Všetky aktivity

Tento tok sa automaticky aktualizuje   

 1. Za poslednú hodinu
 2. Caute, potreboval by som helfnut pri spojazdneni print servera na routri ADB VV3212. V nastaveniach /printers, som vsetko povolil, snazim sa tlacku (HP Laserjet P1005)pridat vo win7 co sa aj podari ale vobec netlaci, skusal som na dvoch pc a skusal som aj inu tlaciaren, bez vysledku. Postupoval som podla YT navodu, ale stale nic. Tipujem ze bud je problem s postupom pridania vo windows alebo to blokuje antivirus. Poradte pls. Vdaka
 3. Dnes
 4. Mne nemusis posilat odkazy ja viem co tie zariadenia dokazu a kolko stoja. Mam za sebou zaklady z elektrotechniky. Preto som napisal ze VOLTMETER z LIDL (asi si si pomylil s multimetrom) neporiesi nic.
 5. @Tataracik, ta nech še ľubi: http://www.conrad.sk/digitalne-osciloskopy.c1113030 Detegovať rušenie možno len osciloskopom, sledovať STABILITU (resp. KOLÍSANIE) frekvencie však umožňujú aj niektoré multimetre: http://www.voltcraft.cz/stolni-multimetr-vc-611bt.k548450, http://www.voltcraft.cz/stolni-multimetr-vc-650bt.k124411
 6. @rastamanVoltmetrom z Lidl si mozes merat akurat tak baterky v dialkovom. Na tie veci co popisujes uz potrebujes osciloskop.
 7. @Gallova358, je to dosť možné - záleží to na konštrukcii vstupu/zdroja prístroja, jeho elektroniky a pod. Existujú elektronické zariadenia s uvedeným povoleným rozsahom vstupného napätia 100 - 250 V (či viac). Ešte mi napadlo, že príčinou by mohlo byť aj kolísanie FREKVENCIE (správne má byť 50 Hz), prípadne nejaké rušenie (rušivé signály na odlišných frekvenciách, či na rovnakej - 50 Hz - frekvencii, ale s posunutou fázou). Možno by som to dokonca riešil REKLAMÁCIOU u dodávateľa elektrickej energie (podľa toho, koho máte: ZSE, VSE...), eventuálne správcu domu - najskôr ale u toho dodávateľa. Spýtajte sa príp. susedov, či aj im sa nedejú podobné "záhady"! Teoreticky by ste si to mohli zmerať sama (http://www.conrad.sk/digitalne-multimetre.c1101010 - myslím, že nejaké voltmetre už predával aj LiDL), to by však bola zbytočne vysoká investícia (na tento jednorazový účel). @hgt65, veď hej, aj mňa ten paranoik pobavil - nedal si vysvetliť, že "generátorom IR žiarenia" (akými sú napr. aj telá teplokrvných živočíchov vrátane človeka, radiátory, Slnko, žiarovky, DO atď.) by síce IR žiarenie cez plafón dostal, avšak na ovládanie TV by ho musel aj rozblikať(!) ca. 38 000 ráz každú sekundu (https://www.youtube.com/watch?v=aoPSX3wYSXo, https://electronics.howstuffworks.com/remote-control.htm) a aplikovať danému TV zrozumiteľné povely. @Tataracik, ŠtB stále funguje, len pod inou značkou (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/SIS, http://necyklopedie.wikia.com/wiki/StB). Alebo si myslíš, že stačí h***o premenovať na tortu?
 8. toto ti nevystavia, to ti mal dat predavajuci , a ako pise Mirko1141, zarucne listy uz nemaju. platny doklad pri reklamacii je doklad o kupe (faktura alebo preberaci protokol od kuriera)
 9. tebe pride SMS a vtedy zavolaj, napis alebo chod osobne , alebo ak si chce nechat L tak nemusis nic ostava ti
 10. Kedy končí balíček typujem, že dokážeš sám vyrátať, logicky za 3 mesiace čiže 3 fakturačné obdobia. Ak sa nemýlim budeš musieť potom zavolať alebo sa zastaviť v Telekom pobočke aby si nepokračoval s programom Magio L ale M, čo osobne viem tak tiež som mal na skúšku takto na 3 mesiace Magio L, ale po 3 mesiacoch mi ostalo už Magio L. Toto je môj prípad, je možné, že sa to deaktivuje automaticky na nižší balík.
 11. Mam kompletne prerobenu elektroinstalciu, káble v stene medené, nové zásuvky Legrand, nové dátové káble 6.triedy. Len 1 fáza v byte , nemám 380ku.
