jakubgombarsky

Člen
 • Počet príspevkov

  6
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O jakubgombarsky

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Tak aby som túto problematiku uviedol na pravú mieru, nedávna aktualizácia nastaveni operátora bola mierená na využívanie technológie VoLTE, kde v režimoch siete máte možnosť (z doterajšieho 2G/3G/4G) vybrať si buď len využívanie 3G/2G siete (4G vypnute), 4G siete na volanie a dáta alebo využívanie 4G siete iba na dáta. Toto je štandardný postup pri aktualizácii Applom na službu VoLTE, Telekom v podstate nemal na výber. Ako ste spomínali že máte problém pri 4G so signálom, buď aktivovať službu VoLTE (ak máte Happy alebo nové Ano) alebo prepnut na 4G vypnuté, to by Vám mohlo pomôcť.
 2. Z osobných skúseností sa mi stalo toto isté pri prechode od konkurencie k telekomu, po dátume prenosu ma ľudia ktorým som volal videli ako úplne iné číslo a na moje pôvodné (prenášané) sa nedalo vôbec dovolať, javilo sa ako neexistujúce no po zavolaní na linku som mal do 5 minút s5 moje číslo, tak skús 0800 123 456
 3. Zdravím @A1B2C3, Pokiaľ nemáš aktivované VoLTE, pri každom hovore ti telefón spraví fallback zo 4G do 3G/2G. Telefón sa rozhoduje na základe danej lokality a sily signálu akú sieť si vyberie no v Menších mestách a na vidieku je pravidelný fallback zo 4G do 2G. Taktiež sa ešte stáva, aj v prípade že hovor začneš v 3G, že sa sám po nejakej dobe môže presunúť do 2G, tam záleží od vyťaženosti siete a taktiež sily signálu.
 4. Zdravím Andrej, 4G/LTE je od telekomu na iPhonoch certifikované už od začiatku LTE siete (tuším že r. 2013) kdežto napr. Orange pridal certifikáciu LTE až od iOS 11. Kedy príde VoLTE na iPhone je v podstate veľká neznáma, keďže je to vec ktorú rieši telekom dosť na pozadí, nebude ti na ňu vedieť odpovedať ani pracovník z technickej podpory čiže nezostáva nič iné len čakať.
 5. na samotné spojenie hovoru nemusia mať oba telefóny VoLTE, keď ho majú, získajú tým iba rýchlejší čas zostavenia hovoru a HD voice kvalitu ktorá je však dostupná aj v 3G sieti a taktiež medzi 3G a VoLTE