marcelmrc1

Člen
 • Počet príspevkov

  54
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O marcelmrc1

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Mal som možnosť osobne vidieť pár L profilov, ktoré sú stále prihlásené XL profilom 11518/91518, takže to vyzerá že to nechali navýšené.
 2. Zdravím, Chcem sa spýtať, či niekto nevie ako je to s dočasným zrýchlenim magio internetu, ktorý mal byť do 31.7.2020. Nechajú navýšené profily už trvalo, pretože dnes som pozeral u kamoša a profil má stále navýšeny.
 3. A ktorý s týchto dvoch mi odporúčate, ak má niekto skúsenosti.
 4. Zdravím, mám ZTE II a dovolí mi to vytvoriť len 10 rezervačiek pre IP adresu na základe MAC adresy. Neviete ak by som vymenil zariadenie za prémiový Sercomm Speedport+, koľko rezervačiek dovolí vytvoriť??
 5. To rozumiem ale myslím to tak ze zvýšenie profilu nezmení parametre??? Teda nezmení útlm a logicky aj max priepustnosť??
 6. Takže čím viac linku žhavis tak maximálna priepustnosť neklesá na základe zmeny utlmu atď??
 7. To chápem, ale keď tam nastavia 95-99 Mbit profil tak ta max. priepustnosť 111Mbit môže padnúť aj na 90 kľudne lebo sa zmenia parametre linky a potom to už nezvládne 90 profil nie??? Alebo moja úvaha je nesprávna??
 8. ale 111 Mbits je dostatočne, keď mi nastavia 90-tkový profil, nebude to na hranici??
 9. Zdravím, Na základe dostupnosti Magio internetu XL na mojej adrese som zrealizoval zmenu s VDSL L na VDSL XL. Zatiaľ mám router prihlásený profilom 5306/56476 kbps. Myslíte že to na základe parametrov dá ešte viac??
 10. Myslíš, že podľa parametrov by linka dala ešte viac??
 11. Banskobystrický kraj, okres Brezno zvýšenie dnes pred obedom.
 12. A kde si to našiel, že je len za 49 centov??
 13. Aký prémiový router máš na mysli??
 14. Osobne si myslím, že celé toto zvyšovanie je zo strany Telekomu marketingový ťah, ako nám zalepiť oči omrvinkami, a týka sa hlavne optiky. Optika už aj tak mala dostatočné rýchlosti. Oni dobre vedia, že možno cca 70 - 80% VDSL liniek je pri daných programoch parametricky na hrane a teda linka žiadne zvýšenie profilu nezvládne. Ešte si povedia v reklame "Všade kde je to možné" . Takže u väčšiny VDSL liniek rýchlosť ostáva pôvodná. A tým zvyšným 20% ich to nezabije, že zdvihnú o 10 Mbit. Keby radšej miesto celej tejto frašky zo zvyšovaním, kde uspokoja možno 20-30% zákazníkov riešili upgrade technológie, ústrední, budovanie MSAN, aby nejaké to ich zrýchľovanie aj malo zmysel. A kde aj MSAN-y vybudujú, tak nie pre existujúcich zákazníkov. Na tých sa môžu vykašľať. Presne môj prípad. Na mojej ulici 400 m odo mňa urobili MSAN , ale samozrejme mňa tam zapojiť nemôžu, lebo sa nedá. a som zapojený priamo s ústredne cca 1,1 km a linka samozrejme na hrane, takže žiadne zvyšovanie ako u väčšiny VDSL liniek. Typické pre Telekom.
 15. Záleží na tom akú ma pozíciu a koľko ľudí by mu volalo..:)