoň v rámci testovania pre širšiu verejnosť? Vopred vďaka za odpovede.