marcelmrc1

Člen
 • Počet príspevkov

  81
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal marcelmrc1

 1. Zdravím, Neviete niekto ci sa plánuje optika v obci Polomka 97666?
 2. Magio GO Benefit je len na jedno mobilné zariadenie, alebo tablet. Nefunguje webové rozhranie, ani aplikácia v TV. Zariadenie sa odstrániť nedá, jedine vyskúšaj technickú podporu 0800 123 777.
 3. Zdravím, Chcel by som sa spýtať, aký je vlastne rozdiel medzi produktom Magio Televízia a Magio Go. Na telekom linke mi povedali, že magio go mi nepôjde na aplikácií v smart TV, že na to potrebujem produkt Magio Televízia. V popise ale majú, že magio go je na 2 zariadenia. Tak teraz neviem ako to vlastne je.
 4. Zdravím, zistil som, že Magio Go pri voľbe kvality "vysoká" ide v maximálnom rozlíšení 1280x720. Je to naozaj tak? Magio Go vysiela iba HD 1280x720?? Nevysielajú full HD 1920x1080????
 5. Ja zase keď pozerám cez google chrome a nastavím kvalitu na "Vysoká" tak to aj tak stále ide len v strednej kvalite "middle", pritom som na optike 500Mbit
 6. A akú verziu používaš?? Platenú Magio Go, alebo Magio Go Benefit??
 7. Veď s tých informácií som to takto pochopil aj ja, ale prečo mi na telekome povedali, že Magio go nefunguje na apke na smart TV, že potrebujem magio televiziu?? Podporované zariadenia Smart TV a  Android Set-top box smart televízory Samsung s  OS Tizen od roku výroby 2017 a neskôr smart televízory a set-top boxy, ktoré podporujú Android TV 7 a vyšší Internetové prehliadače PC: Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox MAC: Safari, Google Chrome, Firefox Mobilné zariadenia (smartfón, tablet) iOS 11 a vyššie Android 7 a vyššie
 8. Čo to znamená, ešte jeden prístup na viac???
 9. Odtial že sa to deje skoro vsade vsade vysoký Ping, nízke rýchlosti atd
 10. Nie je uz kapacita siete a bude to ešte horsie
 11. Toto je pri Telekome bezna vec. Potrebuju kapacitu pre dalsich zakaznikov. 20/4 =5 s toho je jasne že pre biznis je lepšie 5 zakaznikov ktorým dajú 4 Mbit a budú platiť 5 ako jeden s 20mbit. To iste urobili sktualne aj mne. Nemaju už kapacity ale stale predavaju a priajaju novych zakaznikov, čiže jediná moznost potrebnu kapacitu zobrať od existujucich zakazniov
 12. Na zona.telekom.sk momentálne kontrola spotreby nefunguje.
 13. Ak napíšeš aký máš router ZTE II , alebo Speedport+, môžeme ti dať návod ako dané parametre zobraziš.
 14. Skús sem dať screen parametrov linky s routra.
 15. Málo informácií na to aby ti niekto poradil. Tebou udávanú rýchlosť 30/4 si nameral na Wifi, ale priamo na PC pripojeného káblom k routru? V každom prípade kontaktuj technikcú podporu internetu 0800 123 777 a tam ti to preveria.
 16. Hoď sem screen parametrov linky a hneď budeme múdrejší
 17. To, že pripoja ďalších tvojích susedov má samozrejme vplyv aj na parametre tvojej linky. Keď si tam bol predtým sám tak si mal lepšie parametre a teda bez problémov si mohol mal profil 80/8. Momentálne máš aktuálnu priepustnosť linky na úrovni 88 Mbit pri SNR 6.8 dB takže pri týchto parametroch by ti to nepotiahlo ani pôvodný 80 Mbit profil, pretože SNR by padla niekde na úroveň 5 dB a keďže 80-kový profil už nie je ale XL má 90/9 tak XL nemôžeš mať, najbližšia možnosť pre teba bola L+ profil 60/6, ktorý ti aktuálne nastavili a teraz by mala byť linka stabilná.
 18. Daj sem screen linky s routra aké máš parametre, až potom sa dá posúdiť kvalita linky. Ale môj osobný názor, ak ten kábel nepotrebuješ tak určite ho odcvakni od linky a nenechávaj ho pripojený.
 19. Na firme používame satelitný internet na miestach kde nie je iná možnosť ani žiadny signál mobilných operátorov, rýchlosť síce 20/8 Mbit/s, ale ako píše filipec12 je to na bežné používanie nepoužiteľné. Strašne vysoká latencia bežne aj 2000 - 3000 ms.
 20. Mám kamoša technika a ten mi tiež povedal, nech si to nevšímam, že ústredňa na základe parametrov linky automaticky znižuje SNR (výkon ), aby som zbytočne neovplyvňoval okolité linky a keď jej stačí na stabilnú prevádzku SNR 2 tak nastaví 2. Zase inému kde potrebuje pridá.
 21. Ahojte, Mám zaujímavý problém. Mám VDSL XL program už vyše roka, nakoľko vedľa na ulici Telekom vybudoval MSAN. Profil linky som mal dobrý, teda SNR sa pohybovalo okolo 7-8 dB, viď obr: Teraz zrazu pár týždňov som si všimol, že síce profil linky je nastavený síce na 91 Mbit , ale SNR sa mi pohybuje okolo 2 dB, resp. aj 0,6db kde dosiahnuteľná rýchlosť je 86 Mbit, to znamená, že by to ani nemalo vôbec fungovať a linka by mala okamžite padnúť, no linka vôbec nepadá a drží spojenie. Keď reštartnem router SNR je znova okolo 7 - 8 dB ale za pár hodín padne na 1 - 2 dB. Reklamoval som to aj na Telekome, technik niečo urobil na ústredni, linka sa pár krát reštartla, ale o pár hodín znova SNR 0,7 dB. Ako je môžné že linka nepadne??? Nemôže byť chybný router?? Či opäť volať na Telekom?
 22. Celý deň OKI, držalo SNR 8.2 dB a teraz už zas SNR 3.9 db: Ale zase test celkom OK:
 23. Čo tým myslíš??? Dátovú cestu? Interleaved/Interleaved?
 24. Pred chvíľou sa mi linka 2x reštartla a SNR je momentálne 8, ale skáče na 3,5 späť na 8. Dostal som aj IP s iného rozsahu, tak neviem či niečo robili technici, alebo počítač niečo skúšal
 25. OK , A čo teda s tým?? Nemám to riešiť keď linka nepadá?? SNR 0.6 je zrejmé problém. Zrejme na ústrední nastavili aby linka nepadála ani pri tak nízkom snr aby mohli poprípajat čo najviac ľudí v okolí. No mať snr 8 a priepustnosť 112 mbit a zrazu snr 1-3 a priepustnosť 85 mbit? Ale mať 91profil pri 85 max. priepustnosti je isto problém, ale ozvem sa a čo urobia??? Znížia profil na 60 a vybavené a o rok keď zase padne snr na 40 a vybavené. Celý Telekom.