PtrkHrnk

Člen
 • Počet príspevkov

  15
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O PtrkHrnk

 • Hodnosť:
  Inštruktor

Nedávni návštevníci profilu

945 zobrazení profilu
 1. Aloha, mám takú hypotetickú otázku: od ktorej dynamickej domácej alebo medzinárodnej veličiny by mohla závisieť prípadná regulovaná cena za Mb/s pevného internetu?
 2. Prihlási sa dobrovoľne nejaký rádioamatér z Trenčína? Alebo ktokoľvek s potrebným vybavením... dokonca aj zaplatím.
 3. Aloha, neviete, kde zoženiem RJ11 Cat6 kábel, resp. kto by mi vedel taký spraviť? Chystám sa vymeniť kabeláž v byte. Ak sa to zdá príliš, tak Cat5e postačí... Vďaka za odpoveď
 4. Skúšal som niekoľko. Nepomohlo a všetky sú plné.
 5. Som od toho routra 30 cm.
 6. Iný nemám.
 7. Router je kúpený, nie prenajatý.
 8. Aloha, mám takýto problém – pomalú a nestabilnú wifi, a to myslím naozaj pomalú. Začalo to pred pár dňami, keď tu bol výpadok elektriny. Modem sa vtedy resetoval do základných nastavení. Tak som si ho zase nastavil podľa seba. Lenže už nie je všetko ako predtým, wifi ide neskutočne pomaly a často vypadáva. Rýchlosť dosahuje 40 % tej na pôvodnom pripojení ― mám 8 Mb/s od ADSL, cez kábel ide bežne 7,9 Mb/s, cez wifi ale maximálne 3,3 Mb/s – a to s mobilom 30 cm od antény (ani nehovorím, ako je to v druhej miestnosti). A to je maximum, v priemere je to o dosť horšie. Predtým boli rýchlosti (drôtové a bezdrôtové) porovnateľné. A výpadky sú niekoľkokrát za deň – spojenie sa zrazu preruší, k wifi sa nedá niekoľko minút pripojiť, zariadenia sú z toho zmätené a vypisujú náhodné chybové hlášky. Po chvíli to zase naskočí, akoby nič. Modem je D-Link DSL-2641R od T-Comu. Rýchlosť meriam na rôznych zariadeniach cez aplikáciu Speedtest, server Slovak Telekom Bratislava. Neviete, kde môže byť problém?
 9. A to bolo tak... dlhé roky som mal Magio Internet XL na ADSL. Služba fungovala bez problémov, rýchlosť bola taká ako mala byť 10/1 Mbps, niekedy aj viac... V októbri 2016 mi skončila viazanosť a keďže som sa dopočul o odchode niektorých televízií z terastiálneho vysielania, chcel som si k novej viazanosti pridať aj káblovú Magio Televíziu. A tu nastal prvý problém. Aj keď dovtedy v ponuke bola, zrazu jej už nebolo. V vraj ju už neponúkajú, lebo sa popripájalo veľa nových ľudí. Sprostosť. Ale povedal som si, že v po riadku, bez tej televízie prežijem, aj tak tam vysielajú len bulvárny odpad. Tak som si zriadil zase len internet. A v novembri ku mne dorazila akcia Zrýchľovanie. Na ADSL mal Internet XL zrýchliť download na 15 Mbps a upload zachovať na 1 Mbps. Lenže ako som tak pozeral, meral a skúšal, zistil som, že download sa síce zvýšil aj keď iba na 12 Mbps, tak upload klesol na 800 kbps. Na technickej linke Telekomu som sa dozvedel, že viac to nedá, ale žiadne vysvetlenie som nedostal. Povedal som si, že v poriadku, nejako to prežijem. Nesťažoval som sa. Ale to nebolo jediné čo mi akcia Zrýchľovanie priniesla. Na pripojení začali pravidelné výpadky. A tak som pravidelne ohlasoval poruchy, pričom odpoveď bola, že buď žiadna nie je (lebo práve v tej chvíľu, keď to technik skúšal, tak samozrejme pripojenie fungovalo), alebo je chyba v mojom zariadení. A tak sme sa dostali až do predvčerajšia. Po klasickom vyriešení/ nevyriešení poruchy mi prišla SMS, že na mojom pripojení nie je poskytovanie Internetu XL možné, teda od ďalšej faktúry platiť program Internet L a rýchlosť mi bude znížená na 8 Mbps. Ale z dovtedajších 12 Mbps to nebolo zníženie na 8 ale rovno na 6 Mbps. Na zákazníckej aj poruchovej linke som sa dozvedel, že som sa údajne sťažoval na rýchlosť pripojenia. Nesťažoval. A keby aj, tak by som asi chcel zrýchlenie a nie spomalenie... Hrôza. To je moja skúsenosť. Žiadnu otázku nemám, pýtajte sa Vy, koho zaujímajú podrobnosti.
 10. Žiadne nové nápady?
 11. @Samer303 No s tou optikou je to nešťastné... chcel som vedieť, ktoré zariadenie si naozaj môžeš v krabici odniesť domov z Telekom Centra, keď si kúpiš Magio Internet. A ktoré, z týchto zariadení majú spomínané funkcie, lebo pri každom nie sú napísané špecifikácie... @Matej ako si spravil to "@PtrkHrnk" aby sa to pekne zobrazilo s prepojením? Mne to nefunguje automaticky. A nie z toho mena ten nick našťastie nie je. Pokiaľ viem tak 802.11a bolo len 5 GHz; b a g len 2,4 GHz; n a ac majú oboje
 12. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ktoré routre sa v súčasnosti fyzicky ponúkajú k programom Magio Internetu? A ktoré z nich majú niektorú z týchto funkcií: Wi-fi 802.11ac MIMO s podporou viacerých zariadení 5 GHz vysielacie pásmo Ďakujem za odpoveď.
 13. Aj mi vypadáva spojenie, aj vypínam router, aj sa mi mení IP adresa s tým sa nedá nič robiť...
 14. Možno som otázku formuloval nesprávne. Meniaca sa IP adresa nevadí mne, ale spomínanému správcovi. Nevadí... nie je to práve životne dôležitá stránka, ale zamrzí, že si na nej správca nedokáže spraviť poriadok
 15. Dobrý deň, mám problémy si prihlásením do účtu na jednom internetovom fóre. Keď stlačím tlačidlo Prihlásiť, tak stránka vyhodí chybu "Čas prihlásenia vypršal. Znovu sa prihláste." Správca fóra nenašiel príčinu na jeho strane, a tak sa domnieva, že problémom je "neustále sa meniaca" IP adresa môjho pripojenia. Je toto tvrdenie možné, a ak áno, ako tomu zabrániť? Ďakujem za odpoveď.