Kdb5ss

Člen
 • Počet príspevkov

  14
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O Kdb5ss

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Vďaka za rozšírenie obzorov Ja som to totiž riešil nedávno u brata. Má Magio TV cez IPTV set top box a chcel k tomu prihlasovacie údaje, aby mohol pozerať TV cez počítať. Pani na infolinke nám dala prihlasovacie údaje avšak išlo to len cez mobil a len 10 programov. Takže sme dostali prihlasovacie údaje len pre Magio Benefit. Podľa toho, čo sa píše pod tým linkom, by mal mať brat nárok na Magio GO... Čo sa týka zariadenia, podľa mňa by to malo ísť aj na vlastnom Android boxe ako bežné Magio GO ale skúsenosti s tým nemám. Nejaké info k boxom je tu: https://www.androidbox.sk/page6.html
 2. Dobrý deň. Služba Magio GO Benefit, ktorá je zadarmo ponúkaná ku Magio TV pôjde len na mobile alebo tablete. Nepôjde na PC, nepôjde ani na vlastnom a ak sa nemýlim tak ani na telkom magio go tv boxe. Ochrana spočíva v tom, že je tam povolené používanie služby len na malých obrazovkách (myslím, že do 14 palcov?). Keď tak ma opravte.
 3. Neviem, ako je to na optike, ale myslím, že to bude podobné ako pri VDSL. Pozri toto vlákno. https://forum.telekom.sk/topic/23919/
 4. Záleží aj od toho, či na danej prípojke máte aktivovaný len VDSL internet, alebo aj pevnú linku alebo magio tv. Ak by bol aktivovaný len VDSL internet, vtedy by malo byť možné pripojiť Vigor ako koncové zariadenie bez Telekom HAG modemu tak ako píše lubos822. V prípade, že je na adrese pripojené HAG zariadenie a je využívaný len VDSL internet, malo by byť možné HAG modem odpojiť a pripojiť Vigor. Či je tam nejaké spárovanie a je v tomto prípade potrebné to nahlásiť na infolinke neviem. V prípade, že používate aj pevnú linku alebo magio tv, vtedy je potrebné najskôr zapojiť Telekom HAG modem ktorý na infolinke požiadate prepnúť do bridge mode (bez wifi) a zaň do LAN1 portu pripojíte Vigor router. Pevnú linku treba pripojiť do HAG zariadenia, magio tv myslím do portu 3-4 HAG zariadenia. Služby pevnej linky a magio tv s vašimi prihlasovacími údajmi sú automaticky spárované s konkrétnym HAG koncovým zariadením Je to preto, aby si zákazník nedajbože nepripojil pevnú linku alebo TV na inom mieste. Daný router Vigor 2860Vn-plus podporuje všetky technológie Telekomu. Technicky by nebol problém spárovať ho s vašimi prihlasovacími údajmi, Telekom to však odmieta. Myslím, že v Nemecku už súd rozhodol, že takéto obmedzovanie nie je v súlade s ich právnymi predpismi a zákazníci majú právo pripojiť si ľubovoľné koncové zariadenie . Ešte postreh: Pri staršej technológií ADSL by bola kombinácia pevná linka + internet možné využívať spôsobom pevná linka samostatne cez splitter a zo splittra pripojiť Váš Vigor napriamo.
 5. Používam ten istý router a nemám žiaden problém. Je na oboch miestach zariadenie od telekomu prepnuté do režimu bridge mode, teda bez wifi?
 6. Hej ale ľudia sa na fórach sťažujú, že magio go, ktoré dostali k magio iptv im prestalo na zariadeniach fungovať. Vraj už je možné pripojiť k magio go len 1 zariadenie, aj to len mobil alebo tablet, nič viac. Takýmto prístupom, kedy mi telekom ponúka maximálne jeden set top box a k tomu magio go pre jedno zariadenie, aj to mi nebude fungovať na PC, TV ani cez android box, to je čistý výsmech. Za káblovú TV platím 8 eur mesačne a môžem si pripojiť televízorov koľko chcem. Myslím, že to hovorí za všetko
 7. Dobrý deň, vraj telekom neposkytuje k magio TV cez optiku druhý magio kvôli nedostatku čipov. Je to skutočne pravda? V našej lokalite sa práve spustila optika. Myslel som, že prejdem zároveň s predĺžením zmluvy z káblovky na magio TV, no v tomto prípade by to bolo pre mňa nehospodárne.
 8. Vďaka za odpovede. Najbližší uzol určite nejakú UPS má, pretože keď vypadne v meste prúd, internet mi ide (mám zálohu energie na router aj notebook). Doteraz to boli výpadky do pol hodiny. Zaujímalo by ma, či to má telekom dimenzované aj na viachodinový výpadok. Práve kvôli výpadkom energie som si zapojil fotovoltaiku a batérie - naposledy sme tu mali na ulici výpadok na pol dňa, čo už bol celkom problém, keďže k práci potrebujem PC a internet. Vzhľadom na veci ktoré sa vo svete dejú - snaha o znižovanie uhlíkovej stopy, tlačenie na elektromobilitu a podobne sa dajú do budúcna očakávať častejšie a dlhšie trvajúce výpadky v distribúcií el. energie.
 9. Dobrý deň, vie mi niekto povedať, ako sú dimenzované záložné zdroje pre metalické a optické siete v telekome? Konkrétne ma zaujíma, ako dlho mi bude fungovať internet a pevná linka v prípade výpadku elektrickej energie v oblasti. Momentálne som pripojený cez VDSL, optická sieť je už vo výstavbe. Z mojej strany mám energiu v dome zálohovanú fotovoltaickými panelmi a záložnými akumulátormi.
 10. Ja to mám tak zapojené tiež aj teraz, ale ešte cez VDSL. Ich router mám v bridge mode a ostatné okrem TV za tým tak ako píše cassper. Pôvodne som chcel zapojiť všetko len cez môj router, riešil som to aj s technikom, no bolo mi povedané, že to nie je možné, pretože Telekom má niekde spárovaný ten ich router s konkrétnou službou.
 11. Super, ďakujem za detailné vysvetlenie! Takže HDPE trubičku od stĺpika si nechám zaviesť do domu, konkrétne za obvodový múr do garáže. Odtiaľ sa to napojí na tenšiu trubičku ktorá pôjde na 2.NP. Tam mi urobia krabičku z ktorej už pôjde krátka mikrotrubička do modemu. To mi nebolo jasné, či tú HDPE trubičku zo stĺpika mám nechať ťahať až na 2.NP alebo stačí do garáže a odtiaľ už pôjde nejaká ohybnejšia trubička. Tá pevná linka bude zapojená asi tak ako teraz - bude to musieť byť zapojené aj s magio boxom na TV do modemu ktorý bude v bridge mode. Do tohto modemu zapojím aj svoj router a do neho PC.
 12. Vďaka za odpovede. Tiež to mám zložitejšie. Sám som si spravil ryhu v trávniku, aj v betóne, aj prevŕtal obvodový múr do garáže, aby s tým nemali robotu. V princípe si to viem celé urobiť po stavebnej stránke sám. Čo mi nie je jasné, ako je potom tá trubka ktorou pôjdu do môjho domu ukončená. Robí sa štandardne nejaká skrinka v ktorej je táto trubka ukončená a po dome by už bol rozvod nejakou tenkou ohybnejšou chráničkou? Alebo im mám povedať, nech mi pred domom nechajú 20m chráničky a tú si natiahnem až do obývačky? Ideálne by bolo, keby mi vojdu chráničkou do garáže, z vnútornej strany steny spravia nejakú krabičku v ktorej by bola ukončená chránička a na ňu napojená nejaká tenšia ohybnejšia chránička / mikrotrubička vedená do obývačky. Natíska sa mi ešte aj otázka, ako sú pripájané magio boxy pre TV a pevná linka. Mám vlastný router a budem využívať internet, pevnú linku aj TV. Predpokladám, že dostanem nejaký konvertor/modem do ktorého zapojím pevnú linku, magio box a svoj router už cez metalické káble, je to tak?
 13. Dobrý deň, momentálne na našej ulici prebieha budovanie optického pripojenia FTTH. Chcem sa spýtať, ako postupovať v prípade, že by som chcel mať optické vlákno dotiahnuté až do obývačky RD na 2.NP. Je možné potiahnuť trubku (chráničku) z ulice až do obývačky? Alebo nechať chráničku, ako pri metalike, vtiahnuť za obvodovú stenu domu, tam spraviť krabičku a následne odtiaľ bude dodatočne pripojený optický kábel z krabice až do obývačky?
 14. Dobrý deň, po sprevádzkovaní novej VDSL ústredne v našom meste mám problém s internetom, ktorý sa prejavuje tým, že po zdvihnutí pevnej linky sa mi rozpojí internetové pripojenie. Technik identifikoval chybu v ústredni, ktorú opravil, no o 2 dni to začalo robiť znovu. Druhý technik mi navrhol 2 riešenia. Buď linku previesť na VoBB s prenájmom routeru od Telekomu, ktorý by bol zároveň náhradou za splitter a pevná linka by sa zapojila priamo do neho. Toto riešenie má nasledujúce nevýhody: ruší sa tým výhoda možnosti použitia klasického analógového telefónu v prípade výpadku elektrického prúdu, potreba natiahnutia nového káblu, keďže splitter, router a telefón sú v rôznych miestnostiach, problém s nastavením VPN na firemnú sieť. Druhá možnosť je rozdeliť pevnú linku a internet na rôzne linky, keďže k domu mi idú 3 rôzne linky. Moja otázka znie: Je možné použiť pre VDSL pripojenie s pevnou linkou vlastný router? Zatiaľ mi bolo povedané, že nie. Mám VDSL router, ktorý nahrádza funkciu splittra + FXS port pre VoIP, takže technicky by to fungovalo, avšak ak skutočne telekom odmieta poskytnúť SIP meno a heslo pre pripojenie pevnej linky, potom nerozumiem, prečo Telekom migruje na technológiu VoIP, keď odmieta zákazníkom poskytovať prihlasovacie údaje k tomu, aby táto služba mohla byť sprevádzkovaná. Nanucovať zákazníkom prenájom routra mi príde na hrane nielen dobrých mravov. V prípade, že naozaj musím použiť zariadenie od Telekomu, je v ponuke zariadenie, ktoré sa dá prepnúť do funkcie bridge mode, aby tento robil len funkciu modemu a o zvyšok (routovanie atď) sa bude starať môj router pripojený za ten Váš? Ďalšou z možností, ktorú mi odporučil technik je oddeliť pevnú linku a internet presunom na druhú linku. Podľa všetkého tým ale stratím zľavu za využívanie viacerých služieb. Je to skutočne tak, že ak jeden a ten istý zákazník na tej istej adrese má zriadené 2 služby, ktoré idú 2ma linkami, stratí tým možnosť na zľavu? Uvítal by som nejaké rozumné riešenie, keďže chyba, kvôli ktorej nemôžem plnohodnotne využívať internet nie je na mojej strane ale na strane Telekomu. Riešenie ako VoBB je možno dobré pre neznalých ľudí, ktorí nevedia ani zapojiť router do zástrčky, avšak je tu veľká skupina zákazníkov, ktorý sú náročnejší a využívajú internet na prácu a potrebujú pokročilejšie funkcie. V tomto prípade mám obavy, že jediným riešením by bolo pozmeniť firemnú kultúru na user-friendly a takéto zmeny treba robiť zhora... Ďakujem za odpovede, názory a informácie.