Manuel Migel

Člen
 • Počet príspevkov

  11
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Manuel Migel

 1. Má niekto skúsenosti s VDSL 50Mb/s a s routerom ADB VV3212? Prešiel som z DSL na VDSL a už len čakám na SMS s prihlasovacími údajmi a už mi prišiel aj spomínaný router a tak som si večer krátil čas študovaním návodu a na internete som sa dopracoval až k negatívnym reakciám na tento router a tak mám teraz celkom obavy či prechod na VDSL bola správna voľba. Často krát sa spomínalo, že pravidelne vypadáva WiFi, nedá sa vypnúť DHCP a poniektorí mali aj značný pokles prenosovej rýchlosti. Samozrejme, že som realista a tak si to musím odskúšať sám, ale mám obavy :smileyfrustrated: Nejaké postrehy, nápady, rady? Údajne mal v lete vyjsť nový firmware, ale nedočítal som už či vyšiel a čo upravuje...
 2. Zdravíčko. Mám takú otázočku pre prítomných. Mám program Magenta 1 a teda aj predplatené minúty v rámci EU. Nedávno sme volali švagrinej na jej mobil do nemecka na nemecké číslo s tým, že sme sa teda tešili, že volania máme v minútach, ale švagrina ma zrušila s tým, že ona platí polovicu hovoru. Viete mi povedať či toto môže byť pravda? Neviem akého má ona operátora a či je to vôbec dôležité, ale ak by mi niekto toto objasnil bol by som veľmi rád. Ďakujem
 3. @Rado Veľmi pekne ďakujem za reakciu. V podstate som sa dočítal podobné názory ohľadom tej manažovateľnosti routra. No v podstate už je to aj tak pasé keďže spočiatku som mal záujem o VDSL linku s prípojením 50Mbps a dokonca údajne to technik bol zmerať a bolo mi povedané, že som v dostatočnej vzdialenosti, prišiel mi aj router a aj zmluva, ktorú som podpísal no keď som si po pár dňoch zisťoval ako som na tom s pripojením, tak mi zas bolo povedané, že technik to neschválil. Čiže nemám slov a ani síl už nič riešiť takže čakám na koniec viazanosti a.... ďakujem :)
 4. Ja síce nie som zo Zvolena, ale momentálne čakám na VDSL net. Neviem ako si si to zisťoval ty, ale mne bolo povedané, že to musí prísť premerať technik. ktorý má na to 21 dní. A navyše údajne VDSL ide zriadiť ak si do 500m od ústredne. Tá mapka pokrytia je jedna vec a meranie technikom asi druhá. Ja som si vypočítal, že som od ústredne 330 metrov, ale ani alah netuší kadiaľ sa tie káble motajú čiže je dosť možné, že budem mimo okruh čo ma však asi tiež pekne nehnevá :( Ale podľa mapy pokrytia je v dosahu VDSL celá naša dedina... Zaujímavé :manfrustrated:
 5. nokiae61.jpg

 6. nokia3210.jpg

 7. nokia6210.jpg

 8. Perfektné. Do teraz som chodil po rady inde no snáď sa to čoskoro zmení :smileywink: Tak isto držím palce. A čo sa týka návrhu, tak mal som trošku problémik zmeniť si nick lebo som musel ísť cez Môj Telekom a darmo som to hľadal tu.