Rudolf

Člen
 • Počet príspevkov

  10
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Rudolf

 1. Maximálnu rýchlosť linky ti zisti technik s testerom linky. Mne na VDSL zistil 57kbps. Ale to nie je nič platne, lebo "špičkový" router Sercomm Sppedport+ sa dokáže na tejto linke spojiť iba na 33kbps a nikto s tým nič nevie urobiť. Už to ani neriešim
 2. Pripajam sa k jaroslav.zak. Som z Kosic , byvam v rodinnom dome, cakam roky. Dokonca je uz 2 roky spracovany projekt ale realizacia odsunuta na neurcity termin.
 3. Dobrý deň Vh1551, môžete mi napísať, ktorá firma zastupujúca Telekom realizovala práce? Prípadne mi pošlite info na Súkromnú správu. Ďakujem. Dobrý deň Mirko, jasné, že by som chcel využívať optiku a dokonca nie len preto, že v tomto čase ako väčšina, pracujeme s manželkou z domu. Ide aj o to, že napr. môj syn musel odísť z rodinného domu do bytového, kvôli optike a teda rýchlosti internetu, veľmi dôležitú pre jeho prácu v IT odbore. Práve pred časom mi poslal info o jeho rýchlosti meranej na optike: 793,8Mb/s na 503,4Mb/s, 9,347ms a ja som mu poslal svoju rýchlosť na VDSL: 23Mb/s na 2,452Mb/s, 67,37ms
 4. Ahoj, som z Topoľovej a dodnes som čakal čo Vám odpovedia. Mne tu pred časom napísali, že Telekom neplánuje realizovať stavbu INS FTTH KE Košice - Juh Rázusova, kde je odsúhlasená optika pre 23 ulíc. Hoci stavbu majú povolenú, neplánujú realizáciu, vraj to je interná záležitosť prečo to nerobia. Tomu som absolútne nechápal, no teraz sa ponúka jedno vysvetlenie. Ste si istý, že stavbu na Riznerovej realizuje niekto v mene Telekomu? Ja so skôr myslím, že je to stavba VSD. Tam, kde dajú vzdušné vedenia do zeme pridajú k nim aj optiku. VSD ponúka využívanie tejto optiky komukoľvek z providerov, kto ma záujem. V zozname na ich stránke je ich13, ale Telekom tam nie je. Ja som dopadol oveľa horšie , lebo u nás na Topoľovej nerobí optiku ani VSD, ani Telekom.
 5. Podľa mojej úvahy tieto "možno" peniaze len zneisťujú a odďaľujú plánované investície ST a konkurencie do optických sieti
 6. Otázka pre Mirka: Vieš zistiť, kedy sa začne s výstavbou optiky na pomerne veľkej častí Košíc - Juh, trasa cca 10km, 23 ulíc, moja je Topoľová . Mesto Košice vydalo pre externú firmu, ktorá zastupuje Slovak Telekom, Rozhodnutie o umiestnení stavby 16.1.2020. Ďakujem.
 7. Ďakujem Mirko, no nejako tomu nerozumiem. Slovak Telekom požiada mesto Košice o možnosť optického pripojenia objektov na spomínaných 23 uliciach a keď ho od mesta dostane ( stavebné rozhodnutie), potom sa to nechystá zrealizovať ? Mirko, môžeš zistiť ako to vlastne funguje?
 8. Zatiaľ ďakujem Aj mne to tak príde, lebo nevidím žiadny pohyb, ale ak budeš vedieť presnejšie pošli info.
 9. Ahoj, nejaky dovod musi byt a kompetentní ho aj vedia ale nepovedia. Ja len dufam, ze to nie je ta informacia o moznom dotovani miest, ktore nie su lukrativne, ktore sa stale z casu na cas objavia a negativne zasahuju do planov operatorov tahat optiku aj do rodinnych domov v mestach alebo dedin apod.
 10. Dobrý deň, prečo dochádza k presúvaniu predpokladaných termínov ukončenia výstavby optiky v KE Staré mesto ulica napr. Grešákova: z 3.7.2020 = predpokladané ukončenie 31.7.2020 z 3.8.2020 = predpokladané ukončenie 30.9.2020 zo 6.8.2020 = predpokladané ukončenie 30.6.2021 Informácie čerpané zo Zoznamu plánovaných lokalít.