sadomaf

Člen
 • Počet príspevkov

  3
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O sadomaf

 • Hodnosť:
  Čestný člen
 1. Ano, je to mozne otazne je ci to budu vediet resp. chciet spravit. Samozrejme zalezi od kvality vedenia a vzdialenosti od ustredne. Momentalne mas nastaveny Path Mode na Interleaved. To znamena, ze je tam nastavene urcte oneskorenie. Ak by ta prepli na FASTPATH tak by si to "umele" oneskorenie nemal. Aby si to nepochopil zle. Kebyze mas FASTPATH to nebude znamenat ze budes mat ping 1 na cely svet. Tak max na prvy telekom server ku ktoremu budes pripojeny (velmi idealny stav). Co by sa stalo s vacsou pravdepodobnostou je, ze by ti zacal padat net. Pretoze s nulovymi hodnotami interleave depth by si nemal ziadnu ochranu voci stratam paketov z dovodu akehokolvek rusenia na linke. Ja by som praveze chel spravit presny opak a to zvysit Interleave depth na mojej linke nech mam kludne ping i 50 nech mi ide stabilnejsie net bez zmeny profilu rychlosti. Len niet to komu v telekome povedat.
 2. Ahoj, vďaka za informáciu. Tajne som dúfal, že to bude tento rok, ale keďže som na FTTN riešení tak sa ma to ani na ten budúci veľmi nedotkne a ak áno tak sa to môže ešte zhoršiť. Priznám sa nie celkom rozumiem tomu ako sa to bude dať spraviť len na FTTC/B keďže v jednom kábli v zemi sú linky čo majú 150m, ale aj 2km a ak správne rozumiem teórii vektoringu by mali byť zapojené do vektorovej skupiny aby bolo možné čo najlepšie potlačiť crosstalk. Jedine, že dlhšie linky budú regulované cez DSM (DLM) čo spôsobí, že tým čo bývajú ďalej od ústredne sa zníži rýchlosť prenosu prípadne zvýši interleaving depth v prípade, že sa na linke vyskytne šum (sused režúci drevo el. pílou).
 3. Chcem sa opýtať sú nejaké aspoň približné informácie kedy bude spustený vektoring ( ITU-T G.993.5 ) v Prešove. Hľadal som informácie na stránke https://www.telekom.sk/dokumenty/informacie-o-vts-st/ ale Prešov tam nieje spomenutý. Moja druhá otázka: Plánuje sa spustenie spustenie aj G.INP ( G.998.4 )? Je aj nejaký predbežný dátum? Keďže podľa informácií, ktoré som dostal na telekom infolinke nieje v pláne rozširovanie ústrední v Prešove tieto technológie sú jediné možnosti pre zákazníkov žijúcich ďalej ako 500m od ústredne mať rýchli a stabilný internet po telefónnom drôte. Ďakujem