RomanR

Člen
 • Počet príspevkov

  84
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Príspevky odoslal/-a RomanR


 1. Horo, opísal si to EPG úplne presne, snáď by som dodal, že obsah relácií viac ako cca. 3 dni dopredu chýba úplne ...

  Povedal by som, že EPG všeobecne je jeden z tých vynikajúcich nápadov,  vynálezov,  alebo aplikácií, ktoré žial v praxi fungujú úplne zle ...

  EPG v Skylinku je o niečo lepšie, ale tiež  má svoje muchy, v podstate tie isté čo opisuješ a áno chyba je hlavne v ľuďoch ... 


 2. Priatelia, prepáčte mi moju vianočnú skromnosť :D podporenú flaškou vínka, alebo dvoch ? :o, ale ja som vlastne len vykradol myšlienky a rady niekoho iného, po prečítaní druhého príspevku od  "Hornak Mari"  ma napadlo, že v nejakom vlákne sa o tom nastavení LNB u dvojtunerového STB  hovorilo, po nájdení onoho vlákna som len skopíroval  Lubošovu /Telekom/ odpoveď, takže,  And Winner is ... 


 3. frimarika, ako spomínal aj HornakMari skusila si nastaviť tú konfiguráciu LNB na  "Použiť obidve"  ?,  ako písal Luboš :

   KAON KST B2046 je dvojtunerový satelitný HDTV prijímač, ktorý to umožňuje ak máš pripojene oba koaxiálne vstupy, ak aj napriek tomu ti to nefunguje je potrebné postupovať takto: Výrobné továrenské nastavenia a pri inštalácií STB je potrebné zvoliť "Použiť obidve" . 

  KAON KST B2046 je dvojtunerový satelitný HDTV prijímač.png

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 4.  

   ...

  Mam od Vas MagioSAT docasne a je to otras pri nahravani idu max 4 kanali. tznm ze clovek to nahravanie vyuzije realne iba ak nepozera iny kanal

  smog22, máš dve možnosti, vymeniť si jednotunerový STB, ktorý máš teraz za dvojtunerový za tuším 3,99 € mesačne, alebo kvôli údajnej poruchovosti týchto dvojtunerových STB zobrať si ešte jeden taký istý jednotunerový STB ako máš teraz, cenovo toto riešenie vyjde rovnako ako dvojtuner.

  P.S. ten dvojtunerový  STB má tuším integrovaný HDD 500 GB a asi aj možnosť archívu cez net,  pochybujem ale, že by ten archív na tom shite nejak korektne fungoval.


 5. Ak  máš na  DOMA  silu a kvalitu 100 % mal by si ju mať aj na ostatných staniciach, ktoré spolu s Domou vysiela príslušný transpondér, čiže bez problémov by ti mali fungovať ďalšie stanice napr.  JOJ Cinema, PRIMA Zoom, PRIMA Plus, NOVA ŠPORT 2, ŠPORT 1, atď.

  Nemohol ti vietor trochu pohnúť s parabolou ?

   


 6. Je smutné ak na technickej podpore alebo na infolinke nevedia kam na aké oddelenie ťa majú nasmerovať,  ale nič nepokazíš ak nenatiahneš žiadny kábel, ale do zeme zakopeš tzv. husí krk /pre istotu cez husí krk prevleč silnejší špagát/, ktorý bude ústiť v dome napr. v technickej miestnosti.


 7. Edita, žial 3 dni sú bežná čakacia doba na technika /vlastná skúsenosť/, ale Telekom sa nebráni poskytnutiu zlavy za obdobie kedy služba nefungovala, vlastne tie dni kedy bola služba nedostupná neplatíš, ale ako to u najlepšieho operátora býva zvykom je tu to ALE, musíš totiž sama iniciovať poskytnutie zĺavy na zákazníckej linke 0800123456. 

  Treba mať na TV naladené DVB-T vysielanie pre každý prípad.

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 8. P.S. ešte vysiela jeden slabý transpondér  /12 687 GHz/ zo starého, slabého Intelsatu, ale hlavne že to najcennejšie /rozumej najsledovanejšie/, kvôli čomu si mnohí ludia Magio a Digi TV objednávajú bude vysielané s dostatočnou silou aj pre zhoršené poveternostné podmienky.


 9. Asi bude jednoduchšie napísať ti, že sa to nedá, ako ti vysvetlovať ako sa to dá :), ale na priamu otázku či sa nemecké nekódované satelitne šírené programy dajú chytiť na "Magio Satelite" je jednoznačná odpoveď, že NIE NEDAJÚ, vysiela ich totižto iný satelit /ASTRA / na inej orbitálnej pozícii ako používa MAGIO SAT /THOR+INTELSAT/.

  Ak by ale Telekomácke satelitné STB podporovali DiSEqC protokol, zjednodušene povedané podporovali by prepínanie medzi rôznymi satelitmi, tak by po určitých vonkajších úpravách  bolo možné prijímať Magio Sat aj nemecké nekódované programy.

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 10. CONAX, NAGRAVISION, IRDETO, VIACES, atď. sú len kódovacie systémy, asi presnejšie povedané  systémy podmieneného prístupu, ktoré zakódovaním zabezpečujú aby signál v tomto prípade zo satelitu  nemohol pozerať divák, ktorý nemá oprávnenie, po slovensky povedané neplatí sat. operátorovi za sledovanie šírených programov, takže asi to pre konečného spotrebitela nebude lepšie ani horšie, otázka je či budú tie nové KAONY lepšie al. horšie ako tie staré ...

  Zatial to vyzerá, že horšie ... 


 11. No bez záruky, nota je zoznam staníc 9_9, skús stlačiť menu --- prejdi na nastavenie /ozubené kolečko/ --- kurzorom dole na CA Systém --- potvrdiť OK --- a tam by mal byť napísaný kodovací systém .