sm5050

Člen
 • Počet príspevkov

  8
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O sm5050

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Presne tak
 2. Na obidvoch PC otvor command prompt (menu, napíš cmd stlač ENTER) a v command prompte napis ipconfig ENTER. Najdi si tam IPv4 adresu. Potom zadavaj adresu vzdy toho druheho PC. Vzdy musi bezat jedno ako SERVER a druhe ako klient. Potom napíš čo si nameral :-)
 3. Neviem čo je ONT. Ale vieš si preveriť priepustnosť powerline linky sám doma. Pozri sa do tejto témy. https://forum.telekom.sk/topic/14520-datove-toky-hd-pri-magio-iptv-cez-optiku/ Potrebuješ dve PC zapojené do powerline adaptérov. Na obidvoch pustíš program a uvidíš priepustnosť linky.
 4. A ako sa to riešilo? Ja si myslím, že by to mohlo ísť vyriešiť párom 5GHz wifín.
 5. ďakujem
 6. @Matey 6 Mbps (megabits per second) ?
 7. Mňa by to tiež zaujímalo. Mám síce VDSL, ale dátový tok na HD bude asi rovnaký. Meral som akú mám priepustnosť v dome cez powerline adaptér a zdá sa mi to málo na HD. Viď priložený obrázok. Rx iba 1920kB/s. Kábel ťahať kvoli Magiu do obývačky to by bolo moc práce, vŕtať a sekať, omietku opravovať, atď. Jedine powerline prichádza do úvahy. Takže teraz neviem či si objednať Magio či nie.
 8. Plánujem prechod na VDSL pričom teraz mám ADSL s analogovou pevnou linkou. Musim brat modem ADB VV3212 od Telekomu s vystupom pre telefon, alebo mozem pouzit lubovolny VDSL modem a telefon pripojit do splittera pred modemom?