polak.expres

Člen
 • Počet príspevkov

  23
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O polak.expres

 • Hodnosť:
  Inštruktor
 1. To je fajn, najmä pre tých, čo nedosahovali plné rýchlosti. P.S.: A ak dosahujem 50/5 Mbit/s?
 2. "Zrýchlenie" v BA kraji (1. obr. - pred zrýchlením; 2.obr. - po zrýchlení). Žiaľ...
 3. Mne dnes prišla na Note 9 aktualizácia.
 4. @Emčo, pokiaľ dobre viem, tak Telekom túto aktualizáciu už schválil, teraz to je už na Samsungu, kedy ju sprístupní. Dúfame viacerí, že by to mohlo tento mesiac už byť.
 5. Ešte tak umožniť sledovať 2HD streamy na VDSL naraz, aby sa dali sledovať tie kanály na obidvoch TV.
 6. Ja som sa ohľadom aktualizácie OS na NOTE9 pýtal na facebooku a odpovedali, že do konca mesiaca by mala byť sprístupnená. Od včera je postupne sprístupnená aktualizácia pre nebrandované Note9, tak by postupne mala byť aj pre nás, čo si mobil zakúpili u operátorov.
 7. Ďakujem za informácie. Nakoniec mi dali 50/5 Mbit/s, len by som sa chcel ešte spýtať za FEC chyby? O čo vlastne ide a či je normálne ich mať +-120/sek (niekedy viac, niekedy menej)? Viem, že keď ich je príliš tak sa router sám reštartuje, no potom dlho trvá než nabehne internet (kontrolka Online na routri). Máte niekto podobné skúsenosti? Ďakujem.
 8. Dobrý večer, zrejme máte VDSL, na tejto technológii ešte len Telekom testuje možnosť sledovať 2 HD streamy naraz. Kedy to spustia aj pre zákazníkov je otázne.
 9. Zdravím, chcel by som Vás tu poprosiť o radu a spýtať sa Vás, či by sa oplatil prechod na VDSL XL z aktuálneho VDSL L? Viem, že 80/8 Mbit/s tu nedosiahnem, ale či by sa dalo dosiahnuť 50/5 Mbit/s? Prikladám aj parametre z routra. Ďakujem za radu.
 10. Zdravím @Branimír Marić ,
 11. 1. Plánuje sa niečo robiť s FUP obmedzením pri VDSL - zrušiť ho, alebo ho aspoň zvýšiť, hoci podľa mňa je to zbytočné obmedzenie. 2. Bude sa dať v najbližšej budúcnosti sledovať na VDSL na obidvoch streamoch v HD? 3. Čo plánujete s ADSL? Ponechať ho, zrušiť a kompletne nahradiť VDSL? Kedže do roku 2020 by každá domácnosť mala mať min 30 Mbit/s. 4. Ako je to s pokrývaním miest optikou (najmä mesto Malacky)? Prečo sa pri rozširovaní FTTH siete, nepokrývajú aj ulice "po ceste" k novej lokalite? Pri pokrývaním ulíc (S. Chalúpku...) nás jednoducho preskočili, hoci záujem tu je a taktiež boli zadávané aj podnety (vid lokalita na obrázku).
 12. Už Telekom poskytuje 1Gbit/s optiku, je ale potrebné mať Magio Internet XL (na optike) a priplatiť si 5€ mesačne. Rýchlosti sú tuším D: 1Gbit/s a U: 100Mbit/s. Objednať sa dá cez zákaznícku linku alebo osobne na predajni, pri nových objednávkach resp. predlžovaní viazanosti sa dá objednať aj cez web.
 13. Podnetov na zlepšenie pokrytia som zadával už x-krát, no odpoveď je stále rovnaká - neplánujeme. V prípade ak chcete, môžte spísať petíciu... Hoci nedávno pokrývali ul. J. Kalinčiaka a S. Chalúpku, ktoré sú blízko vyznačenej oblasti (oválna kružnica). Taktiež zadávali podnet aj susedia, takže nie som jediný, ktorí má záujem o optiku, čiže klientov by tu mali dosť. Tiež mi nie je jasné, prečo nás "preskočili" pri budovaní FTTH siete na ďalších uliciach a nepokryli aj nás, nakoľko podnetov mali od nás neúrekom?? Že by tu nebýval nikto známy, alebo, že by sme boli menej dôležitý ľudia (zákazníci)?? Vedel by mi prosím niekto poradiť, ako z tejto situácie? Kedže zadávanie podnetov nepomáha (okolité ulice pokrývajú, resp. už pokryté sú, no na našej ul. a okolí sa im nejako pokrývať nechce). Alebo je to tak, že čím viac ľudí zadá podnetov, tak tým pomalšie (dlhšie) trvá pokrytie. A odpovede typu, neoplatí sa to, nedostatok zákazníkov a pod. nie sú pravdivé, nakoľko záujemcov a tým pádom aj zákazníkov (nových alebo existujúcich) tu je dosť, tak isto, keď sa im oplatí nás (preskočiť) a pokrývať ďalšie ulice, tak sa im oplatí pokryť aj danú oblasť (ovál). Je možné získať odpoveď od niekoho kompetentného? Hlavne by ma zaujímalo prečo nás "preskočili" a aké sú ich kritéria na pokrývanie lokalít FTTH sieťou? Ďakujem
 14. Môj známy má 2 magio boxe a najskôr mu prišla na box s HDD a za pár dní na box bez HDD. Aj to písal na chat technickej podpory a ako dopísal, tak mu prišla na boxe výzva na aktualizáciu.
 15. Nie tak celkom, čísla, ktoré sú v skupine Magenta si medzi sebou volajú, posielajú SMS a MMS zadarmo. Je jedno, či priateľka ti zavolá, pošle SMS, alebo ty jej. V rámci skupiny je to zadarmo. Tiež si tam môžete pridať rodinných príslušníkov (alebo kamarátov), ktorý majú tel. číslo v Telekome (EASY kartu, paušál...)a potom si aj s nimi budete môcť volať a písať SMS, MMS zadarmo. Za Magentu sa neplatí nič. V prípade ak máš (plánuješ mať), tak si tam do Magenty môžeš pridať internet a TV (od Telekomu). K Happy XS mini je možné si zvoliť 3 čísla (nemusia byť v Telekome), na ktoré by priateľka volala zadarmo - netýkalo by sa to SMS, MMS.