MAKU19

Člen
 • Počet príspevkov

  5
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

  Nikdy

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O MAKU19

 • Hodnosť:
  Master člen
 1. Po výmene optoprevodníka po prechode na analogovy prístup (pri starom prevodníku sa strácal signál pri telefonovaní, prenosný telefon ukazoval nezmyselné údaje) sa v celku podarilo spojazdniť pevnú linku. V poslednej dobe sa mi však na prenosnej časti GIGASET v standby režime mení nastavený čas. Čas si nastavím v menu ale na druhý deň je na displeji zobrazený čas o hodinu viac. Viac krát som nastavil znova čas ale vždy mi ho zmení.:smileysad: Nevie niekto poradiť ako dosiahnuť aby sa zobrazovaný čas nemenil?
 2. OK, keď sa prejde iba na HD kvalitu, tak potom sluchovo postihnutý nemajú nijakú šancu na sledovanie titulkov na STV? Pritom na MAGIO optik sú na niektorých staniciach programy vysielané v HD kvalite aj s titulkami. Teda ide o problém konkrétnej STV1?
 3. Telefon Gigaset mi bol dodaný pred 4rokmi, manual som nasiel ale tam nebolo uvedené ako sa prestavi na analogový režim. V časti nastavenie priamo v telefone boli už informácie iba anglicky. Podarilo sa mi ho nastaviť ale normálny užìvateĺ ktorý nevie anglicky musí zavolať servis za poplatok. Taktiež informácia ktorá zo zásuviek na optoprevodníku je pre pripojenie analogoveho telefonu nebola nikde uvedená. Že si musím zohnať iný pripojovací kábel mi bolo povedané. Stále mi nie je jasné prečo sa prechádza na analogové telefony?? Neviem prečo Tebe povedali že Gigaset nejde prepnúť do analogového režimu, ten môj som si prestavil a nemusel kupovať nový.
 4. Bolo mi oznámené že od mája mi na optike MAGIO končí môj program pre pevnú linku a ponúkli mi nový balík s volaním aj do mobilnych sieti. Toto som síce nepotreboval ale kedže som chcel pevnú linku nadalej tak som pristúpil na ponuku. Na moje prekvapenie po aktivovaní nového balíku pre pevnú linku moj telefon GIGASET prestal fungovať. Pri volaní na stredisko porúch mi bolo povedané že si musím pripojiť telefón na optickom prevodníku do niektorej z analogových zásuviek pomocou kábla RJ11a odpojiť LAN kábel. Potom si musím nastaviť z IP modu na analógový mód. Keď som sa spýtal či mi to nemôžu spraviť technici, tak mi bolo povedané že môžu ale za poplatok 39€. Našťastie sa mi podarilo zohnať príslušný kábel, zistiť správnu zásuvku a nastaviť telefon do analogového reźimu. Neviem ako by si poradil užívateĺ ktorý nie je technicky nadaný a taktiež nechápem prećo sa prechádza na analogový režim?
 5. :mansad: Dobrý deň, ako sluchovo postihnutý využívam teletext (777) na sledovanie titulkov v programe ktorý nie je v HD kvalite. Neuvažuje sa pridávať titulky aj do HD programov ako je to pri satelitnompríjme? Sluchovo postihnutí sú týmto ochudobnení o titulky a musia sledovať  programy ktoré nie sú v HD kvalite.:manmad: