denoo9

Člen
 • Počet príspevkov

  59
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

6 Neutrálna

O denoo9

 • Hodnosť:
  Radca
 1. čoskoro u nas bude optika tak chcem vediet že kde sda to pohybuje
 2. Možete niekto dat speedtest ako to vyzera pri XLku? Su tie rychlosti aj nad 600 alebo vždy to je niečo pod?
 3. Chcem sa spytat kolko je zmluvna pokuta ak som stratil KZ štandart za ktore mesačne platim
 4. telekom mi teraz poslal zmluvu na L+ internet, chcem sa spýtať, v mojej lokalite bude zrejme o cca 1 až 2 roky vybudovana optika pre telekom, nebudú mať problém s tým ked budem chcieť VDSL L+ preraadit na optiku XL ? da sa to bez zmluvnej pokuty?
 5. Našiel som takúto vyhlasku ohľadne archeologických prác a objednávateľ vykopov je slovak Telekom môže mi niekto potvrdit moju domnienku ze sa jedna o optiku? koľko by to mohlo trvať 2 roky?
 6. v skratke: 3 mesiace od zariadenia VDSL som mal 80/8 plnú rýchlosť s pingom 9, potom tam asi dali dalšich ludi a mne to zobralo rychlosť, klaklo to o dosť a 3 roky mi išlo XLko na 68/8 statbilnych, pred tyždnom to padlo na 64/8 a volal som tam nech to overia čo je s tym - namiesto opravenia služby technik jednoducho dal L+ balík a znižili mi rychlost na 55/5 cca? viac to nešlo.. potom na 60/5, a po mojom urgovani aby mi dali naspať XL mi povedala že to mi tam nepôjde blablabla a nakoniec že dá do riešenia a že do 5 dní mi daju odpoved. dnes sa mi nahodil profil ktory je vyššie, čiže 64/10 WUT? to má byť akože XL alebo je to stále L+ sám neviem ale každopádne lepšie než drotom do oka. keby sa neozvem tak mi dajú najnižší možný...
 7. Je možné že vzniká nejaký ruch na linke kvôli tomu že mám dva káble napojené na jednej linke? Z toho jeden je zrolovany a nepouživany... všimol som si že to je napojene aj naň asi technik nejak to prepojil spolu.. Môže to niekto čeknúť či to ma vplyv na rychlost linky? Nechápem tomu...
 8. ďakujem, a keby to nebolo v plane tak stačí posielať pripomienky a podnety alebo co? aky je minimálny počet pripomienok na začatie optiky?
 9. mne sa stačilo ozvať že mi klesol o 4000 na xlku z 68000/8000 na 64000/8000 chcel som vedieť co sa stalo a ešte som písal nech neznižuju rýchlosť iba chcem vedieť co s tým je. a úžasný techník mi rovno 'zadal objednávku na nižší balík'. keď som sa to dozvedel tak som hneď volal a 15 minút som sa bavil s babenou nech to pekne stornuje, samozrejme nejde to už nam system neberie ale nakoniec to zrušila profil linky mi nezvysili myslím ze toto ešte bude boj. takže len tym že som sa ozval mam teraz 60000/4800 dobre že? bez môjho vedomia btw. pamätám si keď mi to nahodili prvý krát bol som asi prvý a od ústredne bývam aj 600m a mal som 79/8 na speedteste a od vtedy to iba dole išlo.. nádhera
 10. Ahoj, nemohol by si mi overiť či sa bude plánovať rozšírenie msan v obci Tvrdomestice, alebo akýkoľvek upgrade a že prečo bol super vektoring G INP na ústredni vymenený za staršiu verziu dslamu čiže za ITU G.993.2(VDSL2)? Po pár rokoch to downgradli a mne kvôli tomu idú nižšie rýchlosti..... To si srandu robía tam? Ved optika tu nebude a ešte aj VDSL mi chcú pokaziť? fajn
 11. V tebe vidím seba. Da sa to obist takou vecou, že si objednáš nový internet na adresu ktorá je blízko teba ale nieje tvoja, čiže tá ktorá tam pôjde, a potom bdueš musiet odhlasit starú službu zaplatit pokutu a potom regnut tu novu a ked ti technik ked pride do obce navigovat ho na svoju adresu realnu.
 12. Netuším prečo ti to nejde, ale nechápem prečo si si nekupil Asus DSL-ac68U a nepripojil iba ten? Uplne to stačí na všetko funguje mi už pár rokov na priamo.
 13. No ale prečo je nutne mať zapojené aj telekom shit a aj nový? To si ludia nevedia nastavit pristupove udaje a zapojit si iba ten nový špičkový router? Ved načo mať zapojené obidva ked stačí mať iba ten nový.. Lebo ja to tak mám a nechápem čo všetci majú bridge akože k čomu.. //Mne to príde ako keby mi chcete povedať, že je povinné mať ZTE od telekomu alebo že to je priamo nariadene telekomom. A preto všetci majú bridge mód lebo chcú to svoje lepšie zariadenie, avšak mne to ide od začiatku na mojom ASUS ac68u bez žiadneho ZTE ani bridge, čiže nechápem toto.
 14. Kvôli čomu majú ludia na VDSL bridge mod a dve zariadenia? Mne VDSL ide už 3 roky na ASUS DSL-AC68U