Marcel

Člen
 • Počet príspevkov

  339
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Marcel

 1. Prihlás sa z tým číslo, čo má byť členom skupiny cez https://www.telekom.sk/magenta1-skupina/ a uvidíš, v akej je skupine
 2. Treba prečkať na retenčnej ponuke a nešpekulovať s prechodom na ÁNO L, potom, ako sám píšeš to doriešiš. Budeš mať aj viac možností vzhľadom na skončený úväzok, viac priestoru na lavírovanie ako teraz.
 3. Pri prenose čísla sa postupuje tak, že sa podpisujú zmluvy bud na predajni alebo prostredníctvom kuriera t.j. tel. objednávka na prenos čísla. Celkom nerozumiem otázke, čo sa chceš opýtať.
 4. bohužiaľ v tomto máš pravdu. Telekom hodne využíva 1800 MHz pásmo v mestách a vďaka tomu napriek plnému pokrytiu na ulici v bytoch a domoch máš len 3G dokonca 2G.
 5. Cez víkend bola odstávka, nechodila Magenta1 ani Môj Telekom a s tým spojená aplikácia v mobile.
 6. Nie, nebudeš, lebo máš retenčnú ponuku.
 7. Cez víkend bola odstávka a nechodil korektne ani Môj Telekom, preto si myslím, že skôr to bola náhoda, že si si nefunkčnosť spojil práve s koncom tvojho fakturačného obdobia. Teraz už všetko chodí korektne. Občas sa aj mne stane, že sa aplikácia akoby zasekne na 2-3 dni a zobrazuje staré údaje, no potom sa to vždy rozbehne. Neriešim to.
 8. Pokiaľ platíš takú sumu na jedno IČO, akú píšeš, zvyčajne sa postará o teba pridelený človek a dá ti individuálnu ponuku. Nemyslím, že by si sa nedohodol...
 9. Pokiaľ nemáš retenčnú ponuku, tak ako píše composite19, od ďalšieho fakturačného obdobia ti nabehne 15GB (5GB bonusových dát). Pokiaľ máš individuálnu ponuku, vstupom do Magenta1 sa ti nič nezmení.
 10. Všetko potrebne na jednom mieste https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/streamon Je možné využiť balík StreamOn v roamingu? Balík StreamOn je možné využívať v zóne 0 a 1 (EU). V zónach 0 a 1 bude maximálny objem dát prenesený v službe StreamOn limitovaný podľa pravidiel smernice EU o roamingu (FUP).
 11. Vysoký útlm signálu, aj max. rýchlosť (dosiahnuteľná) tomu nasvedčuje. Pokiaľ sa to neupravilo, zavolaj na infolinku a zníž si paušál internetu, je zbytočné platiť 80/8. Prípadne ešte skús reset routera, kľudne odpoj aj na 1 min. a znova natiahni profil. Opakuj aj 2-3 x počas dnešného zajtrajšieho dňa. Veľakrát reset routera a natiahnutie profilu pomôže.
 12. To môže byť kopec iných problémov, nepíšeš či ide o pevné (optika, VDSL, ADSL) pripojenie alebo mobilné. Problém môže byť v routeri. Ak sa bavíme o pevnom, prvé by som skúsil spojiť notebook (PC) káblom, aby si eliminoval problém s WIFI konektivitou..
 13. Viac info si naštuduješ tu, kde je kompletný manuál https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/delegacie
 14. Mnohí ma možno ukameňujú, ale problém na 99% je v telefóne. iPhone X, XR, XS i MAX je jeden z najhorších telefónov vôbec, veľa veci sa ťažko operátorom aplikuje a odlaďuje na iPhone, preto mnohokrát vznikajú tieto problémy. Prelož si SIM kartu do iného telefónu na skúšku a uvidíš, či sa problém bude vyskytovať. Možno máš nastavené VoLTE, preto skús eliminovať prehodením do iného fonu. Problém môže vznikať zlým hardware-om, konkrétne moje podozrenie padá na Intel LTE modem... Napr. iPhone nevie potvrdiť prijatú MMS, čo je dané nedodržaným MMS štandardom a tých problémov z technickými štandardami je viacej. Toť nedávno pred Vianocami mal TK problém s odosielaním MMS na iPhonoch. Bolo nutné volať technickú podporu a následne aj resetovať zariadenie.
 15. Mnohí ma možno ukameňujú, ale problém na 99% je v telefóne. iPhone X, XR, XS i MAX je jeden z najhorších telefónov vôbec, veľa veci sa ťažko operátorom aplikuje a odlaďuje na iPhone, preto mnohokrát vznikajú tieto problémy. Prelož si SIM kartu do iného telefónu na skúšku a uvidíš, či sa problém bude vyskytovať. Možno máš nastavené VoLTE, preto skús eliminovať prehodením do iného fonu. Problém môže vznikať zlým hardware-om, konkrétne moje podozrenie padá na Intel LTE modem... Napr. iPhone nevie potvrdiť prijatú MMS, čo je dané nedodržaným MMS štandardom.
 16. Mama nech Vám dá splnomocnenie, prípadne mnohé veci sa dajú riešiť telefonicky. Minimálne vysvetliť situáciu a verím, že veci sa pohnú.
 17. Väčšinou sa údržba robí v tzv. off-peak časoch a cez víkendy, takže to ani nepostrehneš. Za čas používania TK internetu alebo mobilných služieb som nezaznamenal obmedzujúce plánované výpadky.
 18. Momentálne sa aj tak prejavujú problémy s VoLTE, nemáš sa kam ponáhľať : http://www.fony.sk/clanky/15291-ako-vyriesit-problemy-s-kvalitou-hovoru-cez-volte-na-serii-galaxy-s10
 19. Nemá dôvod TK blokovať, skôr pozri do nastavenia telefónu, či tvoj black list náhodou neblokuje SMS (ak teda nejaký máš a nevytváral si v minulosti)
 20. Pokiaľ je to tak ako píšeš, ideálne bude najlepšie , keď nahlásiš problém cez technické oddelenie 0800 123 777. Ak jeden slot a v nej MMS ti ide správne, tak prenosom zrejme niečo neprebehlo korektne.
 21. Dynamickú adresu poskytuje Telekom smerom TK-zákazník a tu neovplyvníš ty, iba, že by si požiadala Telekom o jej statické pridelenie. Čo sa týka statických adries smerom tvoj router a jednotlivé zariadenia domácnosti, tak to nájdeš Local Network - LAN - DHCP Server, ale len základný rozsah určenia adries od - do. Bohužiaľ router nie je stavaný na také úpravy.
 22. Tu je správne nastavenie MMS https://www.telekom.sk/wiki/volania/mms Ale, pri resete MMS/Internet nastavenia sa prístupové body APN nastavia automaticky a správne. Zabezpečuje to SIM karta Telekomu. Mne to funguje korektne, dokonca okrem iPhone mi chodia aj doručenky o prijatí MMS.
 23. Nastala nejaka zmena zaciatkom aprila, mihli sa nejake šuchy ruchy okolo retencneho a jeho obmedzenia. Je to skoda, lebo aj dnes mi volala konkurencia a ponukali KO30 ;-) za 14.25 bez zariadenia ... Uvidime casom.
 24. Bude. :-) Je vela veci co islo a ide viacnásobne aktivovat. V tomto Telekom chvalim a sam Telekom sa netaji prozakaznickou orientaciou. Ak to nie je systemom hned osetrene, tak to tak bude. Netreba to vsak zbytocne zneuzivat. Dnes uz mozem povedat, ze aj vianocny streamon zadarmo siel aktivovat 2x, t.j. 4 mesiace zdarma.
 25. Nebudem to ani ja obhajovat , ale je to dane velkostou trhu. Urcite suhlasim,ze vacsi trh znamena aj viac BTS stanic, viac hardware, viac nakladov na budovanie infraštruktúry atd, ale napr.podporne platformy, software kupujes v rovnakom množstve pre operatora o velkosti 1 mil.zakaznikov ako aj pre 10 mil. operatora. Taktiez vela zalezi od zvyklosti zakaznikov.