marcelmrc1

Člen
 • Počet príspevkov

  73
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O marcelmrc1

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Odtial že sa to deje skoro vsade vsade vysoký Ping, nízke rýchlosti atd
 2. Nie je uz kapacita siete a bude to ešte horsie
 3. Toto je pri Telekome bezna vec. Potrebuju kapacitu pre dalsich zakaznikov. 20/4 =5 s toho je jasne že pre biznis je lepšie 5 zakaznikov ktorým dajú 4 Mbit a budú platiť 5 ako jeden s 20mbit. To iste urobili sktualne aj mne. Nemaju už kapacity ale stale predavaju a priajaju novych zakaznikov, čiže jediná moznost potrebnu kapacitu zobrať od existujucich zakazniov
 4. Na zona.telekom.sk momentálne kontrola spotreby nefunguje.
 5. Ak napíšeš aký máš router ZTE II , alebo Speedport+, môžeme ti dať návod ako dané parametre zobraziš.
 6. Skús sem dať screen parametrov linky s routra.
 7. Málo informácií na to aby ti niekto poradil. Tebou udávanú rýchlosť 30/4 si nameral na Wifi, ale priamo na PC pripojeného káblom k routru? V každom prípade kontaktuj technikcú podporu internetu 0800 123 777 a tam ti to preveria.
 8. Hoď sem screen parametrov linky a hneď budeme múdrejší
 9. To, že pripoja ďalších tvojích susedov má samozrejme vplyv aj na parametre tvojej linky. Keď si tam bol predtým sám tak si mal lepšie parametre a teda bez problémov si mohol mal profil 80/8. Momentálne máš aktuálnu priepustnosť linky na úrovni 88 Mbit pri SNR 6.8 dB takže pri týchto parametroch by ti to nepotiahlo ani pôvodný 80 Mbit profil, pretože SNR by padla niekde na úroveň 5 dB a keďže 80-kový profil už nie je ale XL má 90/9 tak XL nemôžeš mať, najbližšia možnosť pre teba bola L+ profil 60/6, ktorý ti aktuálne nastavili a teraz by mala byť linka stabilná.
 10. Daj sem screen linky s routra aké máš parametre, až potom sa dá posúdiť kvalita linky. Ale môj osobný názor, ak ten kábel nepotrebuješ tak určite ho odcvakni od linky a nenechávaj ho pripojený.
 11. Na firme používame satelitný internet na miestach kde nie je iná možnosť ani žiadny signál mobilných operátorov, rýchlosť síce 20/8 Mbit/s, ale ako píše filipec12 je to na bežné používanie nepoužiteľné. Strašne vysoká latencia bežne aj 2000 - 3000 ms.
 12. Mám kamoša technika a ten mi tiež povedal, nech si to nevšímam, že ústredňa na základe parametrov linky automaticky znižuje SNR (výkon ), aby som zbytočne neovplyvňoval okolité linky a keď jej stačí na stabilnú prevádzku SNR 2 tak nastaví 2. Zase inému kde potrebuje pridá.
 13. Celý deň OKI, držalo SNR 8.2 dB a teraz už zas SNR 3.9 db: Ale zase test celkom OK:
 14. Čo tým myslíš??? Dátovú cestu? Interleaved/Interleaved?
 15. Pred chvíľou sa mi linka 2x reštartla a SNR je momentálne 8, ale skáče na 3,5 späť na 8. Dostal som aj IP s iného rozsahu, tak neviem či niečo robili technici, alebo počítač niečo skúšal