HenriMAX

Člen
 • Počet príspevkov

  9
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

4 Neutrálna

O HenriMAX

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. HELP!!!!! Už som fakt unavený. Prosím radu ktorá pomôže.Tak znova. Áno zmenil som v Moj Telekom mailovu adresu viď b.jpg ale na tomto fóre podľa obrázka a.jpg nemôžem zmeniť a teda všetky notifikácie z tohto telekom fora mi chodia a budú chodiť na mailovú adresu ktorú 30. 11. 2020 zrušíte. Z môjho pohľadu sa jedná o voľné pokračovanie príbehu Hlava 22 . Ďakujem.
 2. Nechcem prudit ale pred 20 rokmi gmail nebol tym cim je teraz. Slovenske Telekomunikacie s.p. potom Slovak Telecom, a.s. a nakoniec Slovak Telekom, a.s. boli v poskytovani tejto sluzby vcelku dobry. Napr. mail bol sprvu spoplatnovany potom free , sluzby napr. Univerzalna odkazova sluzba bola v tom case revolucna a pod. Chcel som poukazat na to ze dokazem si vsade zmenit v kontaktoch moj mail, ale aplikacne rozhranie a moznosti rozhrania to musia umoznovat, co v pripade tohto Telekom fora umoznene nie je!!! Mimochodom vsetko so spominas v prispevku samozrejme mam realizovane uz dlhodobo. Len sa cudujem ze taky gigant ako je Slovak Telekom opusta uvedenu sluzbu. Ale chapem, ze zisk je zisk a stratove veci musia ist bokom teda do zabudnutia....
 3. Vas oznam jasne hovori, ze elektronicka posta od Slovak Telekom, a.s. bude este k dispozicii len do 30. 11. 2020. Velmi nestastne riesenie pre kazdeho zakaznika, kedze za 20 rokov mam na uvedeny mail napojenych niekolko stoviek for, eshopov a pod. Popri tom napr. aj toto forum. Chcem vediet ako zmenit pri zaregistrovanom zakaznikovi mailovy kontakt. Mozno by bolo vhodne aby sa manazeri ST zaujimali o zakaznikov, ako im ulahcit zmenu kontaktov, v tomto pripade mail, ktory nie je mozne uzivatelsky komfortnym sposobom zmenit. A to nielen v pripade tohto fora. Dakujem za informaciu.
 4. Mam otazku ako zakaznik doplnkovej sluzby Giga som zrychlenie nijako nepocitil. Kedze tato sluzba je spoplatnena, predpokladam ze na zrychlenie narok nemam . Pokial viem tak na GPON technologii rezerva na zvysenie rychlosti je. Len sa asi zabudlo na nas.
 5. Pokrytie sa určite zlepšilo, ale treba upozorniť že 5 GHz wifi ma principiálne vždy horšiu priestupnosť cez materiál, takže určite odporúčam mať zapnuté obidve wifi 2,4 aj 5 a nechať na pripájajúce koncové zariadenie aby si vybralo vhodnú sieť podľa sily (zisku) wifi siete. Taktiež ak bývaš v bytovom dome, kde je kopec wifi sietí, odporúčam preskenovať používané kanály wifi sietí a vybrať tie, ktoré sú najmenej obsadené, a z nich jeden vybrať a používať, ale to už je trochu zložitejší zásah do nastavenia routra. V rodinných domoch zväčša tento problém riešiť nemusíš, lebo ťa nikto neruší a dosah domácich wifi sietí je obmedzený. Sám mám zväčša všetky dôležité komponenty v domácnosti prepojené kvalitnou káblovou sieťou CAT 7, vrátane kvalitných aktívnych sieťových komponentov (switche, firewally a ďalšie prístupové body) :-)
 6. Uplne iny level (hlavne pri sluzbe GIGA), oproti predchadzajucemu HUAWEI HG8245H. Urcite doporucujem vymenu, len skoda ze Telekom nema aj ine high-end routre. Takze porovnavam vlastne len 2 dostupne koncove zariadenia pre uvedenu sluzbu.
 7. Dikes za odpoved, vsetko vybavene cez infolinku formou objednavky premium verzie routra. Doplatok nazatazujuci domaci rozpocet.
 8. Ako Váš účastník využívam pevnú optickú sieť a doplnkovú službu GIGA (Magio Internet XL, Magio Televízia XL, Doma Happy M a Magio GO). Zaujíma ma možnosť zmeny koncového zariadenia pre uvedenú službu. Mám od Vás koncové zariadenie optik wifi router HUAWEI HG8245H, ktorý ale podporuje len štandard Wi-Fi 802.11n pričom koncové zariadenie Sagemcom 5655AC má zabudovaný aj štandard 802.11ac na 5Ghz. Je možné požiadať o zmenu koncového zariadenia (cenu nájmu akceptujem). V cenííku máte uvedené v položke 9.1.36 nájom WiFi routra Premium využívaný so službou Magio Internet v programe XL. Ako postupovať aby som mohol využívať poskytovanú službu naplno výmenou Vami poskytovaného KZ routra? Dakujem za odpoveď.
 9. odborné alebo technické, ale nie typu jedna pani povedala :-)