znah

Člen
 • Počet príspevkov

  3
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O znah

 • Hodnosť:
  Čestný člen
 1. Keďže máme aj pevnú linku, Router od Telekomu bola podmienka a tam sa užívateľský nedal zapnúť Bridge. Čo som zistil a pochopil, Telekom má dve konfigurácie a tie na diaľku nahráva do zariadení (Klasika vs. Bridge).
 2. Díky moc za odpovede. Jop, to som ani nepísal, ale určite verená dyn. IPv4 + modem do Bridge módu. A ako hovoríš tiež, bohate stačí základ, aj tak to bude robiť len prevodník optika-ethernet. A len poznamenám k tvojej poznámke o prechode na bridge, u mňa to trvalo (VDSL prípojka), kým slečny/pani na zákazníckej linke pochopili o čo ich žiadam až cca. 2 mesiace telefonátov. Som aj volal na technickú linku a tam pán hneď vedel že čo chcem ale nemôže to on urobiť, že musím cez zákaznícku. Len mi poradil, že im mám hovoriť nie Bridge ale že router bez wifi (alebo vypnúť wifi ?) + že oni mi ho musia na diaľku reštartovať (nie ja, ako stále chceli), tým sa nahrá nová konfigurácia do neho. Ale ešte raz všetkým ďakujem za odpovede.
 3. Dobrý deň všetkým, chcem sa opýtať na pár vecí, aby som mal jasno ešte pred tým, než to príde a verím, že sú tu ľudia s týmito skúsenosťami. U nás v obci budujú Optický internet (zatiaľ len pokladajú chráničky a trubičky). Aktuálne máme internet cez VDSL: balík L - 40/4 (viacej nedá linka=ďaleko od ústredne) + pevnú linku cez VDSL modem + modem v režime bridge. Moja hlavná otázka je, že keď sa bude finálne spúšťať Optika a budú aktivácie zákazníckych prípojok (predpokladám že ich natiahnutie do domu bude ešte pred tým), ako to bude prebehať ? Keď požiadam o optiku a aktivujú mi ju, automaticky sa vypne VDSL alebo je tam nejaká prechodná doba, keď sú obi dve služby aktívne (napr. pár dní) ? Ako to bude s pevnou linkou ? Zostane cez optický modem ako je to teraz cez VDSL modem alebo sa znovu prehodí na metaliku (starú telefónnu 4-linku), ako bola kedysi ? Pre istotu posledná otázka: aj optické modemy podporujú zmenu režimu na bridge, či ? Ďakujem predom za všetky odpovede. Martin