Marcel

Člen
 • Počet príspevkov

  549
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Príspevky odoslal Marcel


 1. Núdzový režim načíta len interné aplikacie, nie je to zmazané, len nevidis aplikácie tretích strán. Vypni ho úplne podržaním on/off tlačítka na dlhsie ako 10 sekund pokial sa uplne nevypne a skús znova zapnúť. Mal by nabehnúť normálny plnohodnotný režim.


 2. Ta mapa je naozaj zmenená, aj ked nepresná. Celá horná Nitra má už napríklad LTE Advanced 200, no na mape okrem Partizánskeho ani ťuk. Zrejme čoskoro tlačovka o pokrytí 😀

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 3. 1. notifikácia o doručenej obyčajnej SMS

  2. notifikácia o úspešne doručenej MMS

  3. Intel modem/GPS modul, po kauze s Qualcomm je doslova hluchý a nepresný medzi budovami. Dôvodom je slabý čipset od Intelu, ten vždy v mobilnej sfére zaostával (po dohode s Qualcomm by sa Apple mal vrátiť k týmto čispsetom)

  4. absencia USB C konektoru vďaka ktorému kdekoľvek pripojím bez problémov úložisko (telefón) bez nutnosti inštalovať ovládač a priamo sa spojiť s PC (ako aj OTG)

  5. konektivita cez FTP a wifi v prípade absencii akéhokoľvek kábla na jeden klik k PC

  6. vylepšené gestá MIUI 10 oproti iPhone (beriem ešte verziu 12x), nevidel som zatiaľ 13x, tu nedokážem byť celkovo objektívny)

  7. Jednoduchý mirroring zariadenia na smart TV

  8. nahrávanie hovorov (to je však fičurka Xiaomi) a funguje neskutočne kvalitne bez interakcie nejakých tretích strán aj napriek GDPR

  9. plnohodnotný DUAL SIM, potrebujem pre prácu

  10. rýchle nabíjanie v balení a v základe

  A to nebudem spomínať alternatívne ROM, aby som bol objektívny to ani nechcem, nakoľko ja mam rád veci, keď fungujú a nemám potrebu robiť betatestera, ale niekto to môže :-) Ani rooting, ani odomknutie bootloadera mi nie je treba. Toto je fórum pre pomoc užívateľom, nie diskusia k jednotlivým systémom. Preto si to prosím prečítaj, so slušnosti odpovedám, ale viac sa k téme nebudem vyjadrovať. Ako bývalí IT viem, prečo moje rozhodnutie padlo v prospech tej či onej značky a systému. ďakujem. :-)

   

  Skús prosím vymenovať tých desať dôvodov , celkom som zvedavý ;)

  Skús prosím vymenovať tých desať dôvodov , celkom som zvedavý ;)

   


 4. Neodporúča sa to, lebo je to zásah do notebooku.  Zvyčajne zamenením modulu, pokiaľ je hlavne len jeden slot, môže dojsť k zhoršenej kompatibilite (napr. modrá obrazovka smrti vďaka napr. nesprávnym CL, kompatibilita DDR3, DDR4 atď), k poškodeniu plomby pod šróbami atď. Kúp radšej s viac RAM alebo počkaj do skončenia záruky.


 5. Manuálne sa musíš prekliať routerom. Nepoznám ten router, ale zvyčajne každý moderný router/modem dnes už má niečo ako EASY setup sprievodcu a tam pri primárnom prvom nastavovaní dáš používať uprednostnený DNS server  a nastav tak, ako píše filipec12 na Google DNS 8.8.8.8 (primárny) a 8.8.4.4 (sekundárny)

  Ono to má viac významov, ako je napríklad aj obídenie primitívnych nezmyselných blokovaní zo strany štátu apod.


 6. Subjektívny názor, ale keď chceš ako tak ešte pôvodný vzhľad, tak potom cez stránku m.telekom.sk/spotreba

  a zvolíš zobrazenie pre web prehliadače, inak ti ten násilný banner pre stiahnutie aplikácie prekryje spotrebu

   

  a skús nabudúce položiť len 1x otázku, ďakujeme


 7. Každý z vás mal pravdu, ale aby som to uviedol na správnu mieru.

  Zóna 1 : platí pre dátové balíčky mimo EU regulovaného roamingu
  Argentína, Arménsko, Aruba, Austrália, Bosna a Hercegovina, Ekvádor, El Salvador, Guernsey, Honduras, Isle of Man, Jersey, Kanada, Kolumbia, Mexiko, Moldavsko, Peru, Srbsko, Švajčiarsko, Turecko, USA

  Zóna 2 pre volania:

  USA roaming.jpg


 8.  

  Uz som cital o tych iPhonoch - https://digitalportal.sk/telekom-predava-iphony-v-12-verziach-juro-so-4g-sietou/

  A inak, mna osobne sklamali co sa tyka parametrov - rovnako velky hrozny vyrez (ozaj sa nedalo nic vymysliet s tym??? konkurencia je uz indeeee jablckooo zaspali ste...???)

  A dalsia vec - rovnako iba 4GB RAM. Slabe pre multitasking. Bezne sa mi stava ze mi pri mnozstve appiek na Androide pri 4GB RAM proste na pozadi killne proces, web z pozadia sa musi nanovo nacitat atd.

  To je každého osobná vec, ja by som to tiež osobne nechcel a vymenujem aj 10 dôvodov prečo iPhone nie, ale ľudia majú svoj názor a vyhovuje im. Každý má dôvod sa slobodne rozhodnúť pre ktorúkoľvek platformu. Najlepšie, keď si skúsiš na vlastnej koži obe platformy. Aj o Androidoch sa dá veľa polemizovať  a rozdiely medzi značkami sú značné. Nedá sa to paušalizovať.