montalban

Člen
 • Počet príspevkov

  23
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal montalban

 1. Nie. Ale môžeš odstúpiť od zmluvy bez pokuty. :smileyhappy:
 2. Poradím Ti funkčné riešenie. Na zabezpečenie Magio IPTV je najvhodnejšie potiahnuť kábel od tvojho hlavného routra Vigor až k Magio set-top-boxu. Pre zabezpečenie wifi na prízemí potiahni ďalší kábel a pripoj wifi router (D-link) v režime AP (access point). To znamená na D-linku vypnúť DHCP server a zapnúť wifi. Žiadne zariadenie v sieti nesmie mať rovnakú IP adresu. (zmeň IP na D-linku aby nekolidovala s Vigor). Pre znalého človeka je to jednoduchá vec. Tu máš link na študovanie. Ako použiť wifi router ako AP (access point)
 3. Lebo peniaze. Brat s nimi podpísal zmluvu, lenže potom zistili, že by museli pridať ďalší stĺp lebo býva v bočnej uličke. Hneď zrušili zmluvu. Je to firma, ktorá chce len inkasovať. Zlepšenie služieb ju nezaujíma (dslamy na úrovni ulíc, aby mohol mať každý VDSL). Čo sa vyradí z Nemecka (technika) ide na Slovensko. Majú plno pracovníkov, ktorí ponúkajú sluźby, ktoré ani nebudú fungovať v poriadku na určitom mieste. Keď sa človek spýta trochu odbornejšie odvolávajú sa na technikov (veľa ich poprepúšťali). Ich služby ľudia používajú, lebo nemajú veľmi na výber.
 4. Keď sa pripájaš káblom je sieťová karta na PC (notebooku) gigabitová? Pozri aj na RJ-45 konektory v kábloch. (je zapojených všetkých 8-žíl?). S wifi je to vždy lotéria. Nevieme v akom zarušenom prostredí sa nachádzaš.
 5. Powerline je mizerná technológia spôsobujúca rušenie. Ja osobne by som ju zakázal. Natiahni ethernetový kábel a problémy zmiznú.
 6. Vymaž históriu v prehliadači. Stránka bola príliš preťažená keď som chcel pozerať Premiere League. Grafika je prehľadnejšia aj keď je to stále Verimatrix ViewRight plugin. Teraz už to funguje v poriadku.
 7. Trochu upravená grafika. Potvrdzujem problémy s načítaním stránky. Predtým to šlo bez problémov.
 8. Potrebuješ router s gigabitovým WAN portom. Ten Belkin má len 100 Mbit-ové RJ-45 porty. Ak chceš naplno využiť lepšie pripojenie potrebuješ výkonný router s gigabitovými portami. (1 Gb/s=1 000 Mb/s)
 9. Už sa to tu riešilo. Výmena boxu nutná. Slabý zvuk
 10. Pane Bože! Zavolaj si k tomu niekoho.
 11. Bývam na dedine a DSL internet od Telekomu mám už 9 rokov. Mám 10 Mb/s, ktorý funguje spoľahlivo. Bývam asi 500 m od ústredne. Nedávno mi odišiel router po búrke a už na druhý deň po zavolaní do Telekomu prišiel technik a router vymenil. Takže Telekom rieši problémy veľmi rýchlo. Dosť hrám hry a vďaka pripojeniu po kábli je to v pohode. Ja som veľmi spokojný, ale optiku by som bral hneď. Škoda, že ťahať optiku do dedín je tak problematické. U nás v dedine je dostupný ešte wimax ale to je katastrofálne pripojenie. Takže v podstate ani veľmi nemám na výber ale DSL mi vyhovuje a som spokojný.
 12. Na Vigore vypni wifi a cez kábel zapoj access point Mikrotik RB951G-2HnD.
 13. Presne tak! Už dávno mali byť dslamy na úrovni ulíc, aby mohol mať VDSL každý.
 14. Ja som na routri ADB VV3212 vypol wifi a som spokojný. Káblom som pripojil AP (access point) a využívam wifi cez neho. Tým som odbremenil ADB VV3212, ktorý so zapnutou wifi nestíhal. Tu máš návod. Len na AP nechaj zapnutú wifi. http://it.cestuji.info/modem-jako-switch.php
 15. V takom prípade sa zvykne nahrať najnovší firmware (cez IE a prostredníctvom kábla, nie cez wifi!) ak je k dispozícii. Potom sa podľa návodu prihlásiš na webové rozhranie routra a nastavíš parametre linky: VPI: 1, VCI: 32, typ zapúzdrenia: LLC/SNAP, protokol: PPPoE, modulácia: Multimode. Doplníš prihlasovacie údaje od ISP (Telekom) a zapneš wifi (nastavíš bezpečnosť WPA2, názov a heslo wifi). Reštartuješ router.
 16. Vyskúšaj zapojiť pevnú linku priamo do routra či nepôjde. Pravdepodobne ti zrušili analógové pripojenie pevnej linky a pôjde to len digitálne (cez internet zapojením telefónu priamo do routra).
 17. Vysoká škola nie je nutná, stačilo prečítať manuál. :smileyhappy:
 18. Janka je reálna osoba? Podľa odpovedí som ju považoval za robota (umelú inteligenciu), ktorá generuje automatické odpovede diskutujúcim používateĺom fóra.
 19. Slovak sport 2 bol vyradený z ponuky operátora.
 20. Router ADB VV3212 je locknutý (zamknutý) Telekomom, takže možnosti nastavenia pre užívateľov sú obmedzené. Ak sa aj dá zmeniť IP adresa routra (je to potrebné pre špecifické prípady) po reštarte routra je tam znovu pôvodná. LAN kábel môže dosahovať dĺžku 100 m. Takže nejakých 13-14 m je úplne v pohode. Pre použitie druhého routra ako AP (access point) je potrebné vypnúť DHCP, zmeniť IP adresu a nastaviť wifi. A na to by som použil hocičo iné len nie ADB VV3212.
 21. Ťažko odpovedať. To ako keby si sa pýtal za ako dlho sa pešo dostaneš do najbližšej dediny. Neviem ako rýchlo chodíš :smileyhappy: Keď som to teraz vyskúšal na STV1 tak som dosiahol pri najvyššej kvalite 3,102 Mb/s (0,38775 MB/s). Čiže za hodinu spotrebujem 1395,9 MB. Lenže keď prepnem na National Geographic tak mi pri najvyššej kvalite ukazuje 1,5 Mb/s (0,1875 MB/s). Za hodinu je to 675 MB. Čiže je to premenlivé a mení sa to aj prepnutím na iný kanál.
 22. Reštartni Magio Box: Menu->Nastavenia->Reštart. systém. Potom začalo fungovať aj Magio Go.