 12. a je to na ten istý okruh? môže byť aj to že dávnejšie sa zásuvky v bytoch zapájali do série, a ak sa niekde povolil kábel, tak ...tak nič tma alebo ticho.
 13. Mame v byte zapnutý aj detský video monitor na sledovanie detí, ten sa vždy pri výpadku prúdu vypne a už nezapne, aj čas na rúre nastavený a nevypol sa ani detský monitor ani čas na rúre, alebo nie sú tak citlivé na kolísanie napätia?
 14. @Gallova358, prepäťová ochrana ani nie, ale: https://sk.wikipedia.org/wiki/Zdroj_neprerušovaného_napájania tzv UPS. U vás je skôr pokles napätia, teda kolísanie...moderné prístroje sa automaticky vypnú. Dá sa to odkontrolovať. Skúsený elektrikár Vám to urobí cca za hodinu, Môže byť vo Vašej domácnosti napr. chladnička ktorá keď sa zapne tak zmení napätie v sieti. tak ako napísal Tataráčik, a nie len v starých budovách, ale aj panelákové byty kde je ešte inštalácia z hliníkových káblov a starých stykačov je problémom. @rastaman pozdravujem aj Teba. inak som sa zasmial že špeciálne zariadenie...ja mám nad sebou dvoch 6ročných futbalistov a občas hrajú aj kolky...
 15. Dopĺňam: IČO právnická osoba, t.j. nemôžem prijať iné číslo vedené na právnickú osobu, ostatní sú vítaní...
 16. Ahojte, volné miesto v Magente1, iba fyzické osoby, nakoľko zakladateľ je IČO. Sme lukratívna skupina, samé Happy XL a Happy XXL. Kto chce, nech nechá kontakt. Ak má aj iné služby, je vítaný.
 17. dobry den v sucastnosti mam na 3mesiace aktivovany balicek Magio SAT L.Dostal som ho ako akciu od Vas za predlzenie viazanosti.Kedy mi konci obdobie troch mesiacov res.viete mi ho stopnut a dat naspet balicek M.dakujem
 18. pan milan_oresky , myslim, ze tento prieskum tu na fore hovori svoje... a to iste vam odpisu hoci sa vam nemusia spovedat, maju vyhradenu zmenu programov
 19. Ja som byval isty cas v starej, historickej budove a tam aj ked som vypol svetlo tak usporne ziarivky preblikavali. Hlavne v noci to bolo vidno v niektorych izbach. Komunizmus som nezazil tak STB ma nestrasi a na duchov neverim.
 20. Yesterday
 21. @Gallova358, mne niečo také pred časom robil TV - on sa ale aj zapínal (napríklad uprostred noci). Myslím si, že to bolo kolísaním napätia - neskôr to samo prešlo. Možno keby si mala možnosť merať napätie siete... Mám ale známeho, ktorému sa niečo podobné tiež dialo, a ten to hodil na "ŠtB-áka, ktorý býva nad ním a robil mu to špeciálnym infračerveným zariadením, ktoré si nasťahoval do bytu - a robil to cez plafón.". Nebýva aj nad Tebou, náhodou, nejaký ŠtB-ák?
 22. Nie. Aj keby sa tieto doklady vydavali, musel by ich žiadať majiteľ zariadenia, resp. paušálu (predpokladám, že zariadenie bral k paušálu).
 23. Čiže v tekekome mi doklad nevystavia aj keď mám komplet zariadenie s príslušenstvom
 24. Dobrý deň, Slovak Telekom od 23.03.2015 nevystavuje záručné listy k zariadeniam. Pre uplatnenie záruky je nutné predložiť faktúru (doklad o nákupe) ktorá bola vydaná pri kúpe zariadenia. Z toho vyplýva, že faktúru by Vám mal poskytnúť ten, od ktorého ste hodinky kúpili.
 25. @TlmicSVK skús podľa týchto hodnôt
 26. Ja už som aj tak spravil 😃 odišiel som do o2 na datovy pausal
 27. Dobrý deň, chcem sa spýtať, zakúpil som si apple watch 3 od kamaráta, bez záruky, bolo mi povedané že záruka tam je keďže bol braný z Telekomu. Viete podľa sériového čísla vystaviť záručný list?
 28. Zdravím , mám otázku. Kúpil som si router ASUS DSL-AC68U a po pripojení kábla mi stále vypisuje ,že nieje zapojený internetový kábel. Myslel som , že je problém v routry tak som vrátil a kúpil druhý . Ten robí to isté . Mám VDSL internet. Keď pripojím pôvodný ABD tak ide bez problémov. Viete mi poradiť kde je problém? Ďakujem
 1. Nahrať ďalšie aktivity