zbartos

Člen
 • Počet príspevkov

  8
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O zbartos

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Dobrý deň, Neuvažujete prosím vrátiť Magio go pre 4 zariadenia (alebo aj pre viac zariadení) na Smart Tv cez aplikáciu, ako to bolo predtým pre tých, ktorý mali Magio sat/kábel? Kľudne by som platil povedzme poplatok ako je pri ďalšom TV za magio box pri Magio sat/kábel. Čiže napr. 1,94€ za 1 nemobilné zariadenie - Smart TV a potom za každé ďalšie príplatok 1,94€. Nechcem riešiť káble, je to komplikované. Nechcem riešiť žiadne Magio go tv box ani nič iné, len aplikáciu. Takto si platím TV cez internet od konkurencie a pritom by som to mal rád všetko od jedného operátora. Boli sme všetci zvyknutí na magio go cez Smart Tv, resp. android TV. Vďaka
 2. To sú nové podmienky pre magio go... Nevýhodné, čo je škoda. No nič s tým nespravíme... Preto som už skoro 6ty mesiac po skončení viazanosti ešte nepredĺžil viazanosť - kvôli novým podmienkam magio go. Tiež používam magio go na 4 zariadeniach, pokým to ide, vrátane TV kde bol problém ťahať káble... Po novom zaviazaní sa na 2 roky mi dajú nové prihlasovacie údaje a už to nepôjde v televízore. Tieto zmeny sú aj v cenníku, resp. v obchodných podmienkach. Bolo o tom písané dávnejšie, napr. tu https://zive.aktuality.sk/clanok/147539/telekom-velmi-vyrazne-okliesti-bezplatne-magio-go-k-tv-bude-ho-mozne-vyuzivat-na-jedinom-zariadeni/
 3. Zákazník si môže službu Magio go vzduchom kúpiť, ak: - nie je v pokrytí žiadneho širokopásmového pripojenia od Telekomu - má dostupný iba ADSL internet vo variante M alebo L, t. j. do 8 Mbps Naďalej bude platiť podmienka, že služba sa dá využívať iba na jednej adrese a služba môže byť zriadená vtedy, ak je v lokalite dostatočná kapacita 4G signálu.
 4. Žiadna viazanosť nemôže byť automaticky predĺžená. Človek ak sa opätovne nezaviaže na ďalšie dva roky, pokračuje v tom čo má, no už bez viazanosti. No mnohokrát sa môže stať, že to už nie je také výhodné, ak už človek splatí telefón či iné zariadenie vrámci viazanosti. Po skončení viazanosti si treba dať tiež pozor, aby sa nestalo, že zrazu paušál po viazanosti bude za vyššiu cenu. Viem že v telekome platí akciová cena aj po viazanosti ešte 6 mesiacov. No po 6tich mesiacoch sa už neuplatňuje napr. balíčková zľava a faktúra môže byť vyššia aj o 15 € :-) V závislosti od zvolených služieb (M, L. XL).
 5. Vďaka Edo za podrobnú odpoveď aj Martinovi vďaka. Ja mám vysielač cca 700 m od domu, signál 4G vynikajúci - maximum. Čo občas testujem rýchlosť už pár mesiacov tak musím povedať, že rýchlosti sú tak do 65 Mb/s download (výnimočne aj iba 10 pri vyťaženosti), do 20 upload a ping cca 20ms, i keď podľa mapy pokrytia by mal ísť internet do 100 Mb/s, čo sa mi nikdy nepodarilo namerať. Neviem, či je vysielač napojený na optiku, ťažko povedať. Mám obavu z toho lacného routera, ktorý ponúka telekom, no zjavne funkčnosť závisí od viacerých faktorov, takže ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 názorov. Začal som sa aj zaujímať o druhý router, ktorý ponúka telekom, no nie každému, iba tým, čo majú zhoršené pokrytie 4G. Skúšal som tak overovať iné adresy domov, ktoré sú za kopcami a vtedy telekom ponúka Modem s externou anténou Huawei B2368-66 za mesačný poplatok 1,99€. Už aj samotný wifi router vyzerá schopnejšie a domnievam sa, žeby to bolo ešte lepšie ako Alcatel HH40. Ktovie, možno by ho aj telekom vedel poskytnúť aj napriek tomu, že mám priamu viditeľnosť na vysielač s plným pokrytím 4G - ale to len uvažujem. Preto som aj vytvoril novú tému na Huawei B2368-66. Uvidím, či tam niekto napíše skúsenosti. Každopádne vďaka všetkým za info aj to budúce, ak niekto ešte niečo napíše a budem ďalej dumať, či opustím 8 Mb/s kábel a prejdem na internet vzduchom cez 4G. Vďaka :-)
 6. Zdravím, Máte prosím niekto skúsenosti s modemom s externou anténou na 4G sieť Huawei B2368-66? Telekom ho ponúka niektorým zákazníkom, so zhoršeným 4G signálom. No myslím si, že keby aj človek má vynikajúci 4G signál, je to predsa len lepšia alternatíva ako je štandardný router Alcatel HH40, alebo sa mýlim? Za Huawei B2368-66 sa platí 1,99 € mesačne, za základný Alcatel HH40 1 € mesačne. Vďaka za info.
 7. Vďaka za info. Zvažujem totiž prejsť na 4G vzduchom, keďže ADSL máme dostupné len max 8 Mb/s. Preto sa zaujímam, či je Alcatel HH40 v pohode alebo nie. Ako je to pri online vysielaní, nejaká skúsenosť, či to dobre ide na Alcatel HH40? Napr. keď si zapnem rtvs v 1080p, dokáže to fungovať bez sekania, bez prerušenia? S káblom som mal možno len raz či dva krát výpadok za 1 rok, ide to stabilne, len rýchlosť je slabá. Keby aspoň 15 Mb/s, to by som si dal a magio vzduchom by som neriešil. A čo sa týka rýchlosti pripojenia, je tam nejaká priorita pre magio vzduchom oproti tým, čo sú pripojení klasicky cez 4G mobily? Alebo každý dostáva rovnako rýchlosť podľa vyťaženia daného vysielača? Vďaka.
 8. Zdravím. Neplánuje prosím Telekom zaradiť do ponuky výkonnejší router pre Magio vzduchom cez 4G sieť? Momentálne ponúkate iba jeden - Alcatel HH40 s rýchlosťou sťahovania do 100 Mb/s. Bolo by super dať do ponuky viac zariadení, poprípade router pre 4G/5G :-) Vďaka