Peter443

Člen
 • Počet príspevkov

  14
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O Peter443

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Len si to tu odložím, skoro ako na Slovensku: https://www.root.cz/zpravicky/cetin-planuje-do-sedmi-let-zprovoznit-milion-gigabitovych-pripojek/
 2. V Česku CETIN (prevádzkovateľ pevnej infraštruktúry) už niekoľko rokov vo veľkom nasadzuje predsunuté DSLAMy, od minulého roka spúšťa vektoring. Len na Slovensku "sa nedá" (ako vždy) a milión výhovoriek a vzdušných zámkov k tomu. Si pamätám, že pred pár rokmi boli u nás komplet rozkopané obce kvôli výstavbe kanalizácie, ale samosprávy neboli schopné sa dohodnúť ani na tom, že by sa ako vedľajší projekt zakopala aspoň prázdna chránička, do ktorej by sa neskôr zafúkala optika. Keď si chcú udržovať skanzen pre dôchodcov, tak nech sa nevidia, že im mladí zdrhajú.
 3. Zdá sa mi, že sa situácia od včera mierne zlepšila. Spomalenie tu je, ale nie až tak výrazné. A zdá sa mi, že viac je postihnutá medzinárodná prevádzka (v zmysle "mimo SK+CZ").
 4. Sťažnosti na toto sú aj na FB Telekomu (keď sa prehrabete tou hromadou spamu, keď istí jedinci musia dookola tapetovať tým istým obrázkom), ale nezdá sa, že by Telekom priznal väčší problém...
 5. Mám rovnaký problém, výrazné spomalenie vo večerných hodinách, takisto to začalo asi pred 2 týždňami. Najhoršie na tom je, že reálne prenosy súborov sú na tom ešte horšie ako syntetické testy rýchlosti (Speedtest download 15 Mbps, reálne sťahovanie tak 5-8 Mbps).
 6. Už dávajú nabíjacie? Kedysi boli klasické alkalické.
 7. Šetria peniaze pre JOJku s Markízou
 8. Toľko silných rečí a výsledok: http://www.zive.sk/clanok/124902/joj-k-nasmu-vyradeniu-nepride-s-operatormi-sme-sa-dohodli
 9. Skúsil som to a trvá to plusmínus rovnako dlho ako v štandardnom USB porte v notebooku Jediná negatívna skúsenosť je, že nesvieti LEDka pri nabíjaní z magioboxu.
 10. Tiež pozorujete na VH1 classic zvláštne artefakty vo zvuku (trochu to pripomína preskakovanie zvuku na poškriabanom CD)?
 11. Operátori sú pripravení na vyradenie staníc JOJ, JOJ Plus a WAU z programovej ponuky http://www.omediach.com/tv/item/10983-operatori-su-pripraveni-vyradit-vsetky-programy-joj-z-ponuky Tak operátori prešli do protiútoku.
 12. Samozrejme je to IBAN, ale stále je treba VS na spárovanie platby s faktúrou. Slovenské banky majú stále priamo možnosť zadania VS, KS a ŠS (možno to iba na pozadí prevedú na SEPA formát, kto vie). V prípade zahraničnej banky to ale nebude.
 13. Zdravím, potreboval by som jednorázovo zaplatiť faktúru zo zahraničného účtu, ale v rámci SEPA platieb sa nedá zadať variabliný symbol (je to česká a slovenská špecialita). Všeobecne banky radia ako náhradu použiť formát "/VS1234567890" do referencie platby. Prebehne v tomto prípade správne spárovanie platby?
 14. Podobne - môžem zmeniť nastavenie pre 15,12,... rokov. Ale nemôžem zrušiť blokovanie pre 18 rokov - a nemám ani tlačidlo "Odblokovať všetko". Občas to lezie na nervy- televízie dodávajú všelijaké dáta, pravidelne sú zablokované dokumenty na Viasatoch a minule boli ako nevhodné pre deti označené GBS na Jednotke