sm5050

Člen
 • Počet príspevkov

  10
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal sm5050

 1. Zdravím, chcem sa spýtať či je možné zmeniť router od operátora (a či už to niekto má) HUAWEI HG8245H napr. za router TP-Link Archer XR500v https://datacomp.sk/tp-link-archer-xr500v-router_d385713.html Obe zariadenia majú GPON rozhranie tak si myslím že by to malo ísť. Podľa smernice EU by mali operátori umožňovať a poskytovať podporu na používanie vlastných koncových zariadení. Mágio ani pevnú linku nechcem, chcem len rýchly internet a rýchlu WiFi. A nechcem mať dvoch žrútov elektrickej energie, keď by stačil jeden.
 2. https://wiki.fsfe.org/Activities/CompulsoryRouters/ BTW mám vlastný VDSL router s OpenWRT už zopár rokov bez akýchkoľvek problémov. Ale teraz riešim optiku na inej lokácii. Mimochodom si myslím, že blokovanie prístupu na sériové číslo by bolo na hrane zákonnosti.
 3. Presne tak
 4. Na obidvoch PC otvor command prompt (menu, napíš cmd stlač ENTER) a v command prompte napis ipconfig ENTER. Najdi si tam IPv4 adresu. Potom zadavaj adresu vzdy toho druheho PC. Vzdy musi bezat jedno ako SERVER a druhe ako klient. Potom napíš čo si nameral :-)
 5. Neviem čo je ONT. Ale vieš si preveriť priepustnosť powerline linky sám doma. Pozri sa do tejto témy. https://forum.telekom.sk/topic/14520-datove-toky-hd-pri-magio-iptv-cez-optiku/ Potrebuješ dve PC zapojené do powerline adaptérov. Na obidvoch pustíš program a uvidíš priepustnosť linky.
 6. A ako sa to riešilo? Ja si myslím, že by to mohlo ísť vyriešiť párom 5GHz wifín.
 7. ďakujem
 8. @Matey 6 Mbps (megabits per second) ?
 9. Mňa by to tiež zaujímalo. Mám síce VDSL, ale dátový tok na HD bude asi rovnaký. Meral som akú mám priepustnosť v dome cez powerline adaptér a zdá sa mi to málo na HD. Viď priložený obrázok. Rx iba 1920kB/s. Kábel ťahať kvoli Magiu do obývačky to by bolo moc práce, vŕtať a sekať, omietku opravovať, atď. Jedine powerline prichádza do úvahy. Takže teraz neviem či si objednať Magio či nie.
 10. Plánujem prechod na VDSL pričom teraz mám ADSL s analogovou pevnou linkou. Musim brat modem ADB VV3212 od Telekomu s vystupom pre telefon, alebo mozem pouzit lubovolny VDSL modem a telefon pripojit do splittera pred modemom?