samsonsvk

Člen
 • Počet príspevkov

  11
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O samsonsvk

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Všetko je prázdne, od rodičovskej kontroly až po filter mac a filter URL...
 2. Dnes som zistil, že výpadok internetu cez kábel nastáva iba vtedy, keď navštívim stránku YouTube.com, príp. spustím embedované video na inom webe. Viete mi pomôcť v čom by mohla byť chyba ?
 3. nastavil som statickú IP, internet išiel v pohode ale zase to urobilo po asi hodine...
 4. Ahojte, mám VDSL a router ZTE. Kvality tohto routra sú dosť známe, takže som prešiel z WiFi na kábel keďže potrebujem stabilné pripojenie. Zapojil som klasicky ethernet kábel do routra a potom do NTB. Všetko ide surfujem na webe a zrazu mi internet vypadne, naskočí iba dole pri čase žltý trojuholník a internet nefunguje. Jediná možnosť je kábel odpojiť a pripojiť sa na Wifi, tá ide v pohode. Ak chcem aby znovu fungoval kábel, tak musím vypnúť a zapnúť lokálne pripojenie v ovládacom panely. Netreba nastaviť nejaké IP adresy ipv4 ? alebo niečo podobné ?
 5. Zdravím, mám problém u môjho NTB, po pripojení káblom všetko funguje ako má, surfujem na internete no po určitom čase nastane chyba a odpojí ma od ethernetu, napíšte to iba Žiadny internet. Funguje iba ďalej wifi (to ide v pohode). Ak chcem aby znovu išiel ethernet, musím vypnúť Lokálne pripojenie cez ovládací panel a následne ho zapnúť, potom ethernet znovu nabehne, no po určitom čase sa to stane zas. Neviete mi pomôcť ? v ipv4 nemám žiadne IP adresy, všetko ide cez DHCP. Skúšal som nastaviť aj ručne DNS ip adresy ale nepomohlo to. ĎAkujem
 6. Pokiaľ máš VDSL a niektorý z routrov ADB VV3212 alebo ZTE Speedentry 2i tak sa ani nečudujem. Pri týchto routroch evidujem kolísanie odozvy (pingu) do 3000ms príp. až request timeout... router ADB mi technici boli meniť 3x, robil stále to isté, tak som ich požiadal nech mi dajú ten ZTE, ten je nakoniec ešte horší. Všetky routre to robia iba pri Wi-Fi pripojení, pri pripojení cez kábel všetko ide v pohode.
 7. Ten výkyv sa opakoval aj ďalej, proste bude to vadné wifi opäť, mám plný signál a ping si robí čo chce, skáče hore dole, kúpil dnes 20m kábel a natiahol som ho od rootru k notebooku. Tu je screen z UTP kábla. Lenže teraz ten kábel leží na zemi, pretože ho ani nemám ako potiahnuť ku mne do izby. Proste katastrofa no. A aj keď som pripojený pomocou UTP káblu tak z ničoho nič mi proste vypadne internet aj kábel a keď sa pripojím na wifi tak ma pripojí na sieť ale web nenačíta (nedá sa nájsť hostiteľ DNS), musím len reštartovať PC a vtedy to ide. ... Čo sa týka toho ťahania káblu, pozeral som na internete nejaké ethernet spojky pretože som zakúpil 20m kábel a ten mi stačí do izby iba ak ide po podlahe, no budem to musieť asi ťahať po strope nejakým spôsobom takže budem musieť zakúpiť ešte jeden 20m kábel a prepojiť to tou spojkou, nezmenšuje to rýchlosť ?
 8. Skúšal som pingovať router IP 192.168.1.1 tak ako je gateway.... aj tam boli zvýšené pingy viď príloha
 9. Pozeral som to rozhrania routru, no zmenu profilu som nenašiel, ten výpis čo som poslal je informatívny a pravdepodobne telekom neumožňuje na tomto type routra meniť profily.
 10. to som ešte skúšal na tom ADB, nastavil som bridge mode na ADB a pripoil môj Wifi-router čo fungoval fajn na ADSL... ale aj pri bridge mode sa to akokeby tie zvýšené pingy prenášali na ten môj router takže to robilo to isté
 11. Ahojte, chcem sa opýtať asi pred pol rokom som prešiel z ADSL na VDSL pripojenie od Telekomu. Dostal som nový router ADB, k nemu bola pripojená pevná link a magio tv no po tomto prestupe avizujem nadpriemerne vysoký ping. Router ADB mi bol vymenený už 3x za nový, nepomohlo to, nedávno som volal na 0800 123 777 opäť prišli technici tak som im povedal nech mi dajú ten router od ZTE speedentry 2i. Zase to isté, dokonca aj horšie. Proste pingujem istý čas s priemerom 50ms a zrazu to vybehne na 2000ms a skáče to hore dole. Skúsil som reštart cez rozhranie a nepomohol. Od ústredne som vzdialený asi 300m pretože ju máme vybudovanú neďaleko. Pri ADSL internete mi to nerobilo pretože som mal svoj vlastný router, no bohužial pri VDSL sa pevná linka musí pripájať priamo do routru zatiaľ čo pri ADSL to bolo robené cez splitter, takže výmena routru za nový neprichádza do úvahy. Viete mi nejako pomôcť ? Posielam aj výpis ping štatistiky a základne info o DSL z rozhrania routru. Vzhľadom k tomu, že pracujem s online serverom a dosť často ma to odpája kôli vysokému pingu, taktiež aj pri surfovaní a prezeraní online videí mi to dosť vadí. Cez kábel tento problém s pingom neavizujem, ale zas nemôžem ťahať cez pol domu kábel. Na WLAN som pripojený ako jediný klient a v okolí žiadne siete nie sú, taktiež nepomohla ani zmena vysielacieho kanálu.