Marcel

Člen
 • Počet príspevkov

  233
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Marcel

 1. Podľa všetkého si klikol na StreamOn ako balíček, ale tam sa nachádzal aj StreamOn balíček - vianočná akcia. Cez môj Telekom to šlo hladko a bez problémov....
 2. Nie, pravdepodobne ide o prvú alikvotnú čiastku a čiastku za ďalší kalendárny miesiac. Z vlastnej skúsenosti mi nikdy nič nebolo zle faktúrované zo strany TK, skôr naopak v prospech zákazníka. Napr. Magenta1 sa nevzťahuje na roaming EU atď, pričom overené, že sa vzťahuje.
 3. Presne, v môj Telekom mám zapamätané karty, prebehnem čísla a poplatím len zapamätanou kartou. Je to najrýchlejšia cesta jedným klikom. Ako píše ASK, najrýchlejšie je obrátit sa mailom na vyššie spomenuté maily.
 4. Prvá možnosť je spravna. Po rozkliknuti sa platba objaví ako uhradená až po sparovani platby. Zvyčajne za 2 až 3 dní.
 5. Objednavku zrusis len vtedy,ak si ju zriadil prostrednictvom infolinky aj to len do 14 dni od vytvorenia. Skus sa viac poinformovat na 0800 123 456.
 6. Na predajni nič nevybavíš, to je základ chyby, ktorú si spravil. Predajňa pre mňa predstavuje akurát zberné miesto na odovzdanie zariadenia :-D Aj ťa chápem, že si sa nechal zaviesť, ale bohužiaľ oni na predajni viac spraviť nevedia.
 7. Keď ti viac vyhovuje sa nechať zaúverovať zdarma za cenu plnej MOC, tak potom choď do toho. Ja úprimne v tom vyznám nevidím. Určite hlavne nie pri lacných telefónoch strednej triedy a low-cost triedy.
 8. V O2 telefón stojí normálnu cenníkovú odporúčanú cenu. Za 2 EUR dostaneš len prvú platbu, potom je zvyšok rozrátaný do 24 mesiacov z doporučenej MOC. Nič viac za tým nehľadaj. Akurát ten mobil nemusíš kešovať hneď. v TK sa predávajú brandované telefóny, zvyčajne o niečo lacnejšie ako za plnú cenu. Každý si nájde to svoje. Ja radšej vyžijem retenčnú ponuku bez telefónu a telefóny si roky kupujem v e-shopoch.
 9. Ja len dodám, že prepis spravíš aj počas viazanosti, nová osoba do-pokračuje v pôvodných podmienkach...
 10. Skús stránky: http://porovnavacinternetu.sk/ https://www.porovnat.sk/
 11. Si si to predplatil, počkaj a o mesiac budeš mať nižšiu sumu o zaplatenú čiastku. Tento mesiac sa to bude tváriť ako preplatok...
 12. sms

  Nie som si celkom istý, či môžeš zaslať spoplatnenú SMS 7788 zo zahraničia.... Tam môže byť problém...
 13. Pozri si správne nastavenie APN bodu. Ako ktoré mobilné telefóny, mne vždy fungovali MMS aj bez zapnutých mobilných dát.... Asi som mal vždy šťastie na telefóny, úprimne by mi vadilo, keby som musel mal napr. v zahraničí zapnuté mobilné dáta mimo EU. Príjem MMS/SMS máš zdarma a pri pripojení dát ti nik nezaručuje, že sa niektorá aplikácia nerozbehne a nebude si sťahovať napr. aktualizáciu atď. https://www.telekom.sk/wiki/volania/mms
 14. Dnes vyšiel článok o konkurencii ohľadom VoLTE, https://zive.azet.sk/clanok/137555/obrat-pri-volte-orange-a-4ka-ho-povolili-pre-vela-mobilov-co-je-za-tym/ Neplánuje Telekom rýchlejšie rozširovanie VoLTE??? Keď si zoberiem značku HONOR, je množstvo telefónov, podporujú len pár, pritom dnes každý HONOR má implementované VoLTE.
 15. Napísal si to tak, aspoň z príspevku to všetci pochopili, akoby si už preniesol, si zapnutý v konkurenčnej sieti a čakáš vrámci nejakej 14 dňovej lehoty, že sa ti niekto ozve z TK už po prenesení. IMHO by si potom nepísal o 14 dňoch, lebo je to úplne irelevantné. Tých 14 dní používa iba Orange a vtedy aj tak proces prenosu nerieši, rieši až na 15 deň+3, aby si pri retencii náhodou necúvol (až na 15! deň sa o tebe dozvedá retencia, dovtedy nie je prenos). Ak ak cúvneš, zaplatíš to už len zrušením zmluvy u Orange. Ako hovorím, taktika hrncových šmejdov. Tu je o tom článok http://www.fony.sk/clanky/14207-zrusenie-prenosu-cisla-do-orangeu-vas-moze-vyjst-draho
 16. Sú to ceny z cenníka. Proste to tak je. Skôr sa opýtaj, ako sa to stalo, keď dnes chodí každý s mobilom aj na WC a prístup k netu máš každý deň. 2x upomienka, bratumm hľadaj problém medzi stolom a stoličkou... Bez urážky.
 17. Neviem, čo je HBO kino, ja som osobne o tom nič nepočul, ale HBO GO chodí korektne aj na telefónoch, tabletioch aj stolovom PC. Skús oficiálnu aplikáciu HBO. Pokiaľ máš SMART TV a vieš to rozbehať aj na TV, skús túto alternatívu.
 18. Jemu skôr vadí, že to je neprehľadné, zdĺhavé, pocit akoby si mal apku základnú kalkulačku 1GB inštalačný balík a ešte v emulovanom móde :-D Taký krok späť, ako keď TB spravila internet banking vo flashi. :-D Telekom mohol kľudne spraviť súťaž na redizajn aplikácie výmenou za prvú cenu telefón, dať hlasovanie atď. Ako kreativita tej aplikácie je 0 bodov, úprimne by som vyhádzal vývojárov tej apky, ale oni si rozumejú... Telekom má byť Mercedes medzi operátormi.
 19. Ja som tiež osobne neprešiel a zakázal aktualizáciu... Odinštaluj a vráť sa k pôvodnej aplikácii, bohužiaľ cez Google Play to už nespravíš a poslednú 1,7 verziu si musíš stiahnuť z alternatívneho servera. Predtým však musíš povoliť inštaláciu z neznámeho zdroja. App nájdeš v depozitári https://apkpure.com/es/telekom/com.telekom.portal/download/1070000-APK?from=versions%2Fversion Alebo máš alternatívu cez https://m.telekom.sk/prihlasenie/ avšak musíš zvoliť načítať ako pre web stránky, inak to bude hádzať tú reklamnú obrazovku na stiahnutie aplikácie. Chodí to korektne a vytvor si odkaz na plochu. Úprimne za seba tá nová aplikácia je jeden veľký **piip**, s tým súhlasím.
 20. Si sa unáhlil a nik sa ti neozve. Základné pravidlo je riešiť prenos až po viazanosti a nie pol roka pred skončením viazanosti. Retenčné nemá ani potuchu, prečo si sa tak rozhodol. Žiadne 14 dňové obdobie neplatí, číslo zo zákona je prenesené do 4 pracovných dní, t.j. 0+4 (prvý deň sa počíta nasledujúci prac. deň po prenose). Nechápem, prečo si toto fórum nevyhľadal skúr ako si spravil tento krok. Dúfam, že si si aspoň dobre vybral... Tých 14 dní používa Orange, obchádza tak zákon, akoby si si spravil zmluvu, ktorý následne po 14+4 dňoch už nevieš vypovedať bez zmluvnej pokuty. Je to taký krok hodný hrncových šmejdov.
 21. Retencia ide bez telefónu, aspoň ja som tak vždy riešil svoje požiadavky. Ďalší paušál mi končí koncom mesiaca marec 2019, tak vám dám vedieť, čo vybavím. Ale je pravda, že SMS prišla už teraz, zareagoval som, ale počkám až do konca viazanosti. Happy mi vyhovuje viac, kvôli cene samozrejme.
 22. Bohužiaľ je to tak, najviac rozčúli hláška, po dlhšej nečinnosti sme vás odhlásili. Najlepšie je na tom to, že 20 sekúnd pred hláškou som zámerne dal reload alebo klikol a činnosť sa vykázala pár sekúnd pred automatickým odhlásením. Proste mi to pripadá, že sa prihlásením spustí čas a je jedno či klikáš, neklikáš, píšeš alebo len tak minimalizuješ okno. Ja to robím tak, že pred odoslaním príspevku to proste skopírujem do clipboard, aby som to nemusel písať odznova.
 23. Dakujem za info. Potom skus cez menu info o telefone dat vyhladat rucne aktualizaciu. Mal by si ju mat. Iba ked je brandovany, vtedy tie aktualizacie chodia az po uvolneni operatorom a preto aj nechcem brandovany fon a v mojom pripade je to prekazkou.
 24. Strana 13: Cenník A: Účastník s aktivovaným balíkom StreamOn získa 3,7 GB dát v krajinách zóny 0 a zóny 1 s platnosťou počas zúčtovacieho obdobia. Účastník môže tieto dáta využiť voľne (ich využitie nie je viazané na Obsah a Aplikácie). Dátový prenos v zónach 0 a 1, ktorý tvorí Obsah alebo súvisiaci s využívaním Aplikácie, je riadne započítavaný do dátovej prevádzky Účastníka, pričom najprv dochádza k spotrebe 3,7 GB dát, ktoré Účastník získal v súvislosti s aktivovaním balíka StreamOn (resp. ktoré mu boli poskytnuté k balíku StreamOn v danom zúčtovacom období) a následne sú dáta spotrebúvané v súlade s podmienkami programu služieb Účastníka. V krajinách zóny 0 a zóny 1 sú uplatňované ochranné opatrenia v súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 531/2012 o roamingu vo verejných mobilných komunikačných sieťach v rámci Únie; upravené Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2120/2015 a v zmysle Vykonávacieho nariadenia Komisie (EÚ) 2286/2016. Balík StreamOn nie je možné využívať v roamingu v krajinách zóny 2,3 alebo 4; spotreba dát súvisiacich s využívaním Obsahu a Aplikácie bude spoplatnené v zmysle Cenníka ako dáta v roamingu pre zóny 2,3 alebo 4.
 25. Je to normálne, že po skončení viazanosti prejdeš na plnú sumu. Bohužiaľ si si nevšimol ,že skončila viazanosť a nastúpila plná cena.