marcelmrc1

Člen
 • Počet príspevkov

  28
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O marcelmrc1

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Zdravím, chcem sa spýtať či sa neplánuje nasadenie technológie VDSL supervectoring v obci Polomka , 97666, nakoľko VDSL pokrytie tu máme, ale len do 800 m od ústredne. Tiež sa chcem spýtať či sa neplánuje vybudovanie optickej siete v tejto obci. Ďakujem .
 2. Zdravím, od 11.4.2019 nefunguje kontrola spotreby dát internetu na portali zona.telekom.sk. Posledný záznam tam mám s 11.4.2019 a už ďalej to nezobrazuje. Neviete niekto prečo to prestalo fungovať??
 3. Čo sa týka ZTE II tiež s ním nemám nejakú dobrú skúsenosť. Často mi zamŕzal, tak som si kúpil vlastný TP-LINK a bolo to celé úplne o niečom inom, dokonca aj priepustnosť linky vyššia. Čo sa týka magio televízie, s vlastným routrom je dosť problém, pretože Telekom funkčnosť garantuje len s ich zariadením. Niekde na nete isto nájdeš návod ako to nastaviť aj na vlastnom, vyskúšaj. Aký vlastný router si použil??
 4. Linka ti beží zatiaľ hodinu aj tri minúty s nastaveným inicializačným profilom 5275/52612. Maximálnu priepustnosť na linke máš 64558/121184. Parametre linky máš dobré, takže predpokladám že ti po nejakom čase cca týždeň prepnú profil 80/8 Mbps.
 5. Podľa screenu máš router ZTE. Tak ten upload aj down je otrasný, vrátane ping. Urob screen aké máš parametre linky.
 6. To áno, to skúsim, skôr som mal na mysli, dôvod prečo sa to stalo. Či Telekom mohol vypnúť na diaľku web management, alebo ten router jednoducho zblbol.
 7. Zdravím, používam zariadenie ZTE II od Telekomu už asi mesiac a všetko bez problémov. Až dnes sa mi stala taká vec, že keď zadám cez prehliadač 192.168.1.1 tak len dlho načítava a nakoniec vypíše: ERR_TIMED_OUT . Naposledy som tam bol ešte včera. Keď tu IP pingnem s PC normálne pingá, aj internet normálne funguje, len webové rozhranie s ničoho nič prestalo fungovať. Vyskúšal som na rôzných PC, aj cez wifi aj s mobilu a nejde to. Môže byť, že telekom mi zablokoval webový management??
 8. Ešte jedná otázka ako som už písal 22.8 mi po týždni bežania inicializačného profilu zvýšili linku na profil 3199/31552 kbps viď prvý obrázok, linka bežala bez rozpadu až do 31.8 kde sa linka reštartla a nabehla pod profilom viď. obrázok vedľa. Na technickej podpore telekomu mi povedali, že nevedia prečo došlo k rozpadu, že v logoch nič nevidia. No keď si porovnáte jednotlivé parametre tak sa zrazu líšia napríklad šumové rozpätie je iné, útlm vedenia, výstupný výkon, hĺbka prekladania, ale zmenilo sa aj INP s 2/2.5 symboly na 2/3 symboly. Čo sa mohlo udiať??
 9. No to ja už neviem ako to majú, ale linka je online 4 dní pri SNR 5.2 - 6.2 bez rozpadu a dokonca ani chybovost na linke nie je. Takže záleží asi od toho ako to nastavia na DSLane.
 10. Tak to mi povedali na technickom oddelení, že linka môže bežať aj pri SNR 4 dB. Linka je už online 32 hodín s profílom 31552/3199 zatiaľ bez rozpadu. SNR kolísalo od 6,4 dB cez deň až po 5,2 dB v noci o 22:00, ale bez rozpadu zatiaľ.
 11. Áno len nechcem teraz meniť Router, aby tam nebol zbytočný rozpad linky. Nejaký čas to budem testovať s novým profilom, potom sa uvidí.
 12. Ešte dodám, že zatiaľ bežím na ZTE II, ale už mám kúpený aj TP-LINK Archer VR600b, len to nechcem teraz prehadzovať, nech nemám zbytočné rozpady spojenia, keď len dnes mi zvýšili profil, tak nech to nechám bežať aspoň týždeň, aj keď by možno stálo za hriech vyskúšať aké SNR budem mať s týmto routerom. Na rôznych fórach som sa dočítal, že údajne dosahuje lepšie parametre linky ako telekomácke routre a hlavne že vykazuje lepšiu priepustnosť linky.
 13. Volal som na technickú podporu internetu, že po zdvihnutí profilu mi SNR klesá aj pod 6 dB či nebude linka padať a tam mi povedali že si SNR nemám všímať, že linka môže bežať aj so SNR 4 dB a nemusí padať. Že to mám sledovať a pokiaľ to bude padať bude sa to riešiť. Zatiaľ 11 hodín bez spadnutia. Je 19:12 a aktuálne SNR 5.7 dB tak uvidíme.
 14. Ahojte, Tak dnes po týždni bežania testovacieho profilu mi to zdvihli na 30 Mbit/s. Linka zatiaľ stabilná.
 15. Resp. ako sú tu už písal v inej téme kábel od telekomu mám privedený zo stĺpa do domu , ukončený na stene v svorkovnici. Odtiaľ mám potiahnuté klasickou dvojlinkou k routeru. Má tá dvojlinka vplyv na parametre linky?? Je potrebné ju vymeniť za FTP/UTP kábel, kde sú pary medzi sebou navzájom točené? Zlepší mi to parametre? Alebo na tých 15 metroch obyčanejnej dvojlinky to až tak na paramentre liky nevplýva? Ďakujem